Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Najpopularniejsze Wiadomości GRYOnline.pl maj 2003

FIFA 2003 Mega Patch PL 2003 – Premiera

Łosiu, 16 maja 2003, 09:40

Miał wyjść we wtorek, ale premiera nieco się opóźniła. Było to konieczne by wyeliminować poważne błędy, które pojawiły się na dzień przed wydaniem. Teraz dostajemy w ręce największy i najlepszy dodatek dla FIFA 2003. Liga polska to najogólniejsza charakterystyka tego potężnego add-ona. Z Mega Patchem PL związany jest cały klimat polskiej piłki nożnej, co z pewnością docenią najbardziej zagorzali kibice. Dodatek sprawi, że ten kto odłożył na półkę, ponownie sięgnie po grę FIFA 2003. Sam fakt, że wreszcie możemy poprowadzić jedną z drużyn ekstraklasy czy 6 zespołów II ligi na jednym z sześciu polskich stadionów, mówi sam za siebie. Po prostu grywalność zwiększa się o 100%!

Magazyn GRY 4/2003 Nowy Numer

Soulcatcher, 25 maja 2003, 22:41

Klubowiczów MayClub oraz posiadaczy abonamentów GOLMAX (również użytkowników NUMERNET) zapraszamy do zapoznania się z czwartym numerem dwutygodnika Magazyn Profesjonalnego Gracza GRY

Trzy pełne wersje gier w ŚGK Extra 2/2003

Solnica, 26 maja 2003, 11:01

Pełne wersje trzech ciekawych gier za jedyne 24,90 złotych? Czy chcecie walczyć z terrorystami, wcielić się w jednego z bogów w niesamowitym świecie lub odeprzeć ataki kosmitów? Jeżeli wasza odpowiedź brzmi „Tak”, to koniecznie musicie zaopatrzyć się w najnowszy Świat Gier Komputerowych Extra 2/2003, który począwszy od najbliższej środy, 28 maja, znajdziecie w kioskach i salonach prasowych na terenie naszego kraju.

GTA: Vice City PC - na świecie już za kilka dni, a w Polsce... może w ogóle?

Fajek, 9 maja 2003, 19:47

Grand Theft Auto: Vice City – gra, która w wersji na PS2 wydanej kilka miesięcy temu pobiła wszelkie rekordy sprzedaży w Wielkiej Brytanii, już za kilka dni będzie miała swoją premierę w wersji na PC. 13 maja to dzień, kiedy GTA: VC trafi do zachodnich sklepów. A kiedy do polskich? Pewnie będzie to dla Was zaskoczeniem, ale być może Vice City w ogóle nie zostanie wydane w Polsce.

„Against Rome” - Imperium Rzymskie tym razem widziane oczami barbarzyńskiego wojownika
„Against Rome” - Imperium Rzymskie tym razem widziane oczami barbarzyńskiego wojownika

Łosiu, 27 maja 2003, 09:25

Rok temu, jeżeli mnie pamięć nie myli, na targach E3 2002 niemiecki zespół Independent Arts Software przedstawił światu swą kolejną, po „War Commander”, produkcję zatytułowaną „Against Rome”. W sierpniu ubiegłego roku pieczę wydawniczą nad całością projektu objęła firma Jowood, lecz dopiero teraz, otwierając oficjalną witrynę internetową rzeczonego tytułu, przedstawiono szczegółowe dane dotyczące tego, co zaoferuje graczom „Against Rome”.

Tony Hawk's Underground - czyli kolejny Tony, tym razem w nieco zmienionej formie
Tony Hawk's Underground - czyli kolejny Tony, tym razem w nieco zmienionej formie

Łosiu, 15 maja 2003, 13:00

No i mamy następną miłą niespodziankę, którą na targach E3 (w tym przypadku) zafundowała nam korporacja Activision. Mowa o kolejnej, właśnie zaprezentowanej światu, grze z cyklu Tony Hawk, o tytule zrywającym ze znaną do tej pory numeracją 1 - 4, tj. „Tony Hawk's Underground”. Za taką zmianą wizerunku, kryje się coś więcej niż tylko marketing. Z tego co przekazano prasie znacznie zmieniona została koncepcja tej serii...

Spy Kids 3-D: Game Over, czyli Mali Agenci infiltrują PeCety i konsole GBA

eLKaeR, 29 maja 2003, 07:23

Za niespełna dwa miesiące w amerykańskich kinach rozpocznie się wyświetlanie trzeciej części filmu Spy Kids (Mali Agenci), wyreżyserowanego przez Roberta Rodrigueza i adresowanego przede wszystkim do dzieci. Równolegle na sklepowe półki trafi gra pt. Spy Kids 3-D: Game Over.

CyberMycha 6/2003 - już w sprzedaży
CyberMycha 6/2003 - już w sprzedaży

Solnica, 30 maja 2003, 13:20

Szukacie idealnego prezentu na dzień dziecka dla nieco młodszych użytkowników komputerów? Oto on - już w kioskach dostępny jest czerwcowy numer pisma CyberMycha, przeznaczonego specjalnie dla dzieci! W tym miesiącu magazyn jest wyjątkowy z kilku względów - przede wszystkim CyberMycha obchodzi swoje trzecie urodziny i w związku z tym przygotowano wiele atrakcji.

Zapowiedź: Rezerwowe Psy 2

Fajek, 12 maja 2003, 15:03

Kiedy 25 października 1999 roku nikomu nieznana grupa programistów NekroSoft wydała ostatkiem sił swój debiutancki produkt – Rezerwowe Psy, w Polsce wręcz zawrzało. Kontrowersyjna idea tego „wyrobu” spowodowała niemały skandal i oburzenie mas, z ks. Rydzykiem na czele.

"Na potęgę Posępnego Czerepu... Mam władzę!", czyli wskrzeszenie He-Mana

eLKaeR, 20 maja 2003, 11:44

Jednym z najbardziej popularnych zachodnich seriali animowanych w pierwszej połowie lat osiemdziesiątych XX wieku była audycja pt. He-Man and the Masters of the Universe. Pod koniec ubiegłorocznych wakacji ów projekt poddano gruntownemu retuszowi i wprowadzono do ramówki kanału Cartoon Network. Natomiast już za kilka miesięcy powinna zadebiutować wirtualna wersja przygód obrońcy zamku Posępny Czerep.

Jednostka specjalna Alfa, czyli działania antyterrorystyczne po rosyjsku
Jednostka specjalna Alfa, czyli działania antyterrorystyczne po rosyjsku

eLKaeR, 9 maja 2003, 10:14

Elitarny rosyjski odział wojskowy o nazwie Alfa (grupa specjalna A) powstał w 1974 roku za sprawą Jurija W. Andropowa (ówczesnego szefa sowieckiego KGB) i obecnie składa się z ponad dwustu wysoko wykwalifikowanych żołnierzy. Owa jednostka w ciągu blisko trzydziestu lat swojego istnienia zdążyła wziąć udział w wielu akcjach o charakterze militarnym – m.in. szturm na kabulski pałac prezydenta Hafizullaha Amina (1979), dwukrotne zdobywanie moskiewskiego Białego Domu (1991 i 1993) oraz odbijanie zakładników w teatrze na Dubrovce (2002). Próbą wirtualnego odwzorowania działalności rzeczonej formacji będzie gra pt. ALFA AntiTerror, tworzona przez pracowników firmy Mist Land, czyli autorów Paradise Cracked.

Nieco szczegółów na temat The Longest Journey 2

Solnica, 26 maja 2003, 09:42

O tym, iż powstanie druga część cieszącej się swego czasu bardzo dużą popularnością (ponad pół miliona sprzedanych egzemplarzy) „Najdłuższej Przygody” wiemy już od jakiegoś czasu, jednak dopiero teraz, za sprawą krótkiego acz dość treściwego wywiadu przeprowadzonego przez serwis Adventure Gamers z Ragnarem Tornquistem z Funcomu, światło dzienne ujrzały pierwsze, konkretniejsze i zarazem bardzo ciekawe informacji na temat tej gry.

Colin McRae Rally 3 - demo już u nas!

Fajek, 29 maja 2003, 14:59

Colin McRae Rally 3 – posiadacze konsol PlayStation 2 oraz Xbox, mogą się cieszyć tą grą już od dłuższego czasu, natomiast posiadacze PC nadal czekają na najlepszą grę rajdową tego roku. Na szczęście już niedługo, gdyż premiera CMR3 będzie miała miejsce już 26 czerwca. Tymczasem aby skrócić Wam oczekiwanie, udostępniamy jako pierwsi na świecie demo Colin McRae Rally 3!

Sid Meier’s Pirates 2 - marzenie stało się rzeczywistością

Łosiu, 15 maja 2003, 08:38

Na kilka dni przed rozpoczęciem się targów E3 Sid Meier, człowiek stojący m.in. za legendarną serią Civilization, oświadczył, że w czasie targów ujawni swój najnowszy projekt... i tak też się stało. Początkowo spekulowano na temat czwartej części Cywilizacji, jednakże to, co powiedziano przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Otóż, po blisko 15 latach oczekiwań doczekamy się w końcu kolejnej części niezapomnianych Piratów!.

3DO ogłasza bankructwo

Łosiu, 29 maja 2003, 09:10

Analitycy już od blisko dwóch lat nie wróżyli dobrze 3DO, sytuacja finansowa firmy ustawicznie się pogarszała, aż niestety doszło do tego, że zarząd zmuszony został ogłosić bankructwo (tj. niewypłacalność finansową). Decyzja ta ma bezpośredni związek z niedawnymi złymi wynikami finansowymi dotyczącymi pierwszego kwartału bieżącego roku (o których pisałem 20 maja).

Pirates of the Caribbean = 95% Sea Dogs 2

Łosiu, 22 maja 2003, 10:23

Po niespodziewanym zawieszeniu prac nad drugą częścią znakomitego Sea Dogs i jednoczesnym zapowiedzeniu nie tak odległej premiery gry z tego samego gatunku i o tej samej pirackiej tematyce - Pirates of the Caribbean - pojawiło się mnóstwo pytań typu – „Czy to ta sama gra tylko o innym tytule i nieco zmienionej fabule?”. Przez blisko dwa miesiące firma Bethesda Softworks nie udzieliła jednoznacznej odpowiedzi na tego typu wątpliwości fanów serii. Na niedawno zakończonych targach E3 redaktorzy serwisu DailyGame bardzo wnikliwie „zbadali” stoisko ekspozycyjne Bethesdy i udało im się wydusić od autorów gry informację, która jest odpowiedzią na zawarte powyżej pytanie - brzmi ona – „plotka mówiąca, iż Pirates of the Caribbean to, to samo co Sea Dogs 2, jest w 95% prawdą”.

Być może zagramy w Wizardry 9 i Jagged Alliance 3...

Łosiu, 30 maja 2003, 09:27

Od czasu smutnej wiadomości zatytułowanej „Prace nad Jagged Alliance 3 i Wizardry 9 wstrzymane” minęło już blisko dwa lata. W międzyczasie ukazało się Wizardry 8 i minęło prawe półtora roku od światowej premiery tegoż tytułu. Był to też okres, w którym wszystko co związane z firmą Sir-Tech (twórcą serii Jagged Alliance i Wizardry) i ludźmi którzy stworzyli powyższe dzieła, ucichło – wydawało się nawet, że obie te serie to już historia. Tymczasem redaktor serwisu RpgDot skontaktował się z dwoma kluczowymi osobami zespołów odpowiedzialnych za Jagged Alliance i Wizardry, Robertem Sirotekiem oraz Lindą Currie, które oświadczyły, że powstanie Wizardy 9 i Jagged Alliance 3 to nie pobożne życzenia – są bardzo duże szanse, że obie te gry zostaną zrealizowane.

Kolejna porcja patchy do pobrania

ComCo, 27 maja 2003, 17:33

W naszym dziale Pliki – serwer FTP pojawiły się trzy nowe poprawki systemowe do, wydanych już jakiś czas temu, produkcji o nazwach: Bandits: Phoenix Rising, Iron Storm oraz Metal Gear Solid 2: Substance. Zadaniem wszystkich „łatek” jest usunięcie najbardziej uciążliwych błędów, na jakie natknęli się ich użytkownicy.

Metal Gear Solid 2: Substance - poradnik

Sznur, 15 maja 2003, 16:11

Do działu poradników trafił kolejny bogato ilustrowany opis przejścia, tym razem do wielkiego konsolowego hitu - taktycznej gry szpiegowskiej Metal Gear Solid 2: Substance. W opinii wielu graczy, łącznie z autorem poradnika, gra jest dość liniowa i niezbyt skomplikowana, jednak wszystko to traci na znaczeniu w zderzeniu z wybuchową i trzymającą w napięciu fabułą oraz perfekcyjnym wstawkom filmowym, którymi, dzięki poradnikowi, będziecie mogli cieszyć oczy znacznie szybciej.

Colin McRae Rally 04 - Codemasters potwierdza kolejną część serii
Colin McRae Rally 04 - Codemasters potwierdza kolejną część serii

Fajek, 2 maja 2003, 13:36

Posiadacze komputerów klasy PC nie mieli jeszcze okazji zagrać w trzecią część gry Colin McRae Rally, tymczasem firma Codemasters, twórca serii CMR potwierdził, że czwarta odsłona tej najbardziej znanej gry rajdowej jest w produkcji i nosi tytuł Colin McRae Rally 04.