Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 13 czerwca 2003

Poradnik: VIETCONG

Sznur, 13 czerwca 2003, 19:45

Dzisiejszy poradnik to szczegółowy opis przejścia taktycznej gry akcji VIETCONG, w której mamy okazję poznać kulisy działań amerykańskich jednostek specjalnych podczas krwawej wojny w Wietnamie.

Nowy, gunmetalowy benchmark
Nowy, gunmetalowy benchmark

Kokosz, 13 czerwca 2003, 18:47

Brytyjski developer Yeti Studios wydał swojego własnego benchmarka, którego głównym celem jest wyciśnięcie z DirectX9 maksimym jego możliwości. Benchmark funkcjonuje na silniku gry akcji Gun Metal, którą firma wydała jakiś czas temu na Xboxa (wersja pecetowa ma wejść na rynek podczas tegorocznych wakacji). Benchmarka poniekąd demonstrującego Gun Metal można ściągnąć ze strony producenta (waży 50mb). Na tej samej stronie można również znaleźć informacje na temat sequela Gun Metal, który w wersjach PC i Xbox ma ukazać się pod koniec tego roku.

CD Projekt Red Studio poszukuje osób do pracy nad grą Wiedźmin

Fajek, 13 czerwca 2003, 15:23

Oddział firmy CD Projekt zajmujący się produkcją gier – Red Studio – poszukuje pracowników, którzy mogliby pracować nad tworzeniem gry Wiedźmin.

Przemysł rozrywkowo-medialny w 2003 roku = 1,1 biliona USD

eLKaeR, 13 czerwca 2003, 14:15

Według najnowszego raportu amerykańskiej organizacji PricewaterhouseCoopers, noszącego tytuł „Entertainment and Media Outlook”, globalne wydatki konsumenckie w branży rozrywkowej i medialnej przekroczą 1.100.000.000.000 USD w 2003 roku (wzrost o 3,7% w stosunku do 2002).

Soundtrack Outlaw Volleyball na początku lipca

ComCo, 13 czerwca 2003, 12:56

W kilka tygodni po rynkowym debiucie pełnej wersji gry Outlaw Volleyball (Xbox), zaplanowanym na koniec bieżącego miesiąca, do zachodnich sklepów powinien trafić również album zawierający ścieżkę dźwiękową opracowaną na potrzeby powyższego tytułu.

Weź udział w konkursie i wygraj odlotową Motorolę c350

Solnica, 13 czerwca 2003, 12:33

Zapraszam do nowego konkursu, który znajdziecie od dzisiaj na naszych stronach. Wystarczy odpowiedzieć na trzy proste pytania, aby wygrać lekki, niezawodny, z kolorowymi wyświetlaczem i mnóstwem innych bajerów, jednym słowem odlotowy, telefon komórkowy Motorola c350.

Fable na PC??

Łosiu, 13 czerwca 2003, 12:26

Pamiętacie takie gry jak: Populous, Syndicate, Dungeon Keeper czy też Black & White - wszystkie te tytuły na stałe zapisały się w historii branży rozrywki elektronicznej jako mega-hity, ale nie jest to jedyna rzecz, która je łączy. Wszystkie one zostały wymyślone i stworzone przez Petera Molyneux’a. Jak wiemy ów pan już od jakiegoś czasu pracuje nad kolejnymi wyśmienitymi grami, w tym: Black & White 2 na PC (tu nie trzeba nic wyjaśniać) oraz Fable, produkcją z gatunku cRPG o niecodziennych cechach. Ten drugi tytuł przez cały okres swej produkcji (tj. około 2 lat) zapowiadany był wyłącznie na konsolę Xbox, jednakże ostatnio za sprawą niemieckiego magazynu Gamestar, pojawiły się plotki jakoby Fable miał zostać wydany również na PC-tach.

Granie powoduje otyłość, czyli kontrowersyjny projekt pewnego amerykańskiego polityka

eLKaeR, 13 czerwca 2003, 11:44

Agencja Associated Press donosi, iż jeden z członków samorządu amerykańskiego stanu New York wystąpił z dość osobliwym projektem. Polityk nazwiskiem Felix Ortiz żąda zwiększenia o jeden punkt procentowy kwoty podatkowej, związanej z grami video, reklamami telewizyjnymi oraz jedzeniem o wątpliwej wartości odżywczej.

Zapowiedź: Freedom - The Battle for Liberty Island

Fajek, 13 czerwca 2003, 11:30

Freedom: The Battle for Liberty Island to trzecioosobowa gra akcji stworzona przez zespół IO Interactive. Fabuła rozgrywa się w alternatywnej historii, w której to Związek Radziecki wygrał Zimną Wojnę z Zachodem i Armia Czerwona dokonała inwazji na Stany Zjednoczone.

Powstaje EverQuest: Lost Dungeons of Norrath

eLKaeR, 13 czerwca 2003, 10:32

Za sprawą firm Verant Interactive i Sony Online Entertainment doczekamy się już niebawem szóstego oficjalnego rozszerzenia gry EverQuest - jednej z najbardziej popularnych obecnie reprezentantek gatunku MMOcRPG. Nowy add-on oznaczony został podtytułem Lost Dungeons of Norrath.

Dalekosiężna wizja Epica związana z rozwojem cyklu Unreal Tournament

Łosiu, 13 czerwca 2003, 09:56

Ostatnie posunięcia firmy Epic, tj. zapowiedzenie kolejnego Tournamenta w niespełna rok po wydaniu poprzedniego oraz zorganizowanie konkursu na najlepsze mody do tejże serii z nagrodami sięgającymi łącznie jednego miliona dolarów wzbudziły niemałe zainteresowanie fanów tego tytułu. Pojawiły się pytania, co też Epic zamierza dalej robić z tym cyklem i czy dożyjemy wydania Unreal Tournament 2009? Odpowiedź na to pytanie znajdujemy w wywiadzie z Timem Sweeney’em zamieszczonym na serwisie 4unrealers.

Airborne Troops w przygotowaniu
Airborne Troops w przygotowaniu

ComCo, 13 czerwca 2003, 07:09

Okres Drugiej Wojny Światowej, tak często wykorzystywany w rozmaitych produkcjach, stał się inspiracją dla zespołu Widescreen Games, który aktualnie pracuje nad grą akcji z elementami przygody, pt. Airborne Troops. Całość przeniesie nas na tereny ówczesnej - okupowanej przez hitlerowskie wojska - Francji, gdzie wykonamy szereg rozmaitych zadań (od poziomów „skradankowych” do ostrej wymiany ognia z przeciwnikiem w otwartym terenie).

Garść nowych informacji nt. Cossacks II: Napoleonic War
Garść nowych informacji nt. Cossacks II: Napoleonic War

ComCo, 13 czerwca 2003, 07:06

Od momentu pierwszej zapowiedzi gry Cossacks II: Napoleonic War minął już ponad rok, jednak w siedzibie zespołu GSC Game World wciąż trwają intensywne prace nad ukończeniem tego tytułu. Z racji upływu czasu, autorzy postanowili zweryfikować dotychczasowe doniesienia odnośnie pełnej wersji programu.