Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 5 maja 2003

The Sims 2 potwierdzone

Fajek, 5 maja 2003, 15:26

The Sims – najlepiej sprzedającą się gra (a raczej cała seria) wszech czasów doczeka się sequela. Otóż firma Electronic Arts, wydawca Sims’ów, oficjalnie poinformowała, że w studiu Maxis trwają prace nad The Sims 2.

Zostań mafijnym ojcem chrzestnym dzięki grze The Boss: La Cosa Nostra!

eLKaeR, 5 maja 2003, 15:20

Przełom lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku. Do Nowego Jorku przybywa młody Sycylijczyk, ale z racji swojego pochodzenia zmuszony jest egzystować w ramach najniższej warstwy społecznej. Po jakimś czasie wstępuje w szeregi jednej z tamtejszych organizacji przestępczych, jednakże okoliczności zmuszają go do zamieszkania w Nowym Orleanie, gdzie szybko zyskuje silną pozycję w półświatku. Następnym przystankiem w gangsterskiej karierze rzeczonego osobnika jest ogarnięte prohibicją Chicago, które stwarza znakomite warunki do dalszego awansu w mafijnej hierarchii. Wreszcie przychodzi moment powrotu do „Wielkiego Jabłka” i objęcia funkcji ojca chrzestnego swojej macierzystej „rodziny”, celem rozprawienia się z konkurencją. Tak w wielkim skrócie przedstawia się warstwa fabularna gry pt. The Boss: La Cosa Nostra, mającej niebawem trafić do sklepów.

Zapowiedź: BloodRayne

Fajek, 5 maja 2003, 13:39

BloodRayne to gra akcji z elementami horroru osadzona w latach 30-tych XX wieku, gdzie wcielimy się w rolę agentki Blood Rayne. Nie jest ona zwyczajnym człowiekiem, lecz łączy cechy ludzkie i wampirze.

Zapowiedź Half-Life 2 w polskim GameStarze
Zapowiedź Half-Life 2 w polskim GameStarze

Solnica, 5 maja 2003, 13:35

Obszerna zapowiedź oraz galeria nigdzie nie publikowanych do tej pory obrazków z Half Life 2 – oto niespodzianka, jaką przygotowali dla nas redaktorzy w trzecim numerze polskiej edycji GameStara.

Kelly Slater’s Pro Surfer dołącza do Tony Hawk’s Pro Skater 4 w drodze ku PeCetom i Macintoshom
Kelly Slater’s Pro Surfer dołącza do Tony Hawk’s Pro Skater 4 w drodze ku PeCetom i Macintoshom

eLKaeR, 5 maja 2003, 12:58

Jest już przesądzone, iż posiadacze komputerów osobistych klasy PC i Macintosh otrzymają konwersję bestsellerowej gry Tony Hawk’s Pro Skater 4 za sprawą starań korporacji wydawniczej Aspyr Media i kanadyjskiego studia developerskiego Beenox. Ten sam duet firm pracuje również nad „blaszanym” i „jabłkowym” portem bliźniaczej pozycji o nazwie Kelly Slater’s Pro Surfer, traktującej o pływaniu na desce surfingowej.

Doom III - Czy id Software zdąży przed gwiazdką?

Łosiu, 5 maja 2003, 12:52

Ileż to już razy czytaliśmy wypowiedzi twórców trzeciego Dooma, o tym jaki on to będzie wspaniały, ile razy te same zachwyty padały z ust zachodnich redaktorów, którzy mieli kontakt z grą oraz z ust graczy, którym udało się zdobyć wersję alfa. Nie ma wątpliwości, iż Doom III będzie dużym hitem, pozostaje tylko pytanie. Kiedy to nastąpi? Do tej pory oficjalne i nieoficjalne źródła wskazywały na trzeci kwartał tego roku, jednakże najnowszy wywiad z twórcami zamieszczony na serwisie GameSpot troszkę rozwiewa nasze nadzieje na szybką premierę owego tytułu.

Postal 2 błyskawicznie znika ze sklepowych półek

eLKaeR, 5 maja 2003, 11:07

Zaledwie trzy tygodnie upłynęły od amerykańskiego debiutu kontrowersyjnej gry z gatunku FPS pt. Postal 2, a jej wydawca oświadczył, iż cały nakład początkowy owej pozycji (50.000 egzemplarzy) został wyprzedany.

Phantomowej Improwizacji ciąg dalszy...?!
Phantomowej Improwizacji ciąg dalszy...?!

Łosiu, 5 maja 2003, 11:01

Jak dotychczas wszystkie rewolucyjne informacje dotyczące konsoli „widmo” Phantom potraktowane zostały, mało powiedzieć, sceptycznie przez prasę fachową i społeczność graczy. Niezależni dziennikarze już kilkukrotnie przeprowadzali prywatne dochodzenia dotyczące firmy Infinium Labs i niestety żadnemu nie udało się dowiedzieć o niej praktycznie nic – podobne jak konsola, jest to firma typu „widmo”. Wszystko wskazuje na to, że Phantom to tzw. „Fake”, jednakże mimo to nadal wzbudza zainteresowanie mediów. W zeszłym tygodniu otworzono nową stronę firmy Infinium Labs i co z tym idzie konsoli Phantom, a to ponownie spowodowało pojawianie się pytań typu - Może to nie żart, może Infinium Labs faktycznie szykuje coś przełomowego...?

Lara Croft bezkonkurencyjna w dziedzinie wirtualnej urody

eLKaeR, 5 maja 2003, 10:36

Popularny zachodni serwis internetowy GameSpy opublikował właśnie listę najpiękniejszych bohaterek gier wirtualnych. Podczas opracowywania rzeczonego zestawienia wzięto pod uwagę zarówno tytuły PeCetowe, jak i pozycje dedykowane rozmaitym konsolom.

Wanadoo i targi E3

ComCo, 5 maja 2003, 08:16

Korporacja Wanadoo podała listę czternastu nowych tytułów, których prezentacja odbędzie się na jej stosiku ekspozycyjnym podczas tegorocznych targów Electronic Entertainment Expo. Już w dniach 14-16 maja, w Los Angeles, fani gier z całego świata będą mogli bliżej zapoznać się z produkcjami, jakie obejmują praktycznie wszystkie gatunki: od przygodówek i FPS-ów, poprzez wyścigi czy sport, aż do rozbudowanych MMORPG...

Adventure Company ma zaszczyt przedstawić...

Void, 5 maja 2003, 08:12

Kiedy pod koniec kwietnia pojawiła się informacja o nowych propozycjach dla graczy jakie ma zamiar zaprezentować na targach E3 firma Dreamcatcher Games, ledwie wspomniano o tytułach przygotowywanych przez Adventure Company. Trudno powiedzieć, czy nikt jeszcze nie znał szczegółów, czy też raczej, co bardziej prawdopodobne, starano się rozbudzić zainteresowanie wszystkich miłośników gier przygodowych. Ale upłynęło kilka dni i oto, w oficjalnym komunikacie prasowym, zapowiedziano następujące projekty: