Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 13 maja 2003

Doom III - nowe logo, trailer i screenshoty
Doom III - nowe logo, trailer i screenshoty

eLKaeR, 13 maja 2003, 21:55

Osiemnastoosobowa ekipa developerska z firmy id Software ciągle pochłonięta jest pracami, związanymi z trzecią odsłoną kultowej sagi Doom. Wiadomo już ostatecznie, iż gotowy produkt powinien trafić do sklepów pod koniec bieżącego roku za sprawą korporacji wydawniczej Activision (równolegle z edycją PeCetową ukaże się port, dedykowany konsoli Microsoft Xbox). Tymczasem chcielibyśmy przedstawić Wam garść nowych informacji nt. „Zagłady III”.

Alians sowiecko-amerykańsko-angielski kontra oś Berlin-Rzym-Tokio
Alians sowiecko-amerykańsko-angielski kontra oś Berlin-Rzym-Tokio

eLKaeR, 13 maja 2003, 19:44

Programiści z TimeGate Studios, czyli autorzy m.in. Kohan: Immortal Sovereigns, pracują obecnie nad pozycją o nazwie Axis & Allies: RTS. Tytuł ów jest kolejną próbą przeniesienia do wirtualnej rzeczywistości popularnej gry planszowej, stworzonej przez firmę Avalon Hill. Tym razem podjęto decyzję o utrzymaniu projektu w konwencji strategii czasu rzeczywistego.

Shadow Ops: Red Mercury w produkcji
Shadow Ops: Red Mercury w produkcji

ComCo, 13 maja 2003, 17:52

Zespół Zombie Studios poinformował o przygotowywaniu rozbudowanej strzelanki pierwszoosobowej, której akcja zostanie osadzona w niedalekiej przyszłości, noszącej tytuł Shadow Ops: Red Mercury.

Tony Tough i Noc Pieczonych śCiem - poradnik

Sznur, 13 maja 2003, 17:23

Tym razem do poradników dołączył szczegółowy opis przejścia gry Tony Tough i Noc Pieczonych śCiem, pełnej humoru przygodówki utrzymanej w starym dobrym stylu. Trzeba tu pomóc niezbyt rozgarniętemu detektywowi wytropić i ująć niebezpiecznego przestępcę kradnącego dzieciom cukierki...

Links 2004 wyłącznie na konsoli Xbox...
Links 2004 wyłącznie na konsoli Xbox...

ComCo, 13 maja 2003, 17:02

Według informacji, jakie podała firma Microsoft Game Studios, najnowsza edycja popularnej serii symulacji golfa, czyli Links 2004, nie trafi na komputery typu PC. Producent programu zdecydował, iż najlepiej będzie, jak z rzeczonym wydaniem zapoznają się jedynie posiadacze konsoli Xbox...

Co w Centrum FIFY piszczy ?

Łosiu, 13 maja 2003, 12:57

Ostatnio na największej i najstarszej polskiej stronie o grach z serii FIFA, informującej czytelników już blisko 5 lat „Centrum FIFY”, mają miejsce przeróżne ciekawe wydarzenia. W ten weekend redakcja udostępniła ponownie serwis o starej już FIFE 2001, oprócz tego został powołany do życia specjalny oddział witryny – Centrum Multiplayer, który będzie związany tylko i wyłącznie z rozgrywkami przez Internet w serie gier FIFA.

Odświeżony golfowy „Tygrys” niebawem zaatakuje sklepowe półki
Odświeżony golfowy „Tygrys” niebawem zaatakuje sklepowe półki

eLKaeR, 13 maja 2003, 12:32

Słynny Eldrick „Tiger” Woods skończy niebawem 28 lat i nadal uważany jest za najlepszego sportowca, grającego obecnie zawodowo w golfa. W drugiej połowie bieżącego roku światło dzienne ujrzy kolejna odsłona serii wirtualnych symulacji wbijania białej piłki do dołka, firmowanej nazwiskiem owego człowieka.

Electronic Entertainment Expo 2003 - kolejna edycja najważniejszych targów branżowych otwarta!

Łosiu, 13 maja 2003, 12:22

Dziś rozpoczynają się największe targi branży gier komputerowych - Electronic Entertainment Expo (E3) - czyli „kilkudniowa jazda bez trzymanki” – to tu najwięksi światowi producenci, wydawcy i dystrybutorzy zaprezentują setki nowych gier dedykowanych zarówno PeCetom jak i konsolom, a wytwórcy sprzętu szereg różnych gadżetów, które mają umilić graczom rozgrywkę. Jest to też okres wytężonej pracy redaktorów serwisów, którzy desperacko usiłują nadążyć w informowaniu graczy/czytelników o kolejnych rewelacjach jakie pokazano na E3. Naturalnie nie inaczej jest i na naszym serwisie. Dołożymy wszelkich starań by przekazać wam wszystko to, co wydarzyło się na targach (tu owacje dla zespołu newsmanów :), a ponadto codziennie, począwszy od dziś, w godzinach popołudniowych na naszych łamach pojawiał się będzie artyk

Recenzja: TOCA Race Driver

Fajek, 13 maja 2003, 11:45

TOCA Race Driver to już trzecia odsłona wyścigów torowych autorstwa firmy Codemasters. Poprzednie części charakteryzowały się dobrym modelem jazdy, atrakcyjną grafiką, oraz całkiem przyzwoitym jak na ówczesne czasu modelem zniszczeń. TOCA Race Driver ma posiadać (poza wyżej wspomnianymi, znacznie poprawionymi cechami) również fabułę, co jest ewenementem w grach tego typu.

Co zmotywuje nas do zakupu EverQuest II?

eLKaeR, 13 maja 2003, 11:23

Bestsellerowa gra z gatunku MMOcRPG pt. EverQuest funkcjonuje w elektroniczno-rozrywkowej rzeczywistości już od czterech lat i posiada rzesze entuzjastów, pochodzących z najróżniejszych zakątków globu ziemskiego. Połączone sztaby firm Sony Online Entertainment i Verant Interactive zdradziły właśnie kilka właściwości, które mają przyciągnąć rzeczonych użytkowników do drugiej części wspomnianego programu (oficjalna premiera nastąpi pod koniec bieżącego roku).

Z Sindbadem po Siedmiu Morzach...

Łosiu, 13 maja 2003, 10:33

Korporacja Atari (jak to dumnie brzmi :) poinformowała, iż w październiku bieżącego roku będzie miała miejsce premiera gry z gatunku action/adventure zatytułowanej „Sinbad: Legend of the Seven Seas” (pol. „Sindbad: Legenda Siedmiu Mórz”). Jak łatwo się domyśleć jest to produkcja oparta na motywach nadchodzącego filmu animowanego z wytwórni DreamWorks o tym samym tytule.

Sam & Max Freelance Police - pies i królik ponownie na tropie zbrodni
Sam & Max Freelance Police - pies i królik ponownie na tropie zbrodni

eLKaeR, 13 maja 2003, 10:05

Historia zna wiele rozmaitych duetów (Żwirek i Muchomorek, Starsky i Hutch, Don Kichot i Sancho Pansa itd.), ale dla rynku elektronicznej rozrywki jednym z najważniejszych jest tandem niezależnych policjantów – ubrany w garnitur pies Sam i zwariowany biały królik Max. Ta niezwykła para po raz pierwszy pojawiła się w wirtualnej rzeczywistości dokładnie dziesięć lat temu, za sprawą korporacji LucasArts i jej gry o nazwie Sam & Max Hit the Road. Pozycja owa bazowała na serii komiksów autorstwa Steve’a Purcella, zapoczątkowanej jeszcze w przedostatniej dekadzie XX wieku. Obecnie trwają prace nad sequelem rzeczonego programu, noszącym podtytuł Freelance Police (dokładnie taki, jak cykl telewizyjnych kreskówek rodem z wytwórni Nelvana).

Benchmarki trzeciego Dooma
Benchmarki trzeciego Dooma

Łosiu, 13 maja 2003, 09:34

Twierdzeń świadczących o wyższości kart graficznych ATI nad kartami nVidii i na odwrót, jeżeli chodzi o działanie trzeciej części Dooma, słyszeliśmy już kilkanaście. Autorem przynajmniej połowy z nich był sam John Carmack, człowiek legenda i co by nie mówić, dusza serii Doom. Czas płynie nieubłaganie, termin premiery rzeczonego tytułu się zbliża i w związku z tym redaktorzy serwisu [H]ardOCP postanowili sami sprawdzić, jak w chwili obecnej ma się sytuacja i odpowiedzieć na pytanie – na czym obecnie lepiej chodzi Doom III?

NV35 = GeForce FX 5900. Następca "odkurzacza" oficjalnie zapowiedziany!

eLKaeR, 13 maja 2003, 07:55

Włodarze korporacji nVidia nie kazali nam długo czekać na kolejny procesor graficzny, należący do piątej generacji rodziny GeForce i występujący dotychczas pod kodowym symbolem NV35. Oficjalna nazwa handlowa nowego chipa brzmi GeForce FX 5900.

Y-Project anulowany, Das Reich 2005 w przygotowaniu...

ComCo, 13 maja 2003, 07:27

Ostatnia informacja dotycząca gry akcji/FPS o nazwie Y-Project miała optymistyczny wydźwięk. Byli pracownicy firmy Westka Entertainment utworzyli nowe studio - Joylabs - w którym mieli dokończyć proces developingu... Niestety, tym razem już ostatecznie, ci sami twórcy podjęli decyzję o zaprzestaniu prac nad pełną wersją rzeczonego programu...

Gate To Heavens – moda na MMORPG ciągle trwa
Gate To Heavens – moda na MMORPG ciągle trwa

ComCo, 13 maja 2003, 07:24

Kolejną, z zapowiedzianych ostatnio, produkcją zaliczającą się do gatunku MMORPG (czyli Massively Multiplayer Online Role-Playing Game) będzie najnowsze dzieło zespołu JYSTech, pt. Gate to Heavens. W chwili obecnej, cały projekt znajduje się w fazie beta-testów, zaś jego rynkowy debiut nie został jeszcze oficjalnie ustalony.

Kings of War – “spadkobierca” Kohana w produkcji

ComCo, 13 maja 2003, 07:20

Wydana jeszcze w 2001 roku, strategia czasu rzeczywistego o nazwie Kohan: Immortal Sovereigns na dłużej zapadła w pamięci graczy, zaś jej twórcy - zespół TimeGate Studios - otrzymali za nią sporą ilość prestiżowych nagród. Nic więc dziwnego, iż wspomniany tytuł stał się inspiracją dla kolejnego dzieła developera, zatytułowanego Kings of War.