Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 27 czerwca 2003

Numer 6/2003 Magazynu GRY już dostępny
Numer 6/2003 Magazynu GRY już dostępny

Solnica, 27 czerwca 2003, 21:17

Klubowiczów MayClub, posiadaczy abonamentów GOLMAX oraz użytkowników NUMERNET zapraszamy do zapoznania się z najnowszym, piątym numerem dwutygodnika GRY: Magazyn Profesjonalnego Gracza.

Lipcowy Click! Konsole już w sprzedaży
Lipcowy Click! Konsole już w sprzedaży

Solnica, 27 czerwca 2003, 15:27

Do sprzedaży trafił kolejny, lipcowy, numer magazynu Click! Konsole. Jak zwykle, jego redaktorzy postarali się wypełnić go po brzegi świeżutkimi informacjami na temat gier przeznaczonych na coraz popularniejsze również i w naszym kraju konsole.

Świat Gier Komputerowych 7-8/2003 już w sprzedaży
Świat Gier Komputerowych 7-8/2003 już w sprzedaży

Solnica, 27 czerwca 2003, 14:44

Do punktów z prasą na terenie całego kraju trafił kolejny, lipcowo-sierpniowy numer Świata Gier Komputerowych. Wewnątrz magazynu znajdziecie jak zwykle wiele ciekawych materiałów na temat gier i tematów pokrewnych, a wszystko to w atrakcyjnej cenie 7.95 PLN.

Evolution, czyli pokłosie serii Myst
Evolution, czyli pokłosie serii Myst

eLKaeR, 27 czerwca 2003, 13:44

„Nie mam pewności w kwestii aktualnej daty, ponieważ długi czas spędziłem pod ziemią. Coraz bardziej obawiam się, że tylko ja ocalałem pośród tych kreatur. Nie jestem także świadomy ile z nich ciągle żyje.” – tak oto przedstawia się fragment szkicu fabularnego tworzonej obecnie gry przygodowej pt. Evolution.

Poznaj jeden z łańcuchów "branży"

ComCo, 27 czerwca 2003, 13:17

Branża elektronicznej rozrywki już dawno przestała być środowiskiem tylko dla wybranych - to prawdziwy biznes, w którym pracują setki tysięcy osób i który generuje rocznie wielomilionowe zyski. Większość osób postrzega proces tworzenia gry w jeden sposób: zespół developerski tworzy, a wydawca wydaje. Owe uproszczenie jest jak najbardziej do przyjęcia, jednak pomijanych jest tutaj dużo mniejszych firm, mających wiele wspólnego z produkcjami, jakie lądują na sklepowych półkach. Jedną z takich firm jest PicturePlane - jej dzieła możecie na co dzień podziwiać w takich tytułach jak np.: Medal of Honor: Allied Assault, Harry Potter i Kamień Filozoficzny, czy Battlefield 1942. Jakim cudem? Chodzi tutaj o okładki pudełek z pełnymi wersjami – oni bowiem zaprojektowali wszystkie z nich...

Diablo 2 w niepowtarzalnej wersji kolekcjonerskiej - weź udział w aukcji

Fajek, 27 czerwca 2003, 12:53

Na stronie Wirtus.pl ruszyła aukcja na której można kupić niepowtarzalny kolekcjonerski zestaw Diablo 2. Zestaw składa się z: gry na 3CD w wersji polskiej, dodatku do gry Lord of Destruction w polskiej wersji językowej, gry planszowej Diablo, płyty z muzyką z Diablo, instrukcji do gry w wersji angielskiej i polskiej, plakatu Warcraft 3...

Recenzja: Galactic Civilizations

Fajek, 27 czerwca 2003, 12:06

Galactic Civilizations to gra strategiczna rozgrywana w systemie turowym, w wielu płaszczyznach przypominająca Meierowskie Civilization, oczywiście zmodyfikowane odpowiednio do „kosmicznych realiów”.

Nowe formy przemocy wzbogacają system kwalifikacji wiekowej gier

Łosiu, 27 czerwca 2003, 11:40

Entertainment Software Rating Board (ESRB), instytucja zajmująca się ustalaniem kategorii wiekowych gier wideo w Stanach Zjednoczonych podała, iż wprowadza kilka istotnych zmian do swego systemu klasyfikacji programów i ostrzegania klienta. Po pierwsze etykiety z informacją o kategorii wiekowej danej gry, które znajdują się na pudełkach, będą większe i lepiej widoczne, by zwrócić uwagę kupujących rodziców, a ponadto do 26 standardowych tekstów znajdujących na odwrocie pudełka, które opisują zawarte w grze treści (np. krew, przemoc, itp.), dołączą cztery nowe: Cartoon violence, Fantasy violence, Intense violence i Sexual violence.

Raven Shield - błędy w patchu v1.3; poprawka v1.4 w drodze

ComCo, 27 czerwca 2003, 10:16

Rynkowy debiut pełnej wersji gry Tom Clancy's Rainbow Six 3: Raven Shield miał miejsce w marcu bieżącego roku, zaś od tamtego czasu omawiana produkcja doczekała się już kilku poprawek systemowych. Ostatni z patchy oznaczony był numerem v1.3, jednak - jak poinformowali autorzy tej taktycznej gry akcji - także w nim nie ustrzeżono się kilku błędów, które powinny zostać usunięte w najbliższym czasie. Jednocześnie ujawniono również szczegóły odnośnie „łatki” v1.4.

Airport Tycoon 3 wyląduje pod najbliższą choinką
Airport Tycoon 3 wyląduje pod najbliższą choinką

eLKaeR, 27 czerwca 2003, 10:10

Niebawem seria gier strategiczno-ekonomicznych Airport Tycoon stanie się trylogią, ponieważ trwają już prace nad kolejną częścią tego cyklu. Developingiem zajmują się pracownicy studia InterActive Vision.

Islandia - królestwem iście hardcore’owych graczy
Islandia - królestwem iście hardcore’owych graczy

Łosiu, 27 czerwca 2003, 10:01

Csports.net siostrzany serwis znanego nam growego portalu informacyjnego Computer and Video Games opublikował bardzo interesujący raport, dotyczący popularności gier wieloosobowych FPS w poszczególnych krajach świata. Nie dziwi nikogo fakt, iż jeżeli chodzi o sumaryczny czas poświęcony na grę, to prym bezapelacyjnie wiodą amerykanie ze swoją prawie 300 milionową populacją, jednakże okazuje się, że najbardziej zapalonymi graczami są mieszkańcy Islandii. Z badań wynika, iż średnio rocznie każdy z nich spędza przeszło 7 godzin dziennie na graniu w sieci w gry akcji/FPS.

Tom Clancy's Splinter Cell: Pandora Tomorrow nadciągnie w marcu 2004 roku

Łosiu, 27 czerwca 2003, 09:19

Jeden z największych światowych wydawców gier, firma Ubi Soft, przedstawił raport finansowy ze swej działalności w roku fiskalnym 2002/2003. Wyniki firmy są bardzo dobre, obrót osiągnął rekordową wartość 456 milionów dolarów (główny udział w tym sukcesie przypisuje się takim tytułom jak: Tom Clancy's Splinter Cell, Rayman 3: Hoodlum Havoc oraz Tom Clancy's Ghost Recon). Przy okazji przedstawiono również palny koncernu na przyszły rok fiskalny 2003/2004, a wśród nich znalazł się niedawno zapowiedziany Tom Clancy's Splinter Cell: Pandora Tomorrow wraz z datą premiery przewidzianą na marzec 2004 roku.

Co ma objazdowy festiwal muzyczny Ozzfest 2003 do konsoli Sony PlayStation 2?

eLKaeR, 27 czerwca 2003, 08:55

Tegoroczna odsłona kultowego festiwalu ciężkiej muzyki rockowej o nazwie Ozzfest zyskała właśnie sponsora w postaci korporacji Sony Computer Entertainment America. Dzięki temu podczas wszystkich etapów imprezy prezentowane będą nowe gry, dedykowane platformie PlayStation 2.

6,5 miliona Europejczyków "szarpie" na GBA i GBA SP

ComCo, 27 czerwca 2003, 08:46

Dwie kieszonkowe konsole korporacji Nintendo, tj. GameBoy Advance oraz GameBoy Advance SP, pobiły kolejny rekord sprzedaży, tym razem dotyczący rynku europejskiego. Obie „maszynki” znalazły już bowiem 6,5 miliona nabywców na Starym Kontynencie, z czego aż 2 miliony konsol trafiło do obywateli Wielkiej Brytanii.