Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 7 maja 2003

Zapowiedź: The Hulk

Fajek, 7 maja 2003, 13:50

Hulk to kolejna z kultowych postaci stworzonych przez rysownika komiksów Stana Lee (twórca m.in. Spidermana). Wbrew temu, co sądzą ignoranci, nie chodzi wcale o komiks o przygodach zapaśnika Terryego „Hulka” Hogana!

Nadciąga Inwazja Wikingów...

Void, 7 maja 2003, 13:18

Medieval: Total War, rewelacyjna kontynuacja serii gier strategicznych autorstwa programistów z Creative Assembly, spotkała się ze znakomitym odbiorem przez miłośników tego gatunku na całym świecie. Również i u nas, czego dowodem może być entuzjastyczna recenzja, jaką zamieścił nasz Serwis. A jeśli dodamy do tego fakt, iż wyszła ona spod pióra samego DeSade’a... Lepszej nobilitacji dla gry strategicznej nie trzeba.

Pozycja rynkowa firmy Ubi Soft Entertainment coraz silniejsza

eLKaeR, 7 maja 2003, 12:32

Na fale globalnego oceanu informatycznego wypłynął właśnie nowy raport finansowy korporacji software’owej Ubi Soft Entertainment. Dokument informuje, iż w czwartym kwartale minionego roku fiskalnego (zakończył się on 31 marca 2003) owa firma uzyskała 179.000.000 EUR z tytułu sprzedaży oprogramowania rozrywkowego. Oznacza to wzrost o 98% w stosunku do analogicznego okresu sprzed dwunastu miesięcy.

Projekt Helix ujawniony! Czyżby nadchodził pogromca GBA, N-Gage i innych przenośnych konsol?

eLKaeR, 7 maja 2003, 12:05

Właściwie od początku istnienia rynku konsol przenośnych rządzi nim koncern Nintendo, lansujący obecnie nową wersję GameBoy Advance, oznaczoną symbolem SP. Już za kilka miesięcy atak na pozycję lidera przypuści korporacja Nokia wraz ze swoją platformą N-Gage. Do walki o klienta zamierza włączyć się również, założona przed dwoma laty, kalifornijska firma TapWave, która zapowiedziała właśnie premierę urządzenia o nazwie kodowej Helix.

PlanetSide trafi do Europy za dwa tygodnie

eLKaeR, 7 maja 2003, 11:44

Długo oczekiwana hybryda gatunku FPS i MMOcRPG o nazwie PlanetSide zawita na półki sklepów w Stanach Zjednoczonych już 19 maja bieżącego roku. Wspólne dzieło firm Verant Interactive i Sony Online Entertainment dostępne będzie również w Australii, Nowej Zelandii, Japonii i Europie za sprawą starań korporacji Ubi Soft Entertainment.

Publicystyka: Konsole - GBA

Fajek, 7 maja 2003, 11:39

Nintendo jest mocne w dziedzinie konsol przenośnych, tzw. kieszonkowych – tego faktu nikt nie zaprzeczy. Cała seria konsol Gameboy osiągała bardzo wysokie wyniki sprzedaży na całym świecie i nie inaczej historia ma się z Gameboyem Advance...

Space Colony w produkcji
Space Colony w produkcji

ComCo, 7 maja 2003, 10:05

Jeżeli pamiętacie strategię o nazwie Stronghold ("Twierdza"), to zapewne ucieszy Was informacja, iż zespół stojący za stworzeniem powyższego tytułu - Firefly Studios - pracuje nad kolejną produkcją zaliczającą się do tego samego gatunku - grą Space Colony. Jak wskazuje nazwa programu, tym razem przeniesiemy się w przyszłość, gdzie czeka nas założenie oraz utrzymanie kolonii na kilkunastu nieznanych planetach. Sęk w tym, że nasza załoga ma się składać z najmniej kompetentnych osób...

Enter the Matrix – zamówienia sięgnęły czterech milionów egzemplarzy!

ComCo, 7 maja 2003, 08:27

Korporacja Atari (dawne Infogrames) donosi, iż otrzymała już ponad cztery miliony przedpremierowych zamówień na jej najnowszy tytuł, tj. Enter the Matrix. Rynkowy debiut rzeczonej gry przypada na 15 maja, czyli w ten sam dzień, w którym do kin wkroczy, długo oczekiwany film związany z uniwersum "matrycy", The Matrix: Reloaded.

TDK Mediactive na targach E3

ComCo, 7 maja 2003, 07:44

Tegoroczne targi Electronic Entertainment Expo w Los Angeles rozpoczną się już za tydzień, zaś kolejna firma zajmująca się tworzeniem i wydawaniem gier na świecie, tj. TDK Mediactive, podała szczegółową listę tytułów, których prezentacja odbędzie się na jej stoisku ekspozycyjnym.