Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 26 maja 2003

Metallica i gra video
Metallica i gra video

ComCo, 26 maja 2003, 17:52

Na oficjalnej witrynie internetowej znanego zespołu Metallica pojawiła się krótka notka odnośnie, zbliżającego się wielkimi krokami, nowego albumu rzeczonej kapeli, o nazwie „St. Anger”. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, iż na jednej z płyt wchodzących w skład całego zestawu (płyta CD + płyta DVD) pojawi się pierwsza prezentacja pełnoprawnej gry video związanej z zespołem.

Hity targów E3 według serwisu GamersPulse.com
Hity targów E3 według serwisu GamersPulse.com

ComCo, 26 maja 2003, 17:44

Redaktorzy zachodniego serwisu GamersPulse.com przygotowali dla internautów obszerną listę najciekawszych tytułów, jakie zostały zaprezentowane na tegorocznych targach Electronic Entertainment Expo (czyli E3). Poniżej możecie znaleźć skrótowe zestawienie wyróżnionych programów (obejmują wszystkie platformy sprzętowe - począwszy od komputerów typu PC, a skończywszy na konsolach przenośnych).

Co mówi Sid Meier o wskrzeszaniu legendarnych „Piratów”?

eLKaeR, 26 maja 2003, 14:16

Internetowy serwis Computer and Video Games przeprowadził ostatnio wywiad ze słynnym Sidem Meierem w sprawie nowego produktu, zapowiedzianego podczas tegorocznych targów Electronic Entertainment Expo w Los Angeles. Mowa tu o odświeżonej wersji klasycznej gry sprzed prawie szesnastu lat, noszącej nazwę Pirates!.

Zapowiedź: Cleric

Fajek, 26 maja 2003, 11:56

Cleric to trójwymiarowa gra akcji/FPP utrzymana w konwencji horroru. Jej twórcy, zespół Plutonium Games przyznają, że inspiracją do powstania Clerica były klasyczne horrory z lat siedemdziesiątych i słynna seria Resident Evil.

Syberia: Game of the Year Edition na 100% w USA. Polski dystrybutor gry milczy

eLKaeR, 26 maja 2003, 11:24

Już niedługo minie rok od momentu rynkowego debiutu gry przygodowej pt. Syberia, opracowanej przez fachowców z korporacji Microids. Niebawem światło dzienne ujrzy specjalna edycja owego tytułu.

Half-Life 2, MGS3, Halo 2 itd. - hity targów E3 2003 według GameSpot

eLKaeR, 26 maja 2003, 11:11

Ekipa redakcyjna, pracująca dla popularnego zachodniego serwisu GameSpot, przygotowała raport, traktujący o najlepszych grach wirtualnych rodem z tegorocznej edycji targów Electronic Entertainment Expo. Artykuł obejmuje zarówno pozycje PeCetowe, jak i tytuły, przeznaczone dla konsol Sony PlayStation 2, Microsoft Xbox oraz Nintendo GameCube i GameBoy Advance.

Trzy pełne wersje gier w ŚGK Extra 2/2003

Solnica, 26 maja 2003, 11:01

Pełne wersje trzech ciekawych gier za jedyne 24,90 złotych? Czy chcecie walczyć z terrorystami, wcielić się w jednego z bogów w niesamowitym świecie lub odeprzeć ataki kosmitów? Jeżeli wasza odpowiedź brzmi „Tak”, to koniecznie musicie zaopatrzyć się w najnowszy Świat Gier Komputerowych Extra 2/2003, który począwszy od najbliższej środy, 28 maja, znajdziecie w kioskach i salonach prasowych na terenie naszego kraju.

Nieco szczegółów na temat The Longest Journey 2

Solnica, 26 maja 2003, 09:42

O tym, iż powstanie druga część cieszącej się swego czasu bardzo dużą popularnością (ponad pół miliona sprzedanych egzemplarzy) „Najdłuższej Przygody” wiemy już od jakiegoś czasu, jednak dopiero teraz, za sprawą krótkiego acz dość treściwego wywiadu przeprowadzonego przez serwis Adventure Gamers z Ragnarem Tornquistem z Funcomu, światło dzienne ujrzały pierwsze, konkretniejsze i zarazem bardzo ciekawe informacji na temat tej gry.

Fallout 3 - a może jednak powstaje?
Fallout 3 - a może jednak powstaje?

Łosiu, 26 maja 2003, 09:04

„Fallout 3” – ta „magiczna” nazwa już od kilku lat elektryzuje rzesze fanów tego niezapomnianego cyklu cRPG osadzonego w postapokaliptycznym świecie przyszłości. Spekulacji i plotek na temat tej produkcji było już co nie miara, nie inaczej jest i w tym przypadku. Tym razem zaczątkiem i de facto kwintesencją poruszenia na forach dyskusyjnych związanych z serią Fallout stał się zrzut z ekranu komputera pana o ksywce „Ropekid”, który, jak się okazuje, w rzeczywistości nazywa się J.E. Sawyer i pracuje w firmie Black Isle Studios.