Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 9 maja 2003

GRY 3/2003. Nowy numer dwutygodnika już dostępny

Solnica, 9 maja 2003, 22:25

Klubowiczów MayClub oraz posiadaczy abonamentów GOLMAX (również użytkowników NUMERNET) zapraszamy do zapoznania się z kolejnym, trzecim numerem dwutygodnika Magazyn Profesjonalnego Gracza GRY.

GTA: Vice City PC - na świecie już za kilka dni, a w Polsce... może w ogóle?

Fajek, 9 maja 2003, 19:47

Grand Theft Auto: Vice City – gra, która w wersji na PS2 wydanej kilka miesięcy temu pobiła wszelkie rekordy sprzedaży w Wielkiej Brytanii, już za kilka dni będzie miała swoją premierę w wersji na PC. 13 maja to dzień, kiedy GTA: VC trafi do zachodnich sklepów. A kiedy do polskich? Pewnie będzie to dla Was zaskoczeniem, ale być może Vice City w ogóle nie zostanie wydane w Polsce.

Trainz 2004 w produkcji

ComCo, 9 maja 2003, 15:09

Zespół Auran Games poinformował, iż wszyscy hobbiści pasjonujący się kolejnictwem, posiadający "przy okazji" w swoim domu komputery typu PC, już niedługo będą mogli spróbować swoich sił w nowej edycji gry Trainz Railroad Simulator, oznaczonej numerem 2004. Szczegółowa prezentacja omawianego tytułu odbędzie się już za niecały tydzień na targach E3 (14-16 maja).

Electronic Arts i Vivendi Universal Games na targach E3

eLKaeR, 9 maja 2003, 12:00

Korporacje wydawnicze Electronic Arts i Vivendi Universal Games opublikowały właśnie listy gier, które zostaną przez nie zaprezentowane podczas tegorocznych targów Electronic Entertainment Expo (14-16 maja; Los Angeles). Zestawienia obejmują zarówno tytuły PeCetowe, jak i pozycje, dedykowane obu wersjom konsoli Sony PlayStation 2, a także platformom Microsoft Xbox oraz Nintendo GameCube i GameBoy Advance.

Zapowiedź: Will Rock

Fajek, 9 maja 2003, 11:32

Will Rock to dynamiczna gra akcji/FPS wzorowana na produkcie firmy Croteam - Serious Sam. Gracz staje się archeologiem o imieniu Will Rock. Akcja gry rozpoczyna się, gdy grupa studentów wynajmuje naszego bohatera wraz z doktorem Headstrongiem oraz jego córką Emmą, by odczytali starożytne runy i otworzyli bramę do Zaginionego Olimpu.

Jednostka specjalna Alfa, czyli działania antyterrorystyczne po rosyjsku
Jednostka specjalna Alfa, czyli działania antyterrorystyczne po rosyjsku

eLKaeR, 9 maja 2003, 10:14

Elitarny rosyjski odział wojskowy o nazwie Alfa (grupa specjalna A) powstał w 1974 roku za sprawą Jurija W. Andropowa (ówczesnego szefa sowieckiego KGB) i obecnie składa się z ponad dwustu wysoko wykwalifikowanych żołnierzy. Owa jednostka w ciągu blisko trzydziestu lat swojego istnienia zdążyła wziąć udział w wielu akcjach o charakterze militarnym – m.in. szturm na kabulski pałac prezydenta Hafizullaha Amina (1979), dwukrotne zdobywanie moskiewskiego Białego Domu (1991 i 1993) oraz odbijanie zakładników w teatrze na Dubrovce (2002). Próbą wirtualnego odwzorowania działalności rzeczonej formacji będzie gra pt. ALFA AntiTerror, tworzona przez pracowników firmy Mist Land, czyli autorów Paradise Cracked.

Nowy projekt twórców serii Cultures i gry Zanzarah: The Hidden Portal
Nowy projekt twórców serii Cultures i gry Zanzarah: The Hidden Portal

Łosiu, 9 maja 2003, 08:52

Niemieckojęzyczny serwis GameCaptain donosi, iż zespół Funatics Development, znany ze stworzenia takich tytułów jak: „Cultures” czy „Zanzarah: The Hidden Portal”, przygotowuje kolejną grę. Nosi ona tytuł „Joshua: The Seals of Darkness” i reprezentuje gatunek „fantasy action/adventure”.

Zlokalizuj, zastrzel, zapomnij - trzy przykazania Rzeźnika
Zlokalizuj, zastrzel, zapomnij - trzy przykazania Rzeźnika

eLKaeR, 9 maja 2003, 08:40

Nieodłącznym elementem składowym każdego profesjonalnego lunaparku jest strzelnica, pozwalająca zainteresowanym na podjęcie próby strącenia poruszających się obiektów, celem zdobycia określonej nagrody rzeczowej. Rozrywka tego typu zyskała również przychylność wielu posiadaczy komputerów osobistych, o czym świadczy chociażby spora popularność serii Kurka Wodna w Polsce i cyklu Moorhuhn w Niemczech. Rodzima firma developerska TMReality postanowiła wykorzystać sprzyjające okoliczności i wprowadziła w życie kolejny projekt spod znaku sterowania wirtualnym celownikiem. Mowa tu o grze zręcznościowej, noszącej tytuł Rzeźnik.

Pierwsze screeny z Half-Life 2

Łosiu, 9 maja 2003, 07:59

Powyższy tytuł mówi chyba wszystko. Dziś pojawiły się bowiem prawdziwe screeny prezentujące ten tytuł - nie są to żadne kiepskiej jakości skany z gazet, tylko pełnoprawne zrzuty z enginu gry. Zainteresowanych, a jak mniemam tych nie brakuje, zapraszam do odwiedzenia naszej galerii.

Operation Flashpoint 2 – garść konkretów

ComCo, 9 maja 2003, 07:56

Po wcześniejszym, oficjalnym potwierdzeniu rozpoczęcia prac nad sequelem jednej z najpopularniejszych na świecie taktycznych strzelanek pierwszoosobowych, tj. grą Operation Flashpoint 2, jej wydawca - korporacja Codemasters - postanowił zdradzić więcej szczegółów w tej sprawie. O tym, że pełna wersja powyższego tytułu zapowiada się wyśmienicie, chyba nie muszę nikogo przekonywać...

THQ na targach E3

ComCo, 9 maja 2003, 07:52

Tegoroczne targi Electronic Entertainment Expo (14-16 maja) zapowiadają się wyśmienicie - już dawno nie słyszeliśmy o takiej ilości zupełnie nowych produkcji. Tymczasem, w gronie wydawców posiadających własne stoiska ekspozycyjne w hali w Los Angeles, nie mogło oczywiście zabraknąć firmy THQ, która zaplanowała prezentacje jedenastu tytułów.