Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 19 maja 2003

ŚGK 6/2003 - Pierwsza relacja z E3
ŚGK 6/2003 - Pierwsza relacja z E3

Solnica, 19 maja 2003, 15:21

Czerwcowe wydanie Świata Gier Komputerowych trafi do kiosków i salonów prasowych już w najbliższy piątek, 23 maja, a na wszystkich graczy czeka nie lada gratka - pierwsza w polskiej prasie, obszerna relacja z targów Electronic Entertainment Expo 2003 w Los Angeles.

"Kot w kapeluszu" nowym rywalem hydraulika Mario, smoka Spyro i innych zasłużonych bohaterów platformówek

eLKaeR, 19 maja 2003, 14:55

W 1955 roku amerykański pisarz i rysownik Theodore Seuss Geisel (nosił pseudonim artystyczny Dr. Seuss) stworzył rymowaną książkę dla dzieci pt. The Cat in the Hat, używając przy tym jedynie 220 słów podstawowych. Niesłabnącą do tej pory popularność owej pozycji zamierzają wykorzystać połączone sztaby firm Digital Eclipse i Vivendi Universal Games, które przygotowują wirtualną wersję „Kota w kapeluszu”.

Wskrzeszenie etosu barbarzyńskiego, czyli powrót Conana

eLKaeR, 19 maja 2003, 13:05

Legendarny Conan z Cymerii jest bez wątpienia najbardziej znanym barbarzyńcą w historii literatury, filmu (dwie słynne kreacje Arnolda Schwarzeneggera sprzed blisko dwudziestu lat) i nie tylko. Stworzony przez Roberta Ervina Howarda heros zamierza ponownie pojawić się w rzeczywistości wirtualnej, jako tytułowy bohater nowego dzieła szwedzkiego studia Cauldron.

Gran Turismo 4 znajdzie się w tegorocznym worku Św. Mikołaja?
Gran Turismo 4 znajdzie się w tegorocznym worku Św. Mikołaja?

eLKaeR, 19 maja 2003, 11:32

Trzecia odsłona, zapoczątkowanego w 1998 roku, cyklu wirtualnych wyścigów samochodowych pt. Gran Turismo była dla wielu klientów jednym z najważniejszych czynników, motywujących do zakupu konsoli PlayStation 2. Wspólne dzieło studia Polyphony Digital i elektroniczno-rozrywkowego oddziału korporacji Sony doczeka się niebawem kontynuacji.

Sid Meier's Civilization III: Conquests – szczegóły
Sid Meier's Civilization III: Conquests – szczegóły

Łosiu, 19 maja 2003, 09:10

Pod koniec zeszłego tygodnia informowaliśmy, iż firma Firaxis przygotowuje dodatek do trzeciej części Cywilizacji o podtytule Conquests, jednakże wówczas nie pojawiły się jeszcze informacje dotyczące tego, co wprowadzi on do oryginalnej gry. Dziś wiemy już, że ów add-on pozwoli graczom wziąć udział w ośmiu największych podbojach znanych z historii naszej cywilizacji, w tym podboju Mezopotamii czy Ameryki.

Top 10 gier PC w USA (19/05/03)

Łosiu, 19 maja 2003, 08:26

Jak donosi grupa NPDTechworld, tydzień zakończony 2 maja bezsprzecznie należał do gier wojennych. Według jej raportów największym powodzeniem cieszyła się gra Command & Conquer: Generals, następnie Battlefield 1942 oraz Delta Force Black Hawk Down. Przedstawiciel bestsellerowej serii The Sims - The Sims Deluxe - uplasował się dopiero na czwartej pozycji.