Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 16 czerwca 2003

Zapowiedź: Commandos 3

Fajek, 16 czerwca 2003, 16:50

Commandos 3 to kolejna odsłona taktycznej strategii osadzonej w realiach II Wojny Światowej. Tym razem zmiany jakie wprowadzili autorzy, powinny mocno zaskoczyć graczy. Oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Multiplayerowe demo gry Chaser zadebiutuje pod koniec tygodnia
Multiplayerowe demo gry Chaser zadebiutuje pod koniec tygodnia

ComCo, 16 czerwca 2003, 14:53

Pod koniec tego miesiąca, w ręce graczy na całym świecie powinna trafić nowa gra akcji/FPS, pt. Chaser. Tymczasem, odpowiedzialny za przygotowanie programu duet wydawniczy Cauldron - JoWooD poinformował, iż jeszcze w tym tygodniu pojawi się w pełni grywalna, multiplayerowa wersja demonstracyjna powyższego tytułu.

Treamcast - konsola Sega Dreamcast po chińskim tuningu

eLKaeR, 16 czerwca 2003, 12:32

Chociaż stacjonarna platforma Dreamcast już od blisko dwóch lat nie jest wytwarzana, to zainteresowanych jej kupnem nadal nie brakuje. Przykładowo w Hong Kongu za równowartość około 190 USD można teraz nabyć interesującą (aczkolwiek nieautoryzowaną przez korporację Sega) modyfikację tego produktu.

Ritual zwalnia programistów, którzy stworzyli Elite Force II

ComCo, 16 czerwca 2003, 11:22

Kilka dni temu na łamach naszego serwisu pojawił się oficjalny press-pack firmy LEM informujący o zakończeniu procesu developingu gry akcji/FPS o nazwie Star Trek: Elite Force II. Dla graczy była to oczywiście świetna nowina, jednak koniec prac nad rzeczonym tytułem oznaczał jednocześnie zwolnienie wszystkich członków zespołu Ritual Entertainment, odpowiedzialnych za przygotowanie pełnej wersji omawianego programu...

Gdzie 3DO nie może, tam pójdą fani - nieoficjalny patch v.1.3 dla Might & Magic IX: Writ of Fate

eLKaeR, 16 czerwca 2003, 11:11

Dziewiąta część popularnej serii Might & Magic, nosząca podtytuł Writ of Fate, ujrzała światło dzienne niewiele ponad dwanaście miesięcy temu i mimo sporej ilości błędów nie jest już poddawana aktualizacji przez korporację 3DO. Jednakże niezależni programiści, zrzeszeni w grupie The Erathian Liberation Party, postanowili wziąć sprawę w swoje ręce i wydali właśnie nowy patch dla wspomnianego produktu.

CM4: co w trawie piszczy...
CM4: co w trawie piszczy...

Speed, 16 czerwca 2003, 10:01

Dużo wody w Wiśle upłynęło od premiery nowego dzieła braci Collyer w Polsce. Pierwsze reakcje fanów na CM4 są niezwykle mieszane (GOL’owa recenzja tegoż produktu już wkrótce), natomiast w sieci pojawia się coraz więcej wymyślnych dodatków, uaktualnień bądź edytorów. Specjalnie dla swoich Czytelników, a zarazem najlepszych menedżerów pod słońcem, prezentujemy ciekawe nowinki ze świata Championship Managera.

Rise of Nations – aktualizacja w toku

ComCo, 16 czerwca 2003, 09:45

Rynkowy debiut gry Rise of Nations w zachodnich sklepach miał miejsce w połowie maja bieżącego roku, a jak to tradycyjnie bywa, autorom - zespołowi Big Huge Games - nie udało się ustrzec kilku mniejszych (lub większych) błędów i niedoróbek. Aby się ich pozbyć, w Sieci opublikowana została kolejna poprawka systemowa do tej popularnej strategii czasu rzeczywistego.

Brzmienie Final Fantasy i nie tylko, czyli zbliżający się koncert Narodowej Orkiestry Symfonicznej Republiki Czeskiej

eLKaeR, 16 czerwca 2003, 09:32

Soundtracki wielu gier wirtualnych przygotowywane są z wyjątkowym pietyzmem i pozostają w pamięci użytkowników bardzo długo. Pod koniec tegorocznych wakacji odbędzie się w Lipsku niezwykły koncert, podczas którego goście usłyszą fragmenty kilku znanych ścieżek dźwiękowych rodem z branży elektroniczno-rozrywkowej.

Gry, które „ktoś” powinien zrobić ponownie...

Łosiu, 16 czerwca 2003, 08:50

„To już było w xxxxx.... eeee 2 lata temu zastosowali podobny mechanizm w grze yyyyyy... kicz, gdzie jakiś pomysł... a kiedyś to były gierki...” – te i im podobne słowa stanową nieodłączną część gracza „ze sporym stażem”, który z łezką w oku wspomina swe początki i gry, które wywarły na nim niezapomniane wrażenie. Ze wspomnieniem tych tytułów każda nowa produkcja nie ma szans... pytanie tylko czy naprawdę gry z przeszłości były lepsze, czy też to my się zestarzeliśmy? Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć, ale mimo wszystko nie przeszkadza to dalej wspominać... Redaktorzy serwisu GameSpot swoje wspomnienia z przeszłości obrazują publikując, co jakiś czas nową część artykułu zatytułowanego „Games That Should Be Remade”. Zapraszam was więc do zapoznania się z jego trzecią edycją.