Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 8 maja 2003

Freelancer - poradnik

Sznur, 8 maja 2003, 19:41

W poradniku do symulatora kosmicznego Freelancer znajdziecie istotne informacje o dostępnych statkach, broni i innym wyposażeniu, cenach produktów czy zagrożeniach wynikających z podróży wybranymi szlakami, a także niezwykle obszerny zbiór map i tabel, który powinien znakomicie ułatwić przeżycie i pomnożyć zarobki niekoniecznie początkujących gwiezdnych pilotów.

Najbardziej przyciągająca wzrok reklama - podsumowanie

Fajek, 8 maja 2003, 16:54

Wczoraj zakończyła się ankieta na reklamę, która najbardziej przyciągnęła Wasz wzrok. Tematem tych reklam były oczywiście gry komputerowe...

Wietnamska dżungla czeka na śmiałków
Wietnamska dżungla czeka na śmiałków

ComCo, 8 maja 2003, 14:36

Kolejne strzelanki pierwszoosobowe wyrastają na rynku jak grzyby po deszczu, zaś coraz częściej, przy produkcji nowego dzieła, developerzy sięgają po tematykę wojny w Wietnamie. Tym razem, "padło" na chiński zespół E-Pie Entertainment (twórcy m.in. Great Qin Warriors czy Shangai Dragon), który ostro pracuje nad ukończeniem gry Vietnam War: Ho Chi Minh Trail - tytułu zaliczanego do wspomnianego wyżej typu.

Dalekowschodnie sztuki walki w trybie online, czyli Meteor Blade
Dalekowschodnie sztuki walki w trybie online, czyli Meteor Blade

eLKaeR, 8 maja 2003, 13:55

Tajwańska firma Interserv International przygotowuje obecnie wirtualną grę walki o nazwie Meteor Blade, przeznaczoną wyłącznie do wieloosobowej zabawy za pośrednictwem globalnej Sieci. Docelowymi platformami sprzętowymi są komputery klasy PC oraz konsola Microsoft Xbox.

"(...) Ruszyła maszyna po szynach ospale (...)". Nadjeżdża Microsoft Train Simulator 2!

eLKaeR, 8 maja 2003, 13:05

Wydany przed dwoma laty wirtualny symulator kolejowy ze stajni korporacji Microsoft już niebawem doczeka się sequela. Kontynuacja owa zostanie zaprezentowana podczas tegorocznych targów Electronic Entertainment Expo (14-16 maja; Los Angeles).

Top 10 gier w US (08/05/03)

Łosiu, 8 maja 2003, 13:05

Grupa NPDTechworld opublikowała nowe zestawianie najlepiej sprzedających się PeCetowych tytułów w Stanach Zjednoczonych dotyczące wyników sprzedaży w tygodniu który zakończył się 26 kwietnia. Dotychczasowy lider „Delta Force Black Hawk Down” zmuszony został do ustąpienia miejsca „Command & Conquer: Generals”, spadając tym samym na pozycję trzecią, natomiast pomiędzy tymi tytułami, na pozycji drugiej, uplasował się „The Sims Deluxe”.

Paradox tworzy kolejną grę z serii Europa Universalis
Paradox tworzy kolejną grę z serii Europa Universalis

Łosiu, 8 maja 2003, 11:55

„Europa Universalis” – nazwa ta na stałe zapisała się w pamięci miłośników poważnych gier strategicznych. Firma Paradox Entertainment odniosła znaczny sukces wydając pierwszą i drugą cześć „Europy Universalis”, następnie wydając „Hearts of Iron”, dlatego też nie dziwi fakt, iż obecnie przygotowuje kolejne trzy tytuły z tej serii, tj. jakiś czas temu zapowiedziane „Crusader Kings” i „Europa Universalis Crown of the North” oraz właśnie ujawnioną „Victoria: 1835 – 1920”.

Empire Interactive i JoWooD Productions na targach E3

eLKaeR, 8 maja 2003, 11:23

Korporacje wydawnicze Empire Interactive i JoWooD Productions opublikowały właśnie listy gier, które zostaną przez nie zaprezentowane podczas tegorocznych targów Electronic Entertainment Expo (14-16 maja; Los Angeles). Zestawienia obejmują zarówno tytuły PeCetowe, jak i pozycje, dedykowane konsolom Sony PlayStation 2 i Microsoft Xbox.

Acclaim przedstawia „Alias” i „Gladiator Sword of Vengeance”
Acclaim przedstawia „Alias” i „Gladiator Sword of Vengeance”

Łosiu, 8 maja 2003, 11:05

Znany zachodni wydawca, firma Acclaim, uruchomił oficjalne strony internetowe (i tym samym ujawnił produkcję) swych dwóch nowych gier dedykowanych zarówno komputerom klasy PC jak i konsolom nowej generacji: PlayStation 2 oraz Xbox. Pierwsza to trzecioosobowa gra akcji „Alias”, druga zaś to gra przygodowa z dużą ilością krwawej walki o tytule „Gladiator Sword of Vengeance”. Obie mają pojawić się pod koniec tego roku.

Recenzja: Rollercoaster Tycoon II

Fajek, 8 maja 2003, 11:02

RollerCoaster Tycoon II to sequel jednej z najlepiej sprzedających się strategii ekonomicznych w historii - RollerCoaster Tycoon. Grę stworzył ten sam zespół developerski (pod przewodnictwem Chrisa Sawyera) co część pierwszą, wprowadzając wiele modyfikacji i usprawnień.

FIFA Football 2004 - rąbek tajemnicy uchylony!

eLKaeR, 8 maja 2003, 10:32

Pod koniec bieżącego roku zgodnie z obowiązującym od kilku lat zwyczajem światło dzienne ujrzy kolejna odsłona cyklu FIFA Football, oznaczona symbolem 2004 (tytuł ów nie jest jednakże powiązany z wcześniej opisanym na łamach naszego serwisu projektem FIFA Online). Amerykańska korporacja Electronic Arts zaangażowała w całe przedsięwzięcie Ericha Rutemoellera, pracującego w Komitecie Technicznym Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA; Federation Internationale de Football Associations).

Matrix-Phone nie będzie funkcjonować w Polsce!

Kokosz, 8 maja 2003, 09:17

Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że Samsung stworzył dla potrzeb Matrix: Reaktywacja i Rewelacje telefon, którym posługują się bohaterowie tych filmów. Samsung dopiero w połowie kwietnia ujawnił szczegóły nowego Matrix-Phone SPH-N270. Telefon o futurystycznym kształcie z kultową już wysuwaną klapką odsłaniającą wyświetlacz TFT LCD z 65000 kolorów z zaimplementowanym matrixowym interfejsem. Posiadający 40 polifonicznych dzwonków, wbudowaną wewnętrzną antenę, zaawansowane wybieranie głosowe, a także masę innych opcji. Niestety! Telefon funkcjonuje jedynie w sieci CDMA, która nie jest jeszcze dostępna w Polsce.

Electronic Arts przymierza się do pobierania opłat za rozgrywkę w trybie multiplayer

Łosiu, 8 maja 2003, 08:26

Korporacja Electronic Arts jak dotychczas nie może się poszczycić, szczególnymi osiągnięciami (czyt. zarobkami) w dziedzinie rozrywki online’owej. Po niepowodzeniach takich projektów jak „Majestic”, „Motor City Online”, a obecnie miernym powodzeniu „Earth and Beyond” oraz „The Sims”, szuka czegoś na czym mogłaby w końcu zarobić konkretne pieniądze. Jak podaje serwis CNN, włodarze tejże firmy zamierzają niedługo wprowadzić specjalne opłaty za korzystanie z serwisu Pogo.com, a co ważniejsze, przymierzają się do wprowadzenia odpłatności za korzystanie z sieciowych możliwości rozgrywki w takich konsolowych tytułach jak np. Madden 2003. Nie muszę chyba wspominać, iż jeżeli EA zdecyduje się na ten krok i przyniesie on pożądane zyski, to w następnej kolejności możemy się spodziewać wprowadzenia opłat za granie po sieci w gry PeCetowe, np. Medal Of Honor czy Battlefield 1942.

Activision na targach E3 – Doom III, Rome: Total War, X-Men: Legends, The Movies i inne!

ComCo, 8 maja 2003, 07:24

Korporacja Activision podała obszerną listę tytułów, których prezentacja odbędzie się na jej stoisku ekspozycyjnym podczas tegorocznych targów Electronic Entertainment Expo w Los Angeles (14-16 maja). W ofercie firmy znalazł się chyba najbardziej oczekiwany FPS ostatnich paru miesięcy, czyli Doom III, a także mnóstwo innych produkcji, które mogą odnieść komercyjny sukces (m.in. The Movies czy Rome: Total War).

Godziny szczytu w mieście Simów...
Godziny szczytu w mieście Simów...

ComCo, 8 maja 2003, 07:20

Czwarta część cyklu SimCity przez jakiś czas utrzymywała się na czele listy najlepiej sprzedających się gier w Stanach Zjednoczonych. Nie bez powodu - rzeczony tytuł potrafi przykuć graczy do monitora na długie godziny. Idąc za ciosem, korporacja Electronic Arts postanowiła kontynuować całą serię, dzięki czemu już niedługo w nasze ręce trafi pierwsze, oficjalne rozszerzenie do wspomnianego programu, noszące podtytuł Rush Hour.

Świat mój widzę ogromny... w URU: Ages Beyond Myst.

Void, 8 maja 2003, 07:16

"Teatr mój widzę ogromny, wielkie powietrzne przestrzenie, ludzie je pełnią i cienie, ja jestem grze ich przytomny." Z dużą dozą prawdopodobieństwa można przyjąć, że wcześniej żaden z braci Millerów, szefów Cyan Worlds, nie czytał tego pięknego wiersza Stanisława Wyspiańskiego. Mimo wszystko sądzę, iż pod tymi wersami podpisaliby się z czystym sumieniem, zamieniając jedynie słowo „Teatr” na „Świat”...