Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 6 maja 2003

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring - poradnik

Sznur, 6 maja 2003, 17:35

Gorączkę „poradnikowego tygodnia” mamy już za sobą, co jednak nie oznacza, że zabrakło nam nowych tytułów do rozpracowania. Tak więc już dzisiaj zamieszczamy opis przejścia przygodowej gry akcji The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring, opartej na pierwszej księdze „Władcy Pierścieni” J.R.R. Tolkiena. W poradniku znajdziecie szczegółowy plan przejścia gry zilustrowany screenami i mapami niektórych lokacji. Ponadto możecie okazję zapoznać się z krótką charakterystyką bohaterów oraz listą najważniejszych przedmiotów.

Atari powraca - Infogrames zmienia nazwę

Fajek, 6 maja 2003, 16:03

Chyba każdy dzisiejszy gracz komputerowy zna nazwę Atari – najczęściej za sprawą popularności jaką cieszyły się w latach 80’tych komputery domowe z serii XL/XE. Urządzenia nie były może szczytem ówczesnej techniki, co też powodowało, że firma Atari w naszym kraju nie była postrzegana w sposób pozytywny. Tymczasem w rejonach potocznie zwanych „zachodem”, Atari było firmą zarówno znaną jak i szanowaną, głownie ze względu na wydawane przez siebie gry.

Zapowiedź: Civil War - War Between the States

Fajek, 6 maja 2003, 15:01

Civil War: War Between the States to strategia czasu rzeczywistego przenosząca nas w czasy Amerykańskiej Wojny Secesyjnej. Gracz może objąć dowodzenie zarówno nad wojskami Unii jak i Konfederacji. W przypadku gry jednoosobowej możemy między innymi wziąć udział w pełnej kampanii obejmującej całą wojnę - wówczas jej losy zależą tylko od nas.

Ankieta: Najbardziej szokująca reklama

Fajek, 6 maja 2003, 12:57

„Reklama dźwignią handlu” – głosi stare powiedzenie, dlatego aby móc skutecznie sprzedać dany produkt trzeba go również skutecznie zareklamować. Im reklama bardziej zwróci na siebie uwagę, tym większe prawdopodobieństwo, że dana osoba kupi dany towar.

Ujawniono prace nad Vampire: The Masquerade - Bloodlines
Ujawniono prace nad Vampire: The Masquerade - Bloodlines

eLKaeR, 6 maja 2003, 12:23

Wraz z majowym numerem czasopisma CD-Action każdy nabywca otrzymuje pełną wersję, wydanej pierwotnie przed trzema laty, gry Vampire: The Masquerade – Redemption. Użytkowników zainteresowanych owym tematem zaciekawi zapewne również informacja, dotycząca nadchodzącego sequela rzeczonej pozycji, noszącego podtytuł Bloodlines.

Co w szóstej generacji GeForce piszczy? Nieoficjalne specyfikacje techniczne układu NV40.

eLKaeR, 6 maja 2003, 11:44

Pierwsze karty graficzne, wyposażone w procesory z linii GeForce FX (modele 5800 i 5800 Ultra), trafiły na rynek niecałe trzy miesiące temu. Tymczasem w różnych miejscach globalnej Sieci zostały przedstawione nieoficjalne informacje, dotyczące układu szóstej generacji, oznaczonego nazwą kodową NV40.

Cate Archer na stole operacyjnym - premiera pakietu edytorskiego dla NOLF 2

eLKaeR, 6 maja 2003, 11:32

Połączone sztaby firm Monolith Productions i Sierra Entertainment zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami opublikowały właśnie specjalny zestaw narzędzi edytorskich, przeznaczony dla gry z gatunku FPS pt. No One Lives Forever 2: A Spy in H.A.R.M.’s Way.

War Times – nowy RTS w czasach II Wojny Światowej
War Times – nowy RTS w czasach II Wojny Światowej

ComCo, 6 maja 2003, 10:22

Hiszpański zespół Legend Studios podpisał umowę z ogólnoświatowym wydawcą gier - firmą Strategy First, na mocy której ten ostatni zajmie się dystrybucją rozbudowanej strategii czasu rzeczywistego o nazwie War Times. Pełna wersja rzeczonej produkcji przeniesie nas w czasy konfliktu z lat 1939-45. Jako dowódca sił Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Związku Radzieckiego, czy Niemiec, dane nam będzie uczestniczyć w największych, historycznych bitwach z tamtego okresu...

Atlantyda w świecie Dark Age of Camelot
Atlantyda w świecie Dark Age of Camelot

Łosiu, 6 maja 2003, 09:25

Jakiś czas temu firma Mythic Entertainment ujawniła, iż w tym roku jej gra z gatunku MMOcRPG „Dark Age of Camelot” zostanie wzbogacona o trzy nowe dodatki, dwa darmowe i jeden płatny. Konkrety dotyczące pierwszego z nich (darmowego) poznaliśmy w połowie ubiegłego miesiąca, „Age of Camelot: Foundations”, dziś Mythic przedstawił informacje dotyczące kolejnego rozszerzenia gry - tym razem płatnego. Będzie ono nosiło tytuł „Dark Age of Camelot: Trials of Atlantis” i pojawi się w sprzedaży w czwartym kwartale tego roku.

Majesco na targach E3 (06/05/03)

ComCo, 6 maja 2003, 09:19

Firma Majesco dołączyła do grona wydawców, którzy zaprezentują swoje najnowsze tytuły na tegorocznych targach Electronic Entertainment Expo. Na jej stoisku, gracze z całego świata będą mogli poznać szczegóły na temat m.in. dwóch produkcji, z jakimi powyższa korporacja wiąże największe nadzieje, tj. Black9 oraz Advent Rising, jak również zapowiedzianej jakiś czas temu gry akcji/TPP – Drake...

Metal Gear Solid 3 – prezentacja podczas E3!

ComCo, 6 maja 2003, 09:15

Przed zbliżającymi się Targami Elektronicznej Rozrywki w Los Angeles, nie brakuje spekulacji dotyczących pojawienia się zupełnie nowych produkcji. Tym razem jednak, plotki okazały się być zgodne z rzeczywistością... Otóż zachodni serwis internetowy IGN.com poinformował, iż amerykański oddział korporacji Konami zamierza zaprezentować na swoim stosiku ekspozycyjnym trzecią część cyklu Metal Gear Solid!

Przyszedł czas na ukończenie Team Fortress 2: Brotherhood of Arms?

Łosiu, 6 maja 2003, 09:07

Po latach ciszy niedawno, tak znienacka, zespół Valve Software miło zaskoczył graczy szczegółami dotyczącymi drugiej części Half-Life’a i jego rychłą premierą (30 września). Nie trzeba też było długo czekać by w ślad za tymi rewelacjami pojawiły się kolejne, tym razem związane z Team Fortress 2, tytułem przyrównywanym już do Duke Nukem Forever - ot czekamy na niego tylko sześć lat.

"Up, up and away!" - Superman wkroczy na wszystkie platformy

ComCo, 6 maja 2003, 07:27

Dzięki porozumieniu zawartemu z producentem filmów – firmą Warner Bros, a także jednym z największych wydawców komiksów na świecie - DC Comics, korporacja Electronic Arts zapewniła sobie wyłączne prawa do stworzenia i wypuszczenia na rynek najnowszej gry traktującej o przygodach Człowieka Ze Stali, czyli Supermana. Całość zostanie oparta o, zbliżającą się wielkimi krokami, produkcję kinową.