Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 20 maja 2003

Zostań producentem gier (chociaż wirtualnie)
Zostań producentem gier (chociaż wirtualnie)

ComCo, 20 maja 2003, 15:12

Jeżeli praktycznie od zawsze marzyliście o własnym studiu developerskim i tworzeniu nowych superhitów na PeCety, to z pomocą już niedługo przyjdzie Wam najnowsza strategia ekonomiczna przygotowywana przez firmę Enjoy Software - Game Tycoon. Rzeczony tytuł będzie w pewnym stopniu przypominał (wydany jakiś czas temu) Software Tycoon, jednak autorzy planują wszystkie podobieństwa zakończyć na wspólnej tematyce...

Update #1 dla PlanetSide zbliża się wielkimi krokami!
Update #1 dla PlanetSide zbliża się wielkimi krokami!

eLKaeR, 20 maja 2003, 13:23

Wczoraj premiera w Stanach Zjednoczonych, jutro w Europie – długo oczekiwana hybryda gatunku FPS i MMOcRPG pt. PlanetSide nareszcie ujrzała światło dzienne. Tymczasem firmy Verant Interactive i Sony Online Entertainment przygotowują się już do dokonania pierwszej aktualizacji rzeczonej pozycji.

Niekończącej się historii ciąg dalszy, czyli nowe komentarze na temat Duke Nukem Forever

Solnica, 20 maja 2003, 13:05

Zakończone targi E3, mająca na nich miejsce prezentacja Half Life 2 oraz zamieszczona ostatnio przez 3D Realms oferta pracy były powodem do powstania kolejnych, mniej lub bardziej złośliwych komentarzy na temat ... Duke Nukem Forever oczywiście!

Zapowiedź: UFO - Aftermath

Fajek, 20 maja 2003, 12:44

UFO: Aftermath to strategia turowa czerpiąca garściami z dawnego przeboju UFO: Enemy Unknown. Początkowo gra nosiła tytuł Dreamland Chronicles: Freedom Ridge i była tworzona przez zespół Mythos Games. Niespodziewanie projekt zawieszono i wydawało się już, że nigdy nie zostanie ukończony...

Siedem zer przenośnej konsoli PSP (PlayStation Portable) do końca 2004 roku?

eLKaeR, 20 maja 2003, 12:23

Chociaż japoński koncern Sony ujawnił zaledwie garść szczegółów nt. przenośnej konsoli PSP (pisaliśmy o tym tutaj), to już zapowiada on rychłą detronizację aktualnego „mobilnego króla elektroniczno-rozrywkowego”, czyli systemu GameBoy Advance marki Nintendo.

Sync-war, czyli fraguj razem z Internet Games
Sync-war, czyli fraguj razem z Internet Games

Solnica, 20 maja 2003, 11:53

Wchodzący w skład naszego serwisu dział Internet Games wzbogacił się ostatnio o kolejną nową grę, tym razem, w odróżnieniu od poprzednich pozycji w nim się znajdujących, przeznaczoną dla trybu multiplayer – Sync-war.

"Na potęgę Posępnego Czerepu... Mam władzę!", czyli wskrzeszenie He-Mana

eLKaeR, 20 maja 2003, 11:44

Jednym z najbardziej popularnych zachodnich seriali animowanych w pierwszej połowie lat osiemdziesiątych XX wieku była audycja pt. He-Man and the Masters of the Universe. Pod koniec ubiegłorocznych wakacji ów projekt poddano gruntownemu retuszowi i wprowadzono do ramówki kanału Cartoon Network. Natomiast już za kilka miesięcy powinna zadebiutować wirtualna wersja przygód obrońcy zamku Posępny Czerep.

Dalsze kłopoty firmy 3DO

Łosiu, 20 maja 2003, 09:40

Po ostatnich doniesieniach z 3DO powiało optymizmem, i wydawało się, że firma zaczyna dobrze prosperować, jednakże najnowsze wyniki finansowe dotyczące pierwszego kwartału bieżącego roku ponownie zmusiły zarząd firmy do zdecydowanej interwencji. Otóż przychód firmy wyniósł około 10 milionów dolarów, co jest kwotą dużo niższą od oczekiwanej i w obliczu tego faktu 3DO musi znacznie redukować wydatki. Do pracowników rozesłano już zawiadomienia o prawdopodobnych zwolnieniach (według prawa amerykańskiego pracodawca musi powiadomić pracowników o cięciach kadrowych jeżeli mowa jest o zwolnieniu ponad 50 osób) – nie musze mówić, że świadczy to, iż sytuacja jest bardzo poważna.

Najlepsze PeCetowe tytuły na targach E3 w opinii redaktorów serwisu 3D Gamers

Łosiu, 20 maja 2003, 08:58

Tegoroczne targi Electronic Entertainment Expo (E3) zakończyły się, czas więc na małe podsumowanie tejże imprezy. Jak podaje serwis Yahoo Finance na targach pojawiło się ponad 62 tysiące przedstawicieli firm związanych z branżą gier video. Zgodnie z raportami Interactive Digital Software Association, około 400 wystawców zaprezentowało ponad 1350 do tej pory nie wdzianych gier, z czego 83% zostanie wydanych jeszcze w tym roku (będzie je można nabyć na Święta Bożego Narodzenia). Wśród tych tytułów przeważały gry dedykowane konsolom, jednakże przedstawiono też sporą liczbę nowych gier przeznaczonych na PeCety. Serwis 3D Gamers, po zwiedzeniu stoisk wystawienniczych i zapoznaniu się z większością z owych produkcji zamieścił na swych łamach zestawienie dziesięciu najbardziej obiecujących pozycji powstających z myślą o komputerach klasy PC.