Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 22 lipca 2003

Upadek ŚGK - najnowsze rewelacje

ComCo, 22 lipca 2003, 19:22

Kilka godzin temu informowałem Was o zawieszeniu wydawania miesięcznika Świat Gier Komputerowych przez firmę Egmont Polska. Wspomniana w tamtym newsie informacja prasowa wywołała prawdziwą lawinę komentarzy w Sieci - wszystko wskazuje jednak na to, że redaktorzy ŚGK wcale nie powiedzieli ostatniego słowa...UPDATE: Piotr Pieńkowski – redaktor naczelny Świata Gier Komputerowych – wydał oświadczenie w tej sprawie.

Poradnik: Championship Manager 4

Sznur, 22 lipca 2003, 16:41

"Championship Manager to znany manager piłkarski, który od lat cieszy się niesłabnącą popularnością, a co za tym idzie cały czas powstają nowe wersje, tej, jakże kultowej gry. W tym roku premierę miała kolejna odsłona, opatrzona numerem 4. Wprowadza ona dość wiele istotnych zmian, w porównaniu do poprzednich wersji, tym samy nawet starzy „wyjadacze” muszą poświęcić trochę czasu oby rozpracować nowe zagadnienia..." - zapraszamy do obszernego poradnika dogłębnie wyjaśniającego wszelkie aspekty prowadzenia klubu piłkarskiego.

Red Baron – uczestnicy wylosowani

Redakcja GRYOnline.pl, 22 lipca 2003, 15:51

Spośród nadesłanych zgłoszeń wylosowaliśmy dziś dwie osoby, które drugiego sierpnia wystartują z lotniska na Bemowie jednym z przedwojennych samolotów Piper Cub lub Bucker 131 Jungman i przez około pół godziny z przestworzy podziwiać będą Warszawę i okolice Zalewu Zegrzyńskiego.

Agent Sam Fisher, piłkarz Marcel Desailly, nieustraszony Rayman i żołnierze sił specjalnych kontratakują! Flagowe gry firmy Ubi Soft Entertainment trafią także na platformę N-Gage.

eLKaeR, 22 lipca 2003, 14:55

Korporacja Nokia ciągle przygotowuje się do jesiennej premiery rewolucyjnej platformy elektroniczno-rozrywkowej N-Gage. Tymczasem studio Gameloft (tworzyło dotychczas programy w technologii Java dla nowoczesnych telefonów komórkowych) szykuje konwersje czterech popularnych gier marki Ubi Soft Entertainment, dedykowane wspomnianemu urządzeniu.

Call of Duty – pierwsze wrażenia z grania

ComCo, 22 lipca 2003, 13:59

W jakiś czas po wydaniu popularnej strzelanki pierwszoosobowej, której akcja rozgrywa się podczas II Wojny Światowej, tj. Medal of Honor: Allied Assault, część jej twórców odeszła od tamtejszego zespołu developerskiego i założyła nowe studio - Infinity Ward. Programiści bardzo szybko zabrali się za tworzenie kolejnego tytułu, zaliczającego się do powyższego gatunku, o nazwie Call of Duty, zaś poniżej możecie znaleźć pierwsze wrażenia, jakie przekazali na temat pełnej wersji omawianej gry redaktorzy zachodniego serwisu internetowego GameSpot.

Dobiega końca monopol platform Xbox i GameCube na grę Outlaw Golf - posiadacze PeCetów strzeżcie się nisko latających piłeczek!
Dobiega końca monopol platform Xbox i GameCube na grę Outlaw Golf - posiadacze PeCetów strzeżcie się nisko latających piłeczek!

eLKaeR, 22 lipca 2003, 13:44

Wydana w drugiej połowie ubiegłego roku wirtualna symulacja wbijania białej piłeczki do osiemnastu dołków, nosząca tytuł Outlaw Golf, już niebawem przestanie być dostępna wyłącznie dla posiadaczy konsol Microsoft Xbox i Nintendo GameCube. Korporacja Simon & Schuster zamierza w ciągu najbliższych dwóch miesięcy wprowadzić do sklepów konwersję, dedykowaną komputerom osobistym klasy PC.

Upadek magazynu Świat Gier Komputerowych

ComCo, 22 lipca 2003, 11:45

W najnowszych doniesieniach prasowych firmy Egmont Polska pojawiła się bardzo smutna informacja dla wszystkich czytelników magazynu Świat Gier Komputerowych. Otóż wszystko wskazuje na to, że aktualny - łączony (wakacyjny) - numer tego pisma będzie ostatnim, jaki ukazał się na polskim rynku...

Recenzja: The Sims - Gwiazda

Fajek, 22 lipca 2003, 11:32

The Sims: Superstar to kolejny tytuł z niezwykle popularnej serii The Sims, będącej w istocie symulacją ludzkiego życia. Za jego sprawą przed naszym simem otworzy się kariera gwiazdy filmowej, super modelki lub słynnej piosenkarki.

Opóźnienia w wydaniu Etherlords 2

shd, 22 lipca 2003, 11:15

Jak wynika z doniesień firmy wydawniczej Strategy First, wydanie gry Etherlords 2 zostaje odłożone na późny wrzesień tego roku. Świadczy to, że musimy jeszcze trochę poczekać, zanim produkt trafi na półki sklepowe.

Patch 1.06 do Command & Conquer: Generals

shd, 22 lipca 2003, 11:05

Koncern Electronic Arts wydał patcha do gry Command & Conquer: Generals. Wersja 1.6 przynosi wiele usprawnień gry oraz parę nowych funkcji, z których część jest opisana w pełnej wersji wiadomości. Z naszego serwisu możecie już pobrać angielską i polską wersję patcha C&C: Generals v.1.06.

Oddział Navy Seals czeka na śmiałków
Oddział Navy Seals czeka na śmiałków

ComCo, 22 lipca 2003, 10:56

Połączone sztaby firm Jar Head Games oraz ValuSoft poinformowały właśnie o ogólnoświatowej premierze swojej najnowszej strzelanki pierwszoosobowej o nazwie Navy Seals 2: Weapons of Mass Destruction. Jak wskazuje sam tytuł, wcielimy się w niej w członka specjalnego oddziału komandosów amerykańskiej marynarki wojennej i wykonamy szereg różnorodnych zadań.

Top 20 gier w UK (22/07/03)

eLKaeR, 22 lipca 2003, 10:11

Pakiet EyeToy: Play wysunął się na pozycję lidera (przed Tomb Raider: The Angel of Darkness oraz Enter the Matrix) w aktualnej edycji zestawienia brytyjskich bestsellerów elektroniczno-rozrywkowych, przygotowywanego przez organizacje ChartTrack i Entertainment and Leisure Software Publishers Association (ELSPA). Najnowszą wersję listy hitów opracowano w oparciu o dane, zebrane w okresie od 12 do 19 lipca 2003.

25 najinteligentniejszych i najsprytniejszych posunięć w branży gier video
25 najinteligentniejszych i najsprytniejszych posunięć w branży gier video

Łosiu, 22 lipca 2003, 10:04

Na początku zeszłego miesiąca mieliśmy przyjemność zaprosić was do zapoznania się z ciekawym artykułem opublikowanym na serwisie GameSpy, którego tematem było 25 najgłupszych wpadek „branży”. Dziś z kolei GameSpy zamieścił na swych łamach dwie pierwsze części materiału poruszającego kwestię 25 najinteligentniejszych i najsprytniejszych posunięć w branży, które wpłynęły na obecny jej wygląd.

id Software ostrzega - nie publikujcie wykradzionych artów z Quake'a IV

Łosiu, 22 lipca 2003, 08:42

W zeszły weekend w niewyjaśnionych okolicznościach do Internetu przedostały się pierwsze modele i arty czwartej części serii Quake, na co dość szybko zareagowali fani serii, również i Ci, którzy korzystają z naszego forum. Niestety zespół id Software, gdy zdał sobie sprawę, iż pilnie ukrywane przed światem grafiki wydostały się na tenże świat, zażądał bezzwłocznego usunięcia owych materiałów z serwisów informacyjnych. Ponadto wczoraj id Software wraz z firmą wydawniczą Activision wystosowały oficjalne ostrzeżenie, iż nie będą współpracowały z serwisami internetowymi i czasopismami papierowymi jeżeli te opublikują materiały na swych łamach. Jak widać, „ktoś” się naprawdę zdenerwował.