Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 12 czerwca 2003

Kolejny low-budget o walce z terroryzmem

Kokosz, 12 czerwca 2003, 16:34

Od czasu ataku terrorystycznego na World Trade Center mieliśmy wysyp niskobudżetowych gier o walce z terroryzmem. Activision w swoich tanich seriach wydał aż dwie strzelaniny FPP nawiązujące do tej tematyki. Jej śladem postanowiła pójść firma Anarchy Enterprises, która po stworzeniu dwóch z pozoru niekonwencjonalnych gier z serii Tycoon tworzy teraz strzelaninę 3D, w której ocalimy świat od zagrażającego mu terroryzmu.

„When It’s Done” wszystkich w#$%#@!&!, nawet Take Two

Kokosz, 12 czerwca 2003, 16:24

Jak wiadomo temat Duke Nukem Forever jest drażliwy dla wielu graczy. Fani czekają na tę grę już pięć lat, a końca prac nad tytułem ciągle nie widać. W międzyczasie producent (3D Realms) kilkukrotnie zmieniał silnik gry, w związku z czym tytuł ulegał koncepcyjnym i technicznym rekonstrukcjom. Fani byli rozczarowani, że na ostatnich targach E3 nie zaprezentowano nowości związanych z tym tytułem. Okazuje się, że niesmak związany z Duke Nukem Forever sięgnął również wydawcę gry, firmę Take Two. Szefowie mają dosyć z roku na rok wzrastającego wrażenia, że jest to tytuł widmo, który nigdy nie zostanie ukończony i wydany. Niedawno jeden z nich – Jeff Lapin – stwierdził publicznie, że co prawda spodziewają się postępów w pracach, ale w chwili obecnej po prostu mają nadzieję, że 3D Realms uda się kiedyś zakończyć ten projekt.

Pecety zostaną ostrzelane konsolową zręcznościówką
Pecety zostaną ostrzelane konsolową zręcznościówką

Kokosz, 12 czerwca 2003, 16:14

Po komercyjnym sukcesie strzelaniny Battle Engine Aquila na platformy PS2 i Xbox jej producent, firma Lost Toys zdecydowała się stworzyć konwersję na PC. Akcja gry osadzona została w przyszłości nękanej globalnym ociepleniem i potopami, przez które najwyżej cenioną rzeczą na świecie stał się grunt. Gracz wciela się w Hawka – kierowcę transportowca za dnia, nocą stającego się jednym z najlepszych uczestników nielegalnych wyścigów. Nieoczekiwanie aresztowany i skazany dostaje szansę naprawienia swoich występków jako pilot prototypowej maszyny bojowej zwanej Aquilą. W efekcie gracz wkroczy w sam środek konfliktu zbrojnego, którego stawką jest cała planeta.

Poradnik: The Elder Scroll III: Morrowind - Questy

Sznur, 12 czerwca 2003, 15:23

Wśród poradników znalazł się trzeci i zarazem ostatni (jak na razie) poradnik do The Elder Scroll III: Morrowind - Questy, zawierający opis wszystkich zadań i misji dostępnych w grze. Wszystkie trzy poradniki uzupełniają się wzajemnie i stanowią niezwykle bogate kompendium wiedzy, które pomoże Wam poruszać się wśród skomplikowanych zasad rządzących obszernym fantastycznym światem Vvardenfell.

Nowy racer – Trackmania
Nowy racer – Trackmania

Szycha, 12 czerwca 2003, 13:54

Wyścigów na PC mamy od „groma”. I nikt nie zwróciłby uwagi na zapowiedź nowej gry z tego gatunku, gdyby nie fakt, że rozgrywka w „Trackmanii” ma polegać na projektowaniu tras, a dopiero potem, na ściganiu się na nich.

eXtra Klasyka R.I.P.
eXtra Klasyka R.I.P.

Fajek, 12 czerwca 2003, 13:07

Firma CD Projekt zamieściła na swojej stronie informację, że wydawana przez nią (CDP) seria eXtra Klasyka nie będzie kontynuowana. Oznacza to, że ostatnim dniem, kiedy będzie można nabyć gry z tej serii jest 31 lipca.

Recenzja: Kostucha – Just One Fix

Fajek, 12 czerwca 2003, 11:57

„Kostucha: Just One Fix” to gra zręcznościowa/platformowa powstała w Rzeszowskim Laboratorium Komputerowym „Avalon”, znanym zarówno tym graczom, którzy preferują wydane przez tę firmę przygodówki, takie jak na przykład „Reah”, „Schizm”, czy też „Liath”, jak i tych, skłaniających się raczej ku rozrywce o bardziej zręcznościowym charakterze, np. gra „Draggo”.

Mario 128 i specjalny procesor 3D dla GBA na stoisku firmy Nintendo podczas targów ECTS 2003?

eLKaeR, 12 czerwca 2003, 10:55

Liczne nieoficjalne źródła donoszą, iż podczas tegorocznej edycji targów European Computer Trade Show (27-29 sierpnia; Londyn) japońska korporacja Nintendo przedstawi szerokiej publiczności dwa nigdzie nie pokazywane dotąd wyroby.

Edytor i patch do Battlefield 1942

Szycha, 12 czerwca 2003, 10:29

Dzisiaj w sieci pojawił się nowy patch do gry Battlefield 1942 uaktualniający ten tytuł do wersji 1.4. Ponadto korporacja Electronic Arts udostępniła edytor poziomów do tej produkcji, na razie w wersji beta.

Nabór beta-testerów gry Lords of EverQuest zainaugurowany!

eLKaeR, 12 czerwca 2003, 09:55

Prawdopodobnie w październiku bieżącego roku zadebiutuje w sklepach wirtualna strategia czasu rzeczywistego pt. Lords of EverQuest, powstająca na kanwie popularnego cyklu gier z gatunku MMOcRPG. Niebawem wystartują przedpremierowe testy wspomnianej pozycji.

Sprawa logo PlayStation 3 i amerykańskiego szału kolorów

eLKaeR, 12 czerwca 2003, 09:23

Wszyscy entuzjaści marki PlayStation z niecierpliwością oczekują na kolejne informacje, dotyczące platformy PS3. Tymczasem w różnych miejscach globalnej Sieci pojawił się obrazek, przedstawiający rzekomy znak graficzny nowej konsoli.

Intel i jego procesory teraz i 25 lat temu

Solnica, 12 czerwca 2003, 09:06

Dziewiątego czerwca minęło dokładnie 25 lat od momentu wypuszczenia przez Intela pierwszego procesora wykorzystującego architekturę znaną jako x86 – oznaczonego symbolem 8086 protoplasty CPU stosowanych we współczesnych PCtach. Okrągła rocznica to jak zwykle bardzo dobra okazja do różnego typu podsumowań i porównań typu: jak było kiedyś, a jak jest obecnie.

Larian Studios anonsuje „Riftrunnera” oraz „Divine Divinity 2”

Łosiu, 12 czerwca 2003, 08:50

Belgijski zespół developerski Larian Studios potwierdził dziś, to o czym nieoficjalnie „szemrano” za kulisami od blisko pół roku. Chodzi o produkcję drugiej części udanego przedstawiciela gatunku cRPG „Divine Divinity”, a ponadto o grę zatytułowaną „Riftrunner”, będącą w istocie bezpośrednią kontynuacją „Divine Divinity”.

Top 10 gier w US (12/06/03)

Łosiu, 12 czerwca 2003, 08:37

Grupa NPDTechworld opublikowała zestawienie najpopularniejszych tytułów PC w Stanach Zjednoczonych odnoszące się do tygodnia pomiędzy 18 – 24 maja. Nad pierwszymi dwoma pozycjami zajmowanymi przez przedstawicieli serii „The Sims” nie ma się co rozwodzić (norma), cieszą natomiast wysokie pozycje takich tytułów jak: „Grand Theft Auto: Vice City”, „Enter the Matrix” czy „PlanetSide”.