Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 22 maja 2003

Indiana Jones and the Emperor’s Tomb - poradnik

Sznur, 22 maja 2003, 20:01

Do Działu Poradników trafił szczegółowy opis przejścia najnowszych przygód niezwykłego archeologa-awanturnika Indiany Jonesa, które mamy okazję poznać w grze Indiana Jones and the Emperor’s Tomb. Poradnik uwzględnia lokalizację najważniejszych artefaktów i poprowadzi Was krok po kroku do pomyślnego zakończenia niezwykłej historii.

D&D: Heroes -
D&D: Heroes - "exclusive" na konsoli Xbox

ComCo, 22 maja 2003, 17:35

Pełna wersja najnowszej produkcji korporacji Atari, stylowo zbliżonej do Baldur's Gate: Dark Alliance, tj. Dungeons & Dragons: Heroes ukaże się dopiero w październiku bieżącego roku. Co więcej, autorzy programu skupili się wyłącznie na dopracowywaniu wersji dedykowanej konsoli Microsoft Xbox, wstrzymując tym samym prace nad pozostałymi edycjami (czyli Sony PlayStation 2 i Nintendo GameCube) na bliżej nieokreśloną przyszłość...

Go, go, Power Rangers!

ComCo, 22 maja 2003, 17:13

Korporacja THQ poinformowała, iż zajmie się wydaniem gry Power Rangers Ninja Storm, w której wcielimy się w postać jednego z, bardzo popularnych swego czasu (serial, filmy kinowe, figurki, gumy do żucia, itp.) wojowników wyznaczonych do walki ze złem przez Zordona. Pełna wersja programu będzie dedykowana komputerom typu PC oraz konsoli Game Boy Advance.

Czerwcowy numer Playa w kioskach
Czerwcowy numer Playa w kioskach

Solnica, 22 maja 2003, 16:48

Do kiosków i punktów z prasą na terenie naszego kraju trafił czerwcowy numer magazynu PLAY. Na dołączonych doń dwóch płytach CD zamieszczono m.in. pełne wersje gier Summoner, Far Gate oraz London Racer II a wewnątrz magazynu jak zwykle wiele ciekawych recenzji, zapowiedzi i innych materiałów.

Plejada gwiazd japońskiej animacji w Sunrise World War
Plejada gwiazd japońskiej animacji w Sunrise World War

ComCo, 22 maja 2003, 14:14

W najnowszym wydaniu magazynu Famitsu, pojawiły się informacje, iż korporacja Bandai rozpoczęła prace nad nowym tytułem role-playing dedykowanym konsoli PlayStation 2 - Sunrise World War. Całość będzie wyjątkowa ze względu na pojawienie się w pełnej wersji bohaterów anime, którzy zostali stworzeni przez japońskie studio Sunrise Productions...

I znów na Atlantydę...

Void, 22 maja 2003, 12:20

Od czasu, gdy Platon w swoich dialogach zatytułowanych Timajos i Kritias wspomniał o Atlantydzie, potężnym państwie znajdującym się gdzieś na Oceanie Atlantyckim, ten mityczny ląd rozbudzał wyobraźnię ludzi przez następne tysiące lat. W literaturze, malarstwie, czy współcześnie w filmie i grach komputerowych, możemy znaleźć całe mnóstwo przykładów na to, jak człowiek wyobrażał sobie ową tajemniczą wyspę...

Zapowiedź: Curse - The Eye of Isis

Fajek, 22 maja 2003, 10:57

Curse: The Eye of Isis to przygodowa gra akcji utrzymana w konwencji horroru. Fabuła gry opowiada o starożytnej Egipskiej statuetce „The Eye Of Isis”.

Pirates of the Caribbean = 95% Sea Dogs 2

Łosiu, 22 maja 2003, 10:23

Po niespodziewanym zawieszeniu prac nad drugą częścią znakomitego Sea Dogs i jednoczesnym zapowiedzeniu nie tak odległej premiery gry z tego samego gatunku i o tej samej pirackiej tematyce - Pirates of the Caribbean - pojawiło się mnóstwo pytań typu – „Czy to ta sama gra tylko o innym tytule i nieco zmienionej fabule?”. Przez blisko dwa miesiące firma Bethesda Softworks nie udzieliła jednoznacznej odpowiedzi na tego typu wątpliwości fanów serii. Na niedawno zakończonych targach E3 redaktorzy serwisu DailyGame bardzo wnikliwie „zbadali” stoisko ekspozycyjne Bethesdy i udało im się wydusić od autorów gry informację, która jest odpowiedzią na zawarte powyżej pytanie - brzmi ona – „plotka mówiąca, iż Pirates of the Caribbean to, to samo co Sea Dogs 2, jest w 95% prawdą”.

Gry dla dorosłych w rękach nieletnich - gdzie leży problem...

Łosiu, 22 maja 2003, 08:55

Wczoraj na łamach naszego serwisu przedstawiliśmy Wam bardzo kontrowersyjną sprawę dotyczącą wprowadzenia w Stanach Zjednoczonych przez stan Waszyngton zakazu sprzedaży gier, które prezentują przemoc w stosunku do przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości, osobom poniżej 17 roku życia oraz wprowadzenia związanym z tym kar nakładanych na sprzedawców. Niemal od razu swój sprzeciw wobec rzeczonego prawa zgłosiła organizacja IDSA (Interactive Digital Software Association) zarzucając nowej ustawie niezgodność z konstytucją. Pomimo tego, iż sprawa dotyczy innego kraju, to problem gier przeznaczonych dla użytkowników dorosłych i grających w owe tytuły młodych ludzi jest obecny wszędzie, w tym i w naszym kraju, i dlatego też postanowiłem zwrócić na niego większą uwagę.

Shadow Strike = Pandora Tomorrow, czyli oficjalna zapowiedź sequela Tom Clancy’s Splinter Cell. Agent Sam Fisher wkracza w wymiar online!
Shadow Strike = Pandora Tomorrow, czyli oficjalna zapowiedź sequela Tom Clancy’s Splinter Cell. Agent Sam Fisher wkracza w wymiar online!

eLKaeR, 22 maja 2003, 07:23

Pierwsza wiadomość, dotycząca kontynuacji bestsellerowej gry Tom Clancy’s Splinter Cell, została opublikowana na łamach wortalu GRY-OnLine dokładnie miesiąc temu. Natomiast dziś z przyjemnością informujemy, iż korporacja Ubi Soft Entertainment oficjalnie zapowiedziała ów sequel.

Zainaugurowano zapisy na beta-testy Sid Meier's Civilization III: Conquests

eLKaeR, 22 maja 2003, 07:15

Przed trzema dniami zaprezentowaliśmy Wam pierwsze szczegółowe informacje, dotyczące drugiego oficjalnego rozszerzenia gry Sid Meier’s Civilization III, noszącego podtytuł Conquests. Teraz powiadamiamy o rozpoczęciu przyjmowania zgłoszeń od osób, chcących uczestniczyć w przedpremierowych testach rzeczonego dodatku.

Telewizyjny "Czynnik strachu" również w formie gry wirtualnej

eLKaeR, 22 maja 2003, 07:07

Popularny w Stanach Zjednoczonych program telewizyjny z gatunku reality show pt. Fear Factor przeniesie się niebawem do rzeczywistości wirtualnej. Stanie się tak za sprawą umowy, podpisanej właśnie przez firmę software’ową Arush Entertainment oraz stację NBC i amerykański oddział korporacji Endemol.