Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 17 czerwca 2003

STAR WARS GALAXIES amerykańska premiera 26 czerwca

Soulcatcher, 17 czerwca 2003, 21:55

Firma LucasArts ogłosiła dzisiaj oficjalnie datę premiery (26 czerwca 2003) jednej z najbardziej oczekiwanych produkcji z gatunku MMOcRPG Star Wars Galaxies.

Nowe uzupełnione zasady przyznawania GOLi – jak można uzyskać darmowy dostęp do GOLMAX i inne nagrody

Soulcatcher, 17 czerwca 2003, 18:18

Zapraszamy do zapoznania się z nowymi uzupełnionymi zasadami przyznawania GOLi (punktów) dla aktywnych czytelników GRY-OnLine. Przypominamy że GOLe można wymienić na cenne nagrody również abonamenty GOLMAX i MayClub.

Na „Rewolucję” trzeba jeszcze poczekać...

ComCo, 17 czerwca 2003, 16:31

Republic: The Revolution - świetnie zapowiadająca się gra strategiczna, posiadająca liczne elementy ekonomiczne, w której przyjdzie nam pokierować własnym państwem i uczynić je wielkim na cały świat. Pamiętacie liczne slogany reklamowe czy zapowiedzi tego tytułu? Jego twórcy - zespół Elixir Studios - zapomnieli tylko dodać do wszystkich ogłoszeń „wyjdzie, kiedy wyjdzie”, gdyż ciągłe zmiany daty rynkowego debiutu programu zaskakiwały już niejednego gracza...

Rugby 2004 w produkcji
Rugby 2004 w produkcji

ComCo, 17 czerwca 2003, 14:06

Praktycznie co rok (a niekiedy nawet częściej) pojawia się kolejna edycja serii traktujących o piłce nożnej, koszykówce, hokeju, futbolu amerykańskim czy golfie, dlaczego więc programiści z EA Sports nie mieliby stworzyć nowego cyklu? Podczas wyboru dyscypliny „padło” na rugby, dzięki czemu jeszcze we wrześniu bieżącego roku posiadacze konsoli Sony PlayStation 2 oraz komputerów klasy PC zagrają w Rugby 2004.

Rozpoczynamy zapisy na kolejną imprezę z cyklu GOL Adventure (17/06/03)

Łosiu, 17 czerwca 2003, 14:06

W zeszłym tygodniu wylosowani zostali szczęśliwcy, którzy już w ten weekend odbędą lot samolotem Cessna 172, tymczasem dziś rozpoczynamy zapisy na kolejną imprezę z cyklu GOL Adventure, tj. Delta Force. Z nadesłanych zgłoszeń wylosujemy pięciu szczęśliwców, którzy będą mogli wziąć udział w całodziennym intensywnym programie strzeleckim, w skład którego wchodzi strzelanie z pistoletów (H&K USP Expert, Glock 17), strzelby gładkolufowej (shotgun Imperator SDASS, czyli popularna "pompka") oraz karabinu (Hunter). Ponadto uczestnik z najlepszym rezultatem w strzelaniu będzie mógł odbyć skok spadochronowy w tandemie z instruktorem z wysokości 4000 metrów!

Kolejne zmiany personalne w Cenedze

Kokosz, 17 czerwca 2003, 14:04

Raptem parę miesięcy temu z firmy dystrybucyjnej Play-It do Cenegi przeszedł trzon jej departamentu marketingu i public relations, a już widać kolejne zmiany w dawnym IM Group. W dniu dzisiejszym Jacek Gadzinowski, znany czytelnikom pism o tematyce gier jako Zaq, zakończył pracę w Cenedze. Nie wiadomo jak jego odejście wpłynie na marketing w tejże firmie, oraz jakie są dalsze plany Gadzinowskiego. Na pytanie czy zamierza ubiegać się o pracę w dziale marketingu innej firmy zajmującej się dystrybucją gier, czy może myśli o pracy poza tą branżą odpowiedział „Bez komentarza”.

Recenzja Grandia II

Łosiu, 17 czerwca 2003, 12:06

„Tak właśnie było z drugą „Grandią”. Pierwsza część gry ukazała się wyłącznie na PlayStation oraz Segę Saturn. Druga zagościła już na znacznie większej ilości platform, między innymi Sedze Dreamcast oraz (po nieznacznym dopieszczeniu) PS2. A co mieli z tego PeCetowcy? Mogli się najwyżej obejść smakiem. Firma Capcom, producent gry, wysłuchała jednak ich próśb (a nawet błagań) i wydała konwersję „Grandii II” na PC. Konwersja to....” ...no właśnie jaka? Przeczytajcie dopiero co zamieszczoną recenzję PeCetowej wersji gry Grandia II i na jej podstawie oceńcie, czy ów tytuł wart jest tego, by poświęcić mu czas... Zapraszam.

„Formuła 1 wiecznie żywa!”...

ComCo, 17 czerwca 2003, 10:35

...zdają się krzyczeć jej fani, nie inaczej myślą również ludzie w europejskim oddziale korporacji Sony Computer Entertainment. Otóż podpisali oni ekskluzywne porozumienie z Formula One Administration Ltd., na mocy którego ich najnowszy tytuł dedykowany platformie Sony PlayStation 2 - Formula One 2003 - będzie posiadał oficjalną licencję na używanie prawdziwych nazw teamów i nazwisk zawodników. Co więcej, umowa ma obowiązywać przez cztery najbliższe lata, tak więc śmiało można powiedzieć, iż kolejne tytuły z rzeczonej serii ujrzą światło dzienne za jakiś czas.

PeCetowi kierowcy na start
PeCetowi kierowcy na start

ComCo, 17 czerwca 2003, 10:32

Muscle Car 3 to najnowsza, wyścigowa propozycja w katalogu wydawniczym firmy Global Star Software. Za produkcję całości odpowiada zespół 3 Romans, który zapowiedział zaimplementowanie w pełnej wersji m.in.: 26 różnych samochodów oraz 9 rozbudowanych tras (będziemy ścigać się w Rzymie, Chicago, czy Bangkoku).

Komponowanie muzyki do gier staje się dochodowym zajęciem...

Łosiu, 17 czerwca 2003, 10:30

Gry komputerowe, a raczej branża rozrywki elektronicznej w przeciągu kilku ostatnich lat przeszła ogromną drogę i w chwili obecnej coraz więcej ludzi dostrzega drzemiący w niej potencjał finansowy. Teraz nikogo nie dziwi już kilkumilionowy budżet produkcyjny, Hollywood coraz częściej czerpie zyski z tytułu licencji na gry oparte na filmach lub też wykorzystania twarzy czy głosu aktora w grze, a na tym nie koniec. Kolejne branże zaczynają interesować się grami jako potencjalnym źródłem dochodu. Jak wiemy przemysł muzyczny przeżywa ostatnio mały kryzysik związany z olbrzymim rozprzestrzenieniem się popularnych programów do wymiany plikami (w tym MP3) i kompozytorzy czy muzycy szukają ratunku właśnie w grach.

Ultima X - kolejne nieoficjalne rewelacje
Ultima X - kolejne nieoficjalne rewelacje

Łosiu, 17 czerwca 2003, 09:08

Na kilka dni przed tegorocznymi targami E3 Internet obiegły super nieoficjalne doniesienia mówiące o tym, iż Origin Systems i Electronic Arts wspólnie pracują nad nową odsłoną słynnej Ultimy z symbolem „X” w tytule. Od tej pory sprawa ucichła aż do tego weekendu, kiedy to na forum boards.stratics.com pojawiło się zdjęcie przedstawiające ekran z logiem nowej gry. Pochodzi ono od przyjaciela administratora działu Ultimy Online na tym forum, zatrudnionego w Electronic Arts – widzimy na nim logo gry o tytule „Ultima X: Odyssey”.

Kolejny poślizg Tomb Raider: Angel of Darkness

Łosiu, 17 czerwca 2003, 08:56

Co prawda w chwili gdy pisze te słowa oficjalne źródła jeszcze podają, że kolejna odsłona cyklu Tomb Raider zostanie wydana 20 czerwca (Wielka Brytania) lub już 17 (USA), to kilka zachodnich serwisów internetowych doniosło o przesunięciu terminu premiery tego tytułu. Informacja ta pochodzi od sprzedawców detalicznych, którzy otrzymali stosowne zawiadomienie z firmy Eidos. Jak wiemy nie jest to pierwsza „obsuwa” w karierze Tomb Raider: Angel of Darkness, jednakże wygląda na to, iż ta nie będzie tak dotkliwa jak poprzednie i ograniczy się do zmiany daty premiery o kilka dni – mówi się, iż nowy TR wyjdzie jeszcze w tym miesiącu, tj. pod sam jego koniec.

Piraci shakowali grę na Gamecube’a

Kokosz, 17 czerwca 2003, 08:00

Piracka grupa StarCube shakowała grę The Legend of Zelda: The Wind Waker na konsolę nowej generacji GameCube. Iso tej gry dostępne jest już do ściągnięcia w Internecie. Jak informuje StarCube jak na razie nie ma możliwości, aby ktokolwiek zagrał z ich Iso w tę grę. Sam fakt jego istnienia ma posłużyć wszelakim eksperymentom, którym piraci sprzętowi mogą zacząć poddawać GameCube’a. Dzięki dokonaniom grupy StarCube niewykluczone, że już niedługo firma Nintendo będzie musiała pogodzić się ze zmniejszeniem swoich i tak niskich zysków ze sprzedaży konsoli i gier na nią na rzecz piratów.

Sega spróbuje swoich sił na pecetowym polu MMORTS

Kokosz, 17 czerwca 2003, 07:47

Znana konsolowa firma Sega ogłosiła, że wydała właśnie pecetową grę z gatunku MMORTS o nazwie The Legacy Online. Gracze staną przed zadaniem stworzenia imperiów finansowych w świecie interesów megakorporacji i podbojów planetarnych. Akcja gry osadzona zostanie w galaktykach pełnych planet, które zajmowane będą przez graczy. Zanim dojdzie do ekspansji planetarnej zadbać trzeba będzie o stabilizację ekonomiczno-polityczną na naszej własnej „Ziemi”. Do dyspozycji graczy zostanie oddanych mnóstwo budynków spełniających strategiczne cele i pozwalające na dalszy rozwój imperiów.