Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 28 maja 2003

GeForce FX 5900 Ultra za 1500$

Fajek, 28 maja 2003, 16:35

Do premiery najnowszego układu nVidii pozostało już bardzo niewiele czasu – mowa oczywiście o GeForce FX 5900, czyli najnowszej broni w walce z ATI. Pomimo, iż jak wspomniałem premiera odbędzie się za jakiś czas, już dziś możesz stać się posiadaczem tego „marzenia każdego gracza”. O ile oczywiście dysponujesz kwotą 1500$.

John Woo pomaga przy produkcji nowych gier
John Woo pomaga przy produkcji nowych gier

ComCo, 28 maja 2003, 16:07

W ostatnim czasie, znany reżyser filmów akcji, czyli John Woo, zajął się wspieraniem nowego studia developerskiego - Tiger Hill Entertainment. Na efekty powyższej współpracy przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, jednak już teraz, na witrynie owego zespołu, pojawiły się pierwsze informacje dotyczące trzech nowych projektów. Mowa tu o grach: Sinner, Burglar oraz Stranglehold.

Poradnik: The Elder Scrolls III: Morrowind - Opis Świata

Sznur, 28 maja 2003, 15:43

Jak już zapewne zauważyliście, kontynuujemy publikację poradników do The Elder Scrolls III: Morrowind, tym razem w postaci obszernego Opisu Świata. Ponad 400 map i 300 tys. znaków składa się na dokładny opis 36 obszarów olbrzymiego świata Vvardenfell, obejmujący wszystkie miasta, osady i miejsca ważne dla fabuły, jak również mniej istotne lokacje, z wyszczególnieniem dostępnych przedmiotów, NPC i questów.

Daarwind - technologiczna demonstracja kolejnej platformówki dla komputerów PC i konsol nowej generacji

eLKaeR, 28 maja 2003, 14:55

Za sprawą francuskiego studia developerskiego Krysalide na fale globalnego oceanu informatycznego wypłynęła właśnie prezentacja technologiczna o nazwie Daarwind, która została utrzymana w konwencji trójwymiarowej gry platformowej.

ŚGK Extra 2/2003 od dzisiaj w sprzedaży
ŚGK Extra 2/2003 od dzisiaj w sprzedaży

Solnica, 28 maja 2003, 13:01

Tom Clancy’s Rainbow Six, Sacrifice i Echelon. Walka z terrorystami, pojedynek bogów i walka powietrzna. Czego chcieć więcej? Może na przykład rewelacyjnie niskiej ceny za tę kolekcję gier, które weszły do kanonu klasycznych tytułów? To wszystko właśnie od dziś oferuje Świat Gier Komputerowych Extra, który trafił już do kiosków i salonów sprzedaży. 24,90 złotych za trzy świetne gry to prawdziwa okazja, dla wszystkich tych, którzy chcą uzupełnić swoją kolekcję o te klasyczne tytuły.

Recenzja: Bandits - Phoenix Rising

Fajek, 28 maja 2003, 12:23

Bandits: Phoenix Rising to dynamiczna, futurystyczna gra samochodowa przypominająca nieco dawny przebój Interstate '76 oraz głośny film fabularny Mad Max.

Chrome - trailer z E3

Fajek, 28 maja 2003, 12:11

Od dzisiaj można już pobrać prezentowany na E3 trailer Chrome. „Trailer nie różni się znacznie w swej formie od poprzedniego trailera ECTS, jest on jednak wykonany w większości na bazie nowej DirectX’owej wersji Chrome’a. Zdecydowaliśmy się go zaprezentować również tym polskim fanom gier, którzy nie mieli szansy odwiedzić naszego stoiska w Los Angeles” – komentuje Przemysław Marmul z firmy Techland.

Zapowiedź: EverQuest II

Fajek, 28 maja 2003, 11:02

EverQuest II to druga cześć gry firmy Sony Computer Entertainment, jednego z najpopularniejszych MMOcRPG. Akcja gry toczy się w tym samym fantastycznym świecie Norrath, co część pierwsza, lecz znacznie ulepszonym i oferującym graczom więcej możliwości.

Niekończąca się lawina patchy...

ComCo, 28 maja 2003, 10:05

Producenci gier, zamiast oddawać w nasze ręce produkcje pozbawione rażących błędów, wyraźnie wolą - po pewnym czasie od premiery swoich dzieł – udostępniać do pobrania specjalnie poprawki systemowe. Tym razem „padło” na następujące tytuły: Blitzkrieg (wojenny RTS) oraz Anachronox (gra przygodowa z elementami RPG).

„Zhackuj” Enter The Matrix
„Zhackuj” Enter The Matrix

Łosiu, 28 maja 2003, 09:55

Zachodni serwis internetowy GameSpy opublikował na swych łamach artykuł, który powinien zainteresować wszystkich graczy, zarówno PeCetowych jak i konsolowych, zafascynowanych niedawno wydaną grą, pt. „Enter the Matrix”. Otóż, artykuł, o którym mowa porusza tematykę hackingu w „Enter The Matrix”, czyli możliwości wyciągnięcia z kodu gry szeregu, standardowo niedostępnych, rzeczy...

Porozumienie Electronic Arts i SEGI

Łosiu, 28 maja 2003, 09:45

Miłośnicy wirtualnego sportu pamiętają zapewne zeszłoroczną bitwę na kontynencie północnoamerykańskim, jaką stoczyły sportowe produkcje korporacji Electronic Arts i SEGA. W starciu tym EA odniosła druzgocące zwycięstwo, a SEGA do dziś nie może „przetrawić” dziury kapitałowej jaką owe starcie wywołało. Nie mniej jednak, przyszły prezes koncernu SEGA, Hisao Oguchi, zgodnie z zasadą „jeżeli nie możesz go pokonać, to się z nim sprzymierz” oraz zgodnie z własną agresywną polityką rozwoju SEGI na zamorskich rynkach, przyznał, iż firma, którą w czerwcu zacznie oficjalnie zarządzać, zamierza podpisać porozumienie handlowe z EA. Co więcej prowadzone są już odpowiednie rozmowy w tej sprawie.

PeCetowe hity targów E3 2003 według Gamers Depot. Half-Life 2 ponownie w poczwórnej koronie.

eLKaeR, 28 maja 2003, 09:44

Redaktorzy amerykańskiego serwisu internetowego o nazwie Gamers Depot opracowali zestawienie najlepszych PeCetowych gier, przedstawionych podczas tegorocznej edycji targów Electronic Entertainment Expo w Los Angeles.

Star Wolves – nadchodzi pogromca Freelancera?

ComCo, 28 maja 2003, 09:15

Od momentu rynkowego debiutu symulatora kosmicznego o nazwie Freelancer minęły już ponad dwa miesiące. Owa gra zyskała bardzo przychylne opinie wśród graczy, jednak wszystko wskazuje na to, iż jeszcze w bieżącym roku inny tytuł zawróci w głowach fanów tego rodzaju gier. Otóż zespół X-Bow Software pracuje właśnie nad Star Wolves – produkcją, która oprócz symulacji, zaoferuje nam również elementy strategii oraz produkcji role-playing...

Game Critics Award: Best of E3 2003 - nominacje

eLKaeR, 28 maja 2003, 07:15

Właśnie ogłoszono listę produktów, nominowanych do nagród w tegorocznym plebiscycie Game Critics Award: Best of E3 2003 (wybory najlepszych wyrobów, zaprezentowanych podczas targów Electronic Entertainment Expo w Los Angeles). Ostateczny werdykt blisko czterdziestu niezależnych sędziów zostanie ujawniony 10 czerwca.