Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 5 czerwca 2003

Savage - dołącz do testów!
Savage - dołącz do testów!

ComCo, 5 czerwca 2003, 15:13

Duet, S2 Games - iGames Publishing, poinformował, iż proces beta-testów ciekawie zapowiadającej się mieszanki strategii czasu rzeczywistego oraz strzelanki pierwszoosobowej (RTSS), o nazwie Savage: The Battle for Newerth, wkroczył już w kolejną, drugą, fazę.

Metallica i gra video – doniesień ciąg dalszy

ComCo, 5 czerwca 2003, 14:09

Pierwsze informacje dotyczące gry video związanej z zespołem Metallica pojawiły się pod koniec maja, zaś teraz ujawniono więcej szczegółów w tej sprawie. Decyzją korporacji Vivendi Universal Games (wydawca programu), rynkowy debiut pełnej wersji omawianej aplikacji został wyznaczony na 2005 rok, a przy procesie developingu będzie współpracował zespół Segnana.

„The Perfect General” wchodzi w etap beta-testów

Szycha, 5 czerwca 2003, 14:03

Studio Killer Bee Software poinformowało, że jego najnowsza gra „The Perfect General Internet Edition” wchodzi w etap beta-testów. Czas trwania testów zaplanowano na dwa miesiące, a datę premiery na sierpień 2003 r.

Korporacja Nintendo nie zorganizuje targów Spaceworld 2003?

eLKaeR, 5 czerwca 2003, 13:32

Wśród wielu wydarzeń targowych w ramach branży elektronicznej rozrywki dość istotną rolę odgrywała dotychczas impreza o nazwie Spaceworld, organizowana w Kraju Kwitnącej Wiśni przez japoński koncern Nintendo. Jednakże jej pozycja nie prezentuje się zbyt korzystnie, a według nieoficjalnych doniesień sytuacja wcale nie ulegnie poprawie.

Złe i dobre wieści z Argonaut Software!

Soulcatcher, 5 czerwca 2003, 12:31

W informacji prasowej podanej przez studio developerskie Argonaut można się dowiedzieć, że wydawca gier tejże firmy – Vivendi Universal Games – zerwał umowę dotyczącą wydania gry „Malice” (Xbox) i zwrócił wszystkie prawa do tego tytułu autorom gry, tj. wspomnianemu wyżej zespołowi Argonaut.

"Alright partner, keep on Rolling baby, you know what time it is (...)". Mistrzowie ulicznej jazdy na rolkach w akcji!

eLKaeR, 5 czerwca 2003, 11:44

Pod koniec bieżącego roku posiadacze konsol Sony PlayStation 2 i Microsoft Xbox otrzymają możliwość nabycia wirtualnej symulacji jazdy na rolkach, noszącej nazwę Rolling. Program opracowywany jest przez fachowców ze studia Rage Software, a zostanie wydany przez brytyjską korporację SCi Games.

Knights of Honor, czyli jak się budowało państwo w wiekach średnich
Knights of Honor, czyli jak się budowało państwo w wiekach średnich

eLKaeR, 5 czerwca 2003, 09:44

Prosto z siedziby bułgarskiej firmy developerskiej o nazwie Black Sea Studios nadeszły pierwsze materiały, dotyczące projektowanej obecnie gry z gatunku RTS pt. Knights of Honor. Produkt ten nawiązywać ma do czasów średniowiecznych i stanowić groźną konkurencję dla drugiej części cyklu Age of Empires i jej podobnych.

Recenzja „magicznej rękawicy” – urządzenia o nazwie P5 Glove
Recenzja „magicznej rękawicy” – urządzenia o nazwie P5 Glove

Łosiu, 5 czerwca 2003, 09:13

Pod koniec zeszłego roku miałem przyjemność przedstawić Wam nowy kontroler do gier firmy Essential Reality – futurystyczną rękawicę o nazwie P5 Glove. Wówczas, do premiery tego „cacka” dzieliło nas około 30 dni i dlatego też mogliśmy poznać jednie suche dane techniczne na jego temat. W chwil obecnej sytuacja zmieniła się, P5 Glove znajduje się w sprzedaży (naturalnie tylko na zachodzie), możemy też zapoznać się z recenzją tego urządzenia opublikowaną na serwisie GamersHell.

Zapowiedź Worms 3D

Solnica, 5 czerwca 2003, 09:09

Trwają prace nad kolejną odsłoną nieśmiertelnych robaków, tym razem w całkowicie nowym, w pełni wykorzystującym grafikę 3D wydaniu. Czy gruntowny remont przypadnie do gustu wszystkim dotychczasowym fanom gry i przyciągnie do ich grona kolejnych? Próby odpowiedzi na to pytanie podjął się autor zamieszczonej dzisiaj na naszych łamach zapowiedzi Worms 3D.

Top 10 gier PC w USA (05/06/03)

Łosiu, 5 czerwca 2003, 08:59

Po długim okresie zajmowania środkowych pozycji w zestawieniu najchętniej kupowanych gier PC w Stanach Zjednoczonych seria The Sims, w postaci dodatku The Sims: Superstar, powraca na pierwsze miejsce. Raport sprzedaży, o którym mowa został sporządzony przez grupę NPDTechworld i dotyczy tygodnia, który zakończył się 24 maja. Na drugim miejscu znalazła się gra Grand Theft Auto: Vice City, na trzecim zaś najnowsza strategia czasu rzeczywistego Microsoftu - Rise Of Nations.

Już na poważnie rusza produkcja Quake IV...?

Łosiu, 5 czerwca 2003, 08:49

Ileż to już czasu minęło odkąd ostatni raz słyszeliśmy wieści z firmy ID Software, dotyczące produkcji czwartej części Quake’a? Rok, a może nawet więcej.... (grę zapowiedziano w 2001 roku) Ostatni okres definitywnie zdominowały informacje o grze DOOM III i wydawało się Quake IV zszedł na bardzo daleki plan. Jednakże w związku z tym, iż prace nad trzecią częścią DOOMa powoli dobiegają do końca, coś się zaczyna dziać w sprawie Quake’a. Mianowicie zespół Raven Software zamieścił ogłoszenie, że poszukuje grafika 3D (specjalisty od tworzenia modeli) do prac, właśnie nad grą Quake IV.

Mafia zawita również na konsole
Mafia zawita również na konsole

ComCo, 5 czerwca 2003, 07:26

Pełna wersja gry Mafia: The City of Lost Heaven z całą pewnością zalicza się do tytułów, których przedstawianie można spokojnie pominąć. Ten „symulator życia gangstera”, wydany na komputerach typu PC w sierpniu ubiegłego roku, na długo zapadł w pamięci graczy, zaś spora grupa uznała go nawet za pogromcę trzeciej części cyklu Grand Theft Auto. Teraz, owa produkcja wkroczy również na rynek konsol...