Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 23 maja 2003

Świat Gier Komputerowych 6/2003 od dziś w sprzedaży

Fajek, 23 maja 2003, 17:09

Długo oczekiwany dzień nadszedł! Matrix: Reaktywacja trafił na ekrany kin, a Enter the Matrix na okładkę czerwcowego Świata Gier Komputerowych! Zapraszamy do lektury recenzji gry. Wynik prac zespołu braci Wachowskich na pewno wzbudzi wiele kontrowersji wśród graczy (i kinomanów) nie tylko w Świecie :-).

Demo polskiej wersji Far Gate tylko u nas

Solnica, 23 maja 2003, 15:54

W kioskach i punktach z prasą na terenie naszego kraju znajdziecie już czerwcowy numer magazynu PLAY a na jednej z dołączonych doń płyt CD, polską wersję Far Gate, gry będącej połączeniem kosmicznego symulatora i strategii. Tymczasem demo tej gry (oczywiście mam na myśli jej polską wersję) możecie pobrać wyłącznie od nas i to całkowicie za darmo.

Recenzja: Vietcong

Fajek, 23 maja 2003, 13:19

Vietcong to taktyczna gra akcji stworzona przez firmę Illusion Softworks (autorów niezapomnianego Hidden & Dangerous i Mafii) oraz studio Pterodon. Jak sugeruje sam tytuł, akcja osadzona została podczas wojny w Wietnamie.

Sniper Elite, czyli historia nazistowskiego snajpera-kolaboranta na garnuszku Wujka Sama
Sniper Elite, czyli historia nazistowskiego snajpera-kolaboranta na garnuszku Wujka Sama

eLKaeR, 23 maja 2003, 12:20

Pracownicy brytyjskiego studia Rebellion poza Judge Dredd: Dredd versus Death przygotowują również taktyczną grę akcji (FPP + TPP) pt. Sniper Elite, nawiązującą do wydarzeń z początku wiosny 1945 roku - ostatniej fazy II Wojny Światowej.

Zapowiedź: Halo – Combat Evolved

Fajek, 23 maja 2003, 11:48

Halo to gra, która mimo swoich 2 lat istnienia na rynku do dziś określana jest mianem jednej z najlepszych gier FPS jakie istnieją. Już niebawem na rynku pojawi sie wersja na PC. Czy bedzie równie dobra co pierwowzór z Xbox'a?

Square Enix odkrywa część kart. Przybliżona data nadejścia Final Fantasy XII ujawniona!

eLKaeR, 23 maja 2003, 11:11

Już prawie dwa miesiące minęły od oficjalnej fuzji japońskich firm elektroniczno-rozrywkowych Square i Enix. Nowo powstała korporacja przedstawiła właśnie część swoich planów, związanych z bieżącym rokiem fiskalnym, który dobiegnie końca 31 marca 2004.

Matrix, czyli jak stać się bogatym...

Łosiu, 23 maja 2003, 10:22

Zastanawialiście się kiedyś, ile bracia Wachowscy zarobili na filmach z serii Matrix, ile na grze Enter The Matrix i ile jeszcze zarobią w związku z nowymi projektami z serii Matrix i wielkością sprzedaży tychże projektów? Jeżeli tak, to serwis The Smoking Gun, głoszący idę „informacja dla wszystkich, bez wyjątku” (mowa też o tajnych rządowych dokumentach, itp.) zamieścił na swych łamach kilkunastostronicowy dokument zawierający szczegółowe informacje na temat umów pomiędzy wytwórnią Warner Bros, koncernem Infogrames (teraz Atari) oraz braćmi Wachowskimi, naturalnie z sumami, jakie kto i za co otrzymał oraz ma otrzymać w przyszłości.

PeCetowe hity targów E3 2003 według IGN. Half-Life 2 w poczwórnej koronie.

eLKaeR, 23 maja 2003, 10:05

Redaktorzy popularnego zachodniego serwisu internetowego IGN opublikowali właśnie zestawienie najlepszych gier PeCetowych, zaprezentowanych podczas tegorocznych targów Electronic Entertainment Expo w Los Angeles.

Ponętna rusałka zdradziła GeForce FX z Radeonem - słynne technologiczne demo "Dawn" dostępne także dla kart graficznych ATI

Łosiu, 23 maja 2003, 09:50

Jak zapewne wszyscy miłośnicy „graficznego” wyścigu zbrojeń wiedzą, korporacja nVidia przy okazji wypuszczenia na rynek kart graficznych z chipem GeForce FX wypuściła także demo Dawn, które maiło za zadanie ukazać możliwości drzemiące w nowym układzie. Dziś okazało się jednak, że to co pierwotnie wywoływało bardzo pozytywne wrażenie na potencjalnych klientach, teraz może zacząć wywoływać „szeroki” uśmiech. Otóż przy pomocy tzw. „wrappera OpenGL” demo Dawn udało się uruchomić na katach graficznych firmy ATI, a co więcej, według autorów tego wyczynu (studentów Massachusetts Institute of Technology), owe demo działa o 15% szybciej na karcie Radeon 9800 Pro niż na karcie GeForce FX 5800 Ultra i wygląda też lepiej.

A legenda Zakonu Templariuszy trwa...

Void, 23 maja 2003, 07:29

Nie tak dawno informowaliśmy o nowych projektach, które na swojej stronie firmowej zaprezentowało szwedzkie studio developerskie Starbreeze. Autorzy znanej już większości graczy Enclave postanowili zakasać rękawy i ostro wzięli się do pracy nad kilkoma innymi tytułami. Najciekawszym z nich wydaje się być...

Ultima Online – podwyżka ceny abonamentu

ComCo, 23 maja 2003, 07:29

Jeżeli pytanie testowe brzmiałoby: „Który tytuł zaliczysz do grona największych, światowych produkcji MMORPG?”, to bez wątpienia większość graczy od razu odpowiedziałaby, że chodzi tutaj o Ultima Online. Rzeczona produkcja zadebiutowała na rynku w 1997 roku i bardzo szybko doczekała się kilku dodatków, rozbudowujących świat zawarty w oryginale. Tym razem jednak autorzy musieli podjąć dosyć ciężką decyzję o podwyższeniu opłat za korzystanie z dobrodziejstw omawianego programu...