Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 30 maja 2003

Final Fantasy XII, Dragon Quest VIII - plany korporacji Square Enix

ComCo, 30 maja 2003, 16:34

Zachodnie źródła podają, iż korporacja Square Enix, na jednej z ostatnich konferencji, ustaliła szczegółowy plan działania na najbliższy okres czasu. Aktualnie, do głównych celów firmy możemy zaliczyć dwa elementy: ogólne zwiększenie przychodu, a także powiększenie jej udziałów w Europie oraz na kontynencie amerykańskim. Obie „poprzeczki” są bezpośrednio związane z m.in. rynkowym debiutem nowych, długo oczekiwanych przez graczy, produkcji...

Prace nad trybem multiplayer w GTA3 ciągle trwają...

ComCo, 30 maja 2003, 14:50

Kiedy w lutym tego roku pojawiła się pierwsza wersja multiplayerowej modyfikacji gry Grand Theft Auto III, gracze postanowili sprawdzić, jak całość prezentuje się w akcji. Niestety, aplikacja pozwalała wówczas na rywalizację z udziałem jedynie dwóch osób oraz poruszanie się wyłącznie przy wykorzystaniu pojazdów obecnych w wirtualnym mieście programu. Autorzy nie zaprzestali jednak prac nad ową modyfikacją, dzięki czemu już dzisiaj możemy pobrać jej nowszą wersję...

Haven trafi na konsole: Xbox oraz GameCube
Haven trafi na konsole: Xbox oraz GameCube

ComCo, 30 maja 2003, 14:00

Korporacja Xicat Interactive oświadczyła, iż zajmie się wydaniem gry Haven: Call of the King na konsolach: Microsoft Xbox oraz Nintendo GameCube. Do tej pory, rzeczony tytuł dostępny był jedynie na platformie Sony PlayStation 2 (rynkowy debiut miał miejsce w listopadzie poprzedniego roku), jednak jego autorzy postanowili przygotować również odpowiednie konwersje dla pozostałych konsol nowej generacji...

Warcraft III: The Frozen Throne na ostatniej prostej
Warcraft III: The Frozen Throne na ostatniej prostej

eLKaeR, 30 maja 2003, 13:32

Pierwsze oficjalne rozszerzenie gry Warcraft III: Reign of Chaos, noszące podtytuł The Frozen Throne, znajduje się obecnie w ostatnim stadium przedpremierowych przygotowań (tłoczenie płyt i pakowanie).

CyberMycha 6/2003 - już w sprzedaży
CyberMycha 6/2003 - już w sprzedaży

Solnica, 30 maja 2003, 13:20

Szukacie idealnego prezentu na dzień dziecka dla nieco młodszych użytkowników komputerów? Oto on - już w kioskach dostępny jest czerwcowy numer pisma CyberMycha, przeznaczonego specjalnie dla dzieci! W tym miesiącu magazyn jest wyjątkowy z kilku względów - przede wszystkim CyberMycha obchodzi swoje trzecie urodziny i w związku z tym przygotowano wiele atrakcji.

Osamotniony Jankes, osaczony przez czerwoną partyzantkę wietnamską

eLKaeR, 30 maja 2003, 11:32

Wspólne wysiłki chińskich firm Kungfu Studio i e-Pie Entertainment & Technology doprowadziły do ukazania się w Internecie interaktywnej demonstracji nowego FPS pt. Vietnam War: Ho Chi Minh Trail, osadzonego w realiach końcowej fazy (1970-1973) amerykańskiej kampanii wojskowej w Wietnamie.

Recenzja: Grumpa

Fajek, 30 maja 2003, 11:10

Grumpa to przyjemna gra familijno-przygodowa stworzona z myślą o najmłodszych użytkownikach komputerów. Główną bohaterką owej produkcji jest odważna i nieustraszona biedronka, tytułowa Grumpa...

Top 10 gier w US (30/05/03)

eLKaeR, 30 maja 2003, 10:32

Aktualne zestawienie grupy NPD Techworld, dotyczące dziesięciu najlepiej sprzedających się gier PeCetowych w Stanach Zjednoczonych, przynosi spore przetasowania w stawce. Na liście pojawiły się cztery nowości, które zajęły kolejno pierwsze cztery miejsca w rankingu. Analitycy w swojej pracy posłużyli się danymi, zebranymi w okresie od 11 do 17 maja.

Być może zagramy w Wizardry 9 i Jagged Alliance 3...

Łosiu, 30 maja 2003, 09:27

Od czasu smutnej wiadomości zatytułowanej „Prace nad Jagged Alliance 3 i Wizardry 9 wstrzymane” minęło już blisko dwa lata. W międzyczasie ukazało się Wizardry 8 i minęło prawe półtora roku od światowej premiery tegoż tytułu. Był to też okres, w którym wszystko co związane z firmą Sir-Tech (twórcą serii Jagged Alliance i Wizardry) i ludźmi którzy stworzyli powyższe dzieła, ucichło – wydawało się nawet, że obie te serie to już historia. Tymczasem redaktor serwisu RpgDot skontaktował się z dwoma kluczowymi osobami zespołów odpowiedzialnych za Jagged Alliance i Wizardry, Robertem Sirotekiem oraz Lindą Currie, które oświadczyły, że powstanie Wizardy 9 i Jagged Alliance 3 to nie pobożne życzenia – są bardzo duże szanse, że obie te gry zostaną zrealizowane.

Take-Two o swoich wynikach finansowych i Duke Nukem Forever

Łosiu, 30 maja 2003, 08:50

Firma wydawnicza Take-Two Interactive Software, Inc. przedstawiła wyniki finansowe za drugi kwartał swej działalności w tym roku fiskalnym. Zarówno przychody jak i zyski firmy wzrosły w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku, tj. przychód netto wyniósł 194.2 miliony dolarów (poprzednio 170.3 milionów dolarów – 14% wzrost), a zysk netto 15.2 milionów dolarów (poprzednio 9,6 milionów dolarów - 58% wzrost). Przy okazji podano też przybliżone terminy wydań nowych gier, powstających w studiach developerskich z którymi współpracuje Take-Two i przeprowadzono telefoniczną konferencję prasową. Do najciekawszych nowinek zaliczyć należy nowy tytuł w planie wydawniczym firmy „Stronghold Warchest” oraz kolejne informacje z produkcji „Duke Nukem Forever”.