Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 30 czerwca 2003

Komunikat dla osób korzystających z usługi NumerNet

Redakcja GRYOnline.pl, 30 czerwca 2003, 19:43

W wyniku drobnej rozbieżności pomiędzy posiadanymi przez nas danymi a stanem faktycznym, wynikłej z faktu, iż w zeszłym tygodniu poszerzona została pula adresów IP używanych przez osoby korzystające z numeru dostępowego NumerNet, przez kilka ostatnich dni mogły występować problemy z dostępem do archiwum GRY-Online oraz naszego serwera FTP dla niektórych osób łączących się z Internetem w ten właśnie sposób. W dniu dzisiejszym usterka ta została usunięta, a tym samym dostęp do świadczonych na naszym serwisie usług przywrócony został wszystkim osobom korzystającym z numeru dostępowego NumerNet, które miały z tym problem. Za wynikłe z tego powodu utrudnienia przepraszamy.

Poradnik: Post Mortem

Sznur, 30 czerwca 2003, 18:00

Do poradników trafiła kolejna perełka - fabularyzowany i bogato ilustrowany opis przejścia najnowszej przygodóki Post Mortem. Gra przenosi nas w czasy międzywojennego Paryża gdzie jako prywatny detektyw Gus będziemy mogli rozwiązać zagadkę śmierci państwa Whyte, a przy okazji poznać tajemnicę zakochanego Templariusza...

World Cyber Games 2003 - jutro początek eliminacji!

Fajek, 30 czerwca 2003, 16:49

1 lipca rozpoczynają się eliminacje do największego krajowego turnieju gier komputerowych World Cyber Games. Polska jest jednym z 55 krajów biorących udział w jedynej tego typu globalnej rywalizacji.

Chcesz polską ligę w Fifie 2004?

Fajek, 30 czerwca 2003, 15:09

Chciałbyś, aby w Fifie 2004 pojawiła się polska Ekstraklasa? Napisz list do EA Sports! Kilka tysięcy Holendrów wysłało maile do producentów gry, którzy wysłuchali apelu i w najnowszej edycji Fify będziemy mogli zagrać w Eredivision. Zróbmy to samo. Ekipa fifaserwis.com zainicjowała akcję apelacyjną o polską ligę.

Resistant w przygotowaniu
Resistant w przygotowaniu

ComCo, 30 czerwca 2003, 14:15

Programiści ze szwedzkiego zespołu developerskiego Snowcode AB postanowili pochwalić się swoim najnowszym projektem, dedykowanym wszystkim posiadaczom konsoli Microsoft Xbox. Resistant (nazwa robocza programu) będzie rozbudowaną grą akcji, w której wydarzenia przyjdzie nam obserwować z perspektywy trzeciej osoby (widok TPP) i gdzie wcielimy się w postać Jacka Crowe'a.

Publicystyka: Konsole - Nintendo GameCube

Fajek, 30 czerwca 2003, 13:48

Niektórzy twierdzą, że GameCube to konsola dla dzieci. Większość gier to kolorowe, lekkie w odbiorze pozycje. Tyle tylko, że pewnie niejeden biznesmen zasiada późnym wieczorem przy Mario Sunshine, czy Starfox Adventures, nie mowiąc już o Zeldzie...

Captain Scarlet and the Mysterons - czyżby groźna konkurencja dla popularnych
Captain Scarlet and the Mysterons - czyżby groźna konkurencja dla popularnych "Komandosów"?

eLKaeR, 30 czerwca 2003, 13:44

Programiści, zatrudnieni w brytyjskiej firmie Batfish Studios, przygotowują obecnie wirtualną adaptację popularnego telewizyjnego serialu o nazwie Captain Scarlet and the Mysterons. Ten cykliczny show po raz pierwszy wyemitowano pod koniec lat sześćdziesiątych XX wieku.

Wywiad z D.W. Bradley’em na temat jego kolejnego dzieła...

Void, 30 czerwca 2003, 13:19

Prawdę powiedziawszy nie potrafię zrozumieć skąd się bierze takie uwielbienie wśród miłośników gier z gatunków cRPG do wszelkiej maści lochów, podziemi, katakumb i innych mrocznych miejsc zamieszkiwanych przez różne dziwne stwory. Ciemno, wilgotno, ponuro i w pysk można dostać... Ale skoro to lubią, to proszę bardzo, oto kolejna gra, oferująca tego rodzaju przyjemności...

Pomóż zadebiutować rodzimemu zespołowi HeavenX na rynku gier komputerowych!
Pomóż zadebiutować rodzimemu zespołowi HeavenX na rynku gier komputerowych!

ComCo, 30 czerwca 2003, 12:23

Polacy nie gęsi i też tworzą nowe gry - o tym wiadomo już od dawna, jednak bardzo ciężko jest się przebić do grona czołowych firm na rynku. Co nie znaczy oczywiście, że nie należy próbować!... Otóż nowopowstała, rodzima grupa developerska o nazwie HeavenX poinformowała, iż poszukuje producenta oraz wydawcy dla aktualnie przygotowywanej produkcji, zaliczającej się do gatunku gier akcji/FPS z elementami przygodowymi.

"Duch" będzie działał w pojedynkę...

ComCo, 30 czerwca 2003, 11:34

W ostatnim czasie, redaktorom zachodniego serwisu HomeLAN udało się porozmawiać z vice prezydentem firmy Blizzard Entertainment - Billem Roperem. Oprócz znanych już informacji związanych m.in. z dodatkiem do Warcraft III o nazwie The Frozen Throne czy nadchodzącym MMORPG World of Warcraft, podał on również kilka szczegółów odnośnie przygotowywanej gry akcji/TPP, pt. StarCraft: Ghost.

Recenzja: Postal 2

Fajek, 30 czerwca 2003, 11:30

Postal 2 to sequel jednej z brutalniejszych i najkrwawszych gier jakie kiedykolwiek powstały na PC, stworzony przez ten sam, wzbudzający wiele kontrowersji zespół - Running With Scissors.

WWW – World Wide... WAR?!

Void, 30 czerwca 2003, 11:20

Kiedy zapytamy przeciętnego użytkownika komputera, z czym mu się kojarzy skrót „WWW”, możemy z dużym prawdopodobieństwem przyjąć, iż enigmatyczne to oznaczenie zostanie rozszyfrowane w następujący sposób: World Wide Web. Opracowany przez Tima Bernersa-Lee system „światowej pajęczyny” jest obecnie znany i wykorzystywany przez miliardy ludzi na całym świecie. Ale oto, dzięki polskiej firmie Mirage, pojawiło się nowe objaśnienie tego skrótu...

Duch klasycznych przygodówek unosi się w grze The Adventures of Fatman

eLKaeR, 30 czerwca 2003, 11:11

Entuzjaści humorystycznych gier przygodowych w stylu Day of the Tentacle powinni zainteresować się ostatnim dziełem studia SOCKO! Entertainment, zatytułowanym The Adventures of Fatman. Dzięki tej pozycji możemy odbyć swoistą podróż w czasie do okresu świetności dwuwymiarowych produkcji z gatunku point & click.

Co mówi Peter Molyneux na temat konwersji Fable?

eLKaeR, 30 czerwca 2003, 09:55

Niewiele ponad dwa tygodnie temu na wortalu GRY-OnLine pojawiła się wiadomość, dotycząca przypuszczalnej obecności wirtualnej gry fabularnej pt. Fable na dwóch platformach sprzętowych: Microsoft Xbox i PC. Najnowszy numer niemieckiego magazynu GamePro przynosi kolejną informację, związaną z omawianym tematem.

Ostatni moment by zgłosić chęć swojego udziału w drugiej imprezie z cyklu GOL Adventure 2003, czyli DELTA Force

Łosiu, 30 czerwca 2003, 09:54

Szanowni członkowie MayClubu oraz użytkownicy usługi GOLMAX (którzy wykupili abonament na okres co najmniej jednego miesiąca) – macie jeszcze tylko jeden dzień (termin upływa pierwszego lipca o godzinie 24:00), by wysłać swoje zgłoszenie na drugą imprezę z cyklu GOL Adventure 2003, czyli DELTA Force.

MMO od podszewki

Łosiu, 30 czerwca 2003, 09:36

Gra z gatunku MMO to nowe możliwości, niekończąca się przygoda, ciągle nowe uaktualnienia i zmiany, możliwość gry wraz kolegami, żywymi ludźmi - to po prostu kolejne stadium na drodze rozwoju gier komputerowych. Zastanawialiście się jednak jak taka gra wygląda od strony technicznej, ile potężnych komputerów musi pracować, by wirtualny świat funkcjonował nieprzerwanie przez 24 godziny na dobę? Jeżeli tak to serwis pcmag.com, na przykładzie gry Dark Age of Camelot nieco przybliża kulisy tego typu produkcji.

Space Quest forever – fani nie pozwalają umrzeć serii
Space Quest forever – fani nie pozwalają umrzeć serii

Łosiu, 30 czerwca 2003, 09:00

Już od 1995 roku, kiedy to ukazała się szósta i jak do tej pory ostania część znakomitego przygodowego cyklu Space Quest, czekamy na jakiś sygnał ze Sierry mówiący o siódmej odsłonie przygód Rogera Wilco. W zeszłym roku dwa razy (Space Quest VII w produkcji ??!, Space Quest VII - kolejne przecieki...) docierały do nas nieoficjalne informacje na ten temat, jednakże do tej pory Sierra milczy w tej sprawie. Cóż, trudno, pozostaje czekać, a w międzyczasie można rozerwać się przy pomocy tego, co oferują fani. W zeszłym tygodniu grupa fanów skupiona wokół serwisu Riger Wilco's Virtual Broomcloset wypuściła bowiem grę zatytułowaną Space Quest 0: Replicated.