Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 21 maja 2003

Zostań herosem w świecie Janatris
Zostań herosem w świecie Janatris

ComCo, 21 maja 2003, 17:39

„Trójwymiarowych produkcji przygodowych z elementami role-playing nigdy za wiele!” - zdają się krzyczeć gracze z całego świata. Najlepiej wiedzą o tym jednak członkowie zespołu Centauri Production, którzy już od jakiegoś czas pracują nad nowym tytułem zaliczającym się do powyższego gatunku. Gra będzie nosiła nazwę Gooka 2 i przeniesie nas do fantastycznego świata Janatris...

Zestaw developerski dla Half-Life 2 ujrzy światło dzienne przed premierą gry

eLKaeR, 21 maja 2003, 15:32

Wszyscy entuzjaści gatunku FPS z niecierpliwością czekają na rynkowy debiut drugiej części Half-Life, który nastąpi najprawdopodobniej wraz z inauguracją roku szkolnego 2003/2004. Tymczasem firma Valve uchyliła rąbka tajemnicy w sprawie specjalnego pakietu edytorskiego, przeznaczonego dla twórców modyfikacji.

Poradnik: The Elder Scrolls III: MORROWIND - Biblia Gracza

Sznur, 21 maja 2003, 15:05

Rozpoczęliśmy publikację jednego z najobszerniejszych, największych i najdokładniejszych poradników, jaki kiedykolwiek ukazał się na GRY-OnLine. Jest to dokładny opis przeogromnej gry The Elder Scrolls III: MORROWIND, przez wielu uważanej za najlepszą pozycję wśród komputerowych erpegów. Poradnik podzielony został na trzy tematyczne działy: Biblia Gracza, Opis Świata i Questy, które ze względu na swą objętość publikowane będą jako odrębne poradniki. Już dziś możecie zapoznać się z kompendium wiedzy na temat świata Morrowind w Biblii Gracza.

Relacja z ostatniego dnia targów E3 2003

Fajek, 21 maja 2003, 14:58

Ostatni dzień targów E3 2003 nie był już tak fascynujący jak poprzednie, ale również posiadał kilka zaskakujących akcentów. Dzień głównie należał do Activision i jej Call of Duty (nowej strzelaniny twórców Medal of Honor), a także do Atari za sprawą prezentacji Shadow Ops na konsole Xbox. Mimo to inni wystawcy potrafili zadbać, aby ich stoiska również były odwiedzane i pomimo faktu, że nie poświęcano im zbyt dużej uwagi to klienci odchodzili od nich zadowoleni.

Ponętne Aniołki Charliego w trójwymiarowej grze internetowej
Ponętne Aniołki Charliego w trójwymiarowej grze internetowej

eLKaeR, 21 maja 2003, 14:55

Dokładnie 27 czerwca bieżącego roku nastąpi amerykańska premiera kontynuacji filmu Charlie’s Angels, noszącej podtytuł Full Throttle (w rolach głównych wystąpią ponownie Drew Barrymore, Cameron Diaz i Lucy Liu). Równolegle na oficjalnej witrynie internetowej owej produkcji zostanie umieszczona specjalna gra online (vide Men in Black II: Crossfire), nawiązująca do kolejnej odsłony perypetii seksownych Aniołków.

GTA3 i GTA: Vice City w indeksie gier zakazanych!

eLKaeR, 21 maja 2003, 12:55

Serwis internetowy CNN/Money opublikował właśnie wiadomość, dotyczącą wprowadzenia w amerykańskim stanie Washington zakazu sprzedaży wybranych gier wirtualnych osobom, które nie ukończyły siedemnastego roku życia.

Nieco więcej o „Project Jane-J”.

Void, 21 maja 2003, 09:45

Pierwsze informacje traktujące o nowej grze nad którą pracuje Jane Jensen, znana autorka przygód niejakiego Gabriela Knighta, spowodowały spore poruszenie wśród miłośników przygodówek. Ale zarówno sama Jane jak i Adventure Company, przyszły wydawca tegoż dzieła, poza krótkim oświadczeniem przekazanym prasie podczas Targów E3, nabrali wody w usta. Dopiero serwisowi Gamespot udało się zebrać nieco więcej informacji na ten temat...

Brytyjczycy zauroczeni Enter The Matrix

Łosiu, 21 maja 2003, 09:36

Minął zaledwie tydzień od światowej premiery przygodowej gry akcji Enter The Matrix, osadzonej w realiach znanych z legendarnego filmu Matrix, a tytuł ten już wzbił się na szczyty rankingów sprzedaży gier w Wielkiej Brytanii. Gra zajmuje pierwsze miejsce na liście sprzedaży gier w ogóle (biorąc pod uwagę wszystkie platformy sprzętowe), na liście sprzedaży gier PC, na liście sprzedaży gier na konsolę PlayStation 2 oraz na liście sprzedaży gier na konsolę Xbox. Jeżeli zaś chodzi o konsolę Gamecube to Enter The Matrix uplasował się na miejscu drugim, zaraz za grą The Legend of Zelda: The Wind Waker.

Bulletproof Monk - pierwsze szczegóły
Bulletproof Monk - pierwsze szczegóły

Łosiu, 21 maja 2003, 09:30

W połowie lutego bieżącego roku mięliśmy przyjemność poinformować was, iż studio Mucky Foot Productions pracuje nad grą opartą na motywach filmu Bulletproof Monk, a w dniu dzisiejszym, po blisko trzech miesiącach, wydawca rzeczonego tytułu, firma Empire Interactive, przedstawił szczegóły dotyczące tego, co Bulletproof Monk zaoferuje graczom.

US Open 03 - nowa symulacja tenisa na horyzoncie

ComCo, 21 maja 2003, 07:47

Kolejną z zapowiedzianych dzisiaj produkcji, sygnowanych logiem firmy DreamCatcher Games, jest wirtualna symulacja tenisa o nazwie US Open 03. W omawianym tytule dostaniemy do dyspozycji licencjonowane korty oraz postacie zawodników, którzy wezmą udział w tegorocznych turniejach US Open i Roland Garros, zaliczanych do prestiżowego cyklu zawodów wielkoszlemowych.

Czterocyfrowa cena PlayStation 2 odchodzi w niepamięć! Jest nowa, oficjalna cena na tę konsolę.
Czterocyfrowa cena PlayStation 2 odchodzi w niepamięć! Jest nowa, oficjalna cena na tę konsolę.

Banzaai, 21 maja 2003, 07:39

Firma Sony oraz autoryzowane punkty sprzedaży oferują konsolę PlayStation 2 w nowej cenie! Cena „gołej” konsoli to 999 zł. Zestaw z kartą pamięci to wydatek 1050 zł, a cena konsoli z jedną, losową dobieraną do zestawu grą wynosi 1040 zł. Cena samej konsoli spadła aż o 300 zł, więc mamy do czynienia z całkiem znaczącą obniżką. Zwracając uwagę na fakt, iż coraz więcej tytułów pojawia się w serii „Platinum” (ceny ok. 99-119 zł.), a także na to, że PlayStation 2 nadal zaskakuje nas ciekawymi, nowymi tytułami i kontynuacjami znakomitych i kultowych serii, zakup popularnej „peesdwójki” w nowej cenie jest propozycją wartą rozpatrzenia przez każdego amatora gier komputerowych i wideo.

„Pilot Down” w przygotowaniu

ComCo, 21 maja 2003, 07:37

Ogólnoświatowy wydawca oraz developer gier - korporacja DreamCatcher Games - zdradził pierwsze informacje dotyczące nowej produkcji zaliczanej do gatunku role-playing, o nazwie Pilot Down. Jak wskazuje sam tytuł, w omawianym programie wcielimy się w rolę amerykańskiego pilota, który w czasie Drugiej Wojny Światowej (okolice roku 1941) został zestrzelony przez siły przeciwnika podczas wykonywania jednej z przydzielonych mu misji...