Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 15 lipca 2003

Recenzja: Hard Truck

Fajek, 15 lipca 2003, 17:15

Hard Truck 18 Wheels of Steel to, jak można się domyśleć z samego tytułu, symulacja prowadzenia ogromnego, osiemnastokołowego, amerykańskiego samochodu ciężarowego. Zadanie gracza nie jest zbyt skomplikowane, aczkolwiek nie należy do prostych – gracz staje się kierowcą tego samochodu i musi dostarczyć dany towar do miejsca przeznaczenia w należytym stanie i odpowiednio krótkim czasie...

Zapowiedź: The Sims 2

Fajek, 15 lipca 2003, 13:18

The Sims 2 to sequel najlepiej sprzedającej się gry, a raczej całej serii gier, wszechczasów, oferującej niespotykaną jak dotąd możliwość kontroli swoich wirtualnych podopiecznych (symulacja ludzkiego życia).

Publiczny pokaz konsoli Phantom odbędzie się w sierpniu

ComCo, 15 lipca 2003, 11:25

Konsola Phantom - najmłodsze „dziecko” korporacji Infinium Labs oraz jedna z najbardziej oczekiwanych platform sprzętowych na rynku - zostanie ujawniona szerszej publiczności. Owe wydarzenie będzie miało miejsce podczas targów Ultimate Gamers Expo, jakie odbędą się w Los Angeles w dniach 15-17 sierpnia bieżącego roku.

Halo, co słychać?!

eLKaeR, 15 lipca 2003, 10:23

Gra Halo: Combat Evolved w wersji na platformę Microsoft Xbox ujrzała światło dzienne w połowie listopada 2001 roku. Podczas, gdy w trakcie developingu znajduje się port PeCetowy (rynkowa premiera nastąpi prawdopodobnie za około sześćdziesiąt dni), edycja pierwotna ugruntowuje swój status bestsellera.

Commodore 64 – przeszłość staje się teraźniejszością, a może nawet przyszłością

Łosiu, 15 lipca 2003, 10:12

Firma Tulip Computers, właściciel marki Commodore, oświadczyła, iż w związku z niesłabnącym a nawet wzrastającym zainteresowaniem od dawna nie produkowanym komputerem 8-bitowym Commodore 64 (C64) zamierza wskrzesić tą niegdyś znakomitą markę. Otóż, Tulip Computers szacuje, że w chwili obecnej nadal na świecie znajduje się 6 milionów użytkowników tego komputera oraz 6 tysięcy gier dedykowanych tej platformie sprzętowej, czemu więc nie czerpać z tego korzyści i nie rozwijać tej marki, skoro jest się jej właścicielem.

Vietcong: Fist Alpha w przygotowaniu

ComCo, 15 lipca 2003, 09:53

Firma Gathering, zachęcona niezłymi wynikami sprzedaży strzelanki pierwszoosobowej o nazwie Vietcong oraz przychylną reakcją ze strony „branżowych” recenzentów i samych fanów, postanowiła wypuścić na rynek oficjalne rozszerzenie omawianej produkcji, noszące podtytuł Fist Alpha.

Half-Life 2 nie taki piękny jak go malują...?!

Łosiu, 15 lipca 2003, 08:57

Godzina zero wybije 30 września 2003 roku - mowa tu o premierze gry akcji/FPS Half-Life 2, której część pierwsza przez tysiące graczy uznawana jest za swoiste arcydzieło. Nikt obecnie nie ma żadnych wątpliwości, że nadchodzący tytuł powtórzy sukces jedynki i również uznany zostanie za prawdziwy hit. Wszystko zapowiada się pięknie, to co do tej pory pokazano, filmy, screeny - wprost rewelacja. Zwłaszcza na duże uznanie zasługuje engine graficzny, który, jak twierdzi Valve, powstał od zera... Jednak czy oby na pewno? Serwis city-17.net opublikował na swych łamach bardzo interesujący artykuł, w którym zwraca uwagę na kilka szczegółów występujących na screnach Half-Life 2, które sugerują, iż silnik tej gry dalej opiera się na fundamentach silnika Half-Life’a (a ten powstał w oparciu o pierwszego Quake’a), a tak naprawdę w dużej mierze tym, co odróżnia go od tego co widzieliśmy w pierwszym Ha

Project Earth 2 dopiero w przyszłym roku
Project Earth 2 dopiero w przyszłym roku

ComCo, 15 lipca 2003, 08:42

Po szumnych, marcowych zapowiedziach rozpoczęcia prac nad sequelem strategii kosmicznej o nazwie Starmageddon, polski zespół City Interactive - zapewne wzorem wielu zachodnich firm developerskich - poinformował właśnie o zmianie terminu rynkowego debiutu przygotowywanej produkcji.

Agent Fox Mulder,
Agent Fox Mulder, "Ewa" i Batman podłożą głosy postaciom w grze XIII

eLKaeR, 15 lipca 2003, 08:32

Prawdopodobnie w pierwszej połowie października bieżącego roku do sklepów trafi komiksowa gra z gatunku FPS pt. XIII. Korporacja Ubi Soft Entertainment ogłosiła właśnie nazwiska trzech sławnych osób, które użyczą swoich głosów najważniejszym postaciom we wspomnianej pozycji.

Top 20 gier w UK (15/07/03)

eLKaeR, 15 lipca 2003, 08:15

Tomb Raider: The Angel of Darkness oraz pakiet EyeToy: Play nadal zajmują dwa pierwsze stopnie podium (trzecie miejsce przypadło grze Enter the Matrix) w aktualnej edycji zestawienia brytyjskich bestsellerów elektroniczno-rozrywkowych, przygotowywanego przez organizacje ChartTrack i Entertainment and Leisure Software Publishers Association (ELSPA). Najnowszą wersję listy hitów opracowano w oparciu o dane, zebrane w okresie od 5 do 12 lipca 2003.