Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 24 lipca 2003

Poradnik: Chrome

Sznur, 24 lipca 2003, 18:32

Do poradników dołączył dokładny i bogato ilustrowany opis przejścia gry akcji Chrome, najnowszej produkcji firmy Techland. Jak to zwykle z FFP shooterami bywa, gra nie zmusza za bardzo do wytężania szarych komórek, a jedynego wyboru mającego wpływ na dalszą akcję dokonujemy dopiero na samym końcu rozgrywki. Mimo liniowości fabuła rodem z filmów science-fiction jest niezwykle ciekawa gwarantując wiele godzin doskonałej zabawy.

Garść informacji o
Garść informacji o "Silent Storm"

Syriusz, 24 lipca 2003, 15:12

Firma Nival Interactive podała do wiadomości publicznej kilka bardzo interesujących informacji na temat swojego najnowszego produktu - gry „Silent Storm”. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż ta strategia osadzona w realiach II Wojny Światowej, której wydanie, póki co, planowane jest na wrzesień bieżącego roku, wykorzystywać będzie nowoczesną technologię animacji ludzkiej fizys.

Zanim zakupisz debiutującą właśnie grę pt. The Great Escape, zobacz dzisiaj w telewizji jej filmowy pierwowzór!

eLKaeR, 24 lipca 2003, 14:31

Dziś wieczorem o godzinie 21:30 polski kanał telewizyjny o nazwie TV 4 wyemituje słynny dramat wojenno-przygodowy z 1963 roku, zatytułowany The Great Escape (Wielka ucieczka). Tymczasem po drugiej stronie Oceanu Atlantyckiego oficjalnie zadebiutowała w sklepach wirtualna adaptacja wspomnianego filmu.

Play 8/2003 już dostępny
Play 8/2003 już dostępny

Solnica, 24 lipca 2003, 13:48

W punktach z prasą na terenie naszego kraju czeka na was od dzisiaj nowy, sierpniowy numer magazynu Play. Na dołączonych doń trzech płytach CD znajdziecie między innymi cztery pełne wersje gier a wewnątrz magazynu jak zwykle wiele ciekawych tekstów na temat gier już wydanych jak i tych będących jeszcze w fazie produkcji.

DirectX 9.0b dostępny

Syriusz, 24 lipca 2003, 13:02

Pomimo braku oficjalnego powiadomienia, dzisiejszego dnia, na stronie korporacji Microsoft pojawiła się nowa wersja sterowników graficznych DirectX, oznaczonych numerem 9.0b. Omawiana aktualizacja pozwala na wyeliminowanie różnorodnych błędów w ochronie danych naszego komputera oraz usprawnia funkcjonowanie poszczególnych programów i gier.

Wielka restrukturyzacja w korporacji Sega. Yu Suzuki odchodzi po wielu latach ze studia AM2!

eLKaeR, 24 lipca 2003, 12:59

Słynny koncern elektroniczno-rozrywkowy o nazwie Sega zostanie niebawem poddany poważnej reorganizacji, aby zachować stabilność ekonomiczną. Inicjatorem takiego kursu rynkowego jest nowy prezes korporacji – Hisao Oguchi.

Tajemnicza konsola Phantom ujawni swoje oblicze za pośrednictwem globalnej Sieci

eLKaeR, 24 lipca 2003, 12:57

Jest już przesądzone, że pierwszy publiczny pokaz możliwości nowej platformy elektroniczno-rozrywkowej o nazwie Phantom nie będzie częścią targów Ultimate Gamers Expo 2003, gdyż ta impreza została przesunięta na bliżej nieokreślony termin w przyszłym roku. Jednakże pracownicy firmy Infinium Labs znaleźli rozwiązanie alternatywne.

Recenzja: Rainbow Six 3 - Raven Shield

Fajek, 24 lipca 2003, 12:05

Rainbow Six: Raven Shield to kontynuacja hitu z roku 1999 zatytułowanego Tom Clancy's Rainbow Six Rogue Spear. Podobnie jak w poprzednich częściach tej serii opartej na twórczości Toma Clancy's, dowodzimy tu oddziałem antyterrorystycznym Rainbow...

Ubi Soft tworzy nowy oddział zajmujący się tworzeniem cut-scenek

ComCo, 24 lipca 2003, 10:20

Przerywniki filmowe, zwane inaczej cut-scenkami, odgrywają w grach sporą rolę: podnoszą jakość produkcji, niekiedy wręcz stają się ich wizytówkami (np. tytuły korporacji Blizzard). Nic więc dziwnego, że wydawcy i developerzy tak wiele uwagi przywiązują do tego aspektu. Korporacja Ubi Soft postanowiła nawet utworzyć specjalny oddział swojej firmy, zajmującą się wyłącznie tworzeniem omawianych filmików...

„Przetasowania” w planie wydawniczym korporacji Nintendo

ComCo, 24 lipca 2003, 09:17

Posiadacze konsol GameCube oraz GameBoy Advance, oczekujący pojawienia się nowych tytułów z logiem korporacji Nintendo na pudełkach, muszą niestety uzbroić się w dodatkowe nakłady cierpliwości. Rzeczona firma zaktualizowała właśnie swój plan wydawniczy, opóźniając tym samym terminy premier nadchodzących produkcji.

Trwają prace nad Port Royale 2
Trwają prace nad Port Royale 2

ComCo, 24 lipca 2003, 08:47

Działania na terenie Karaibów, okres rozkwitu piractwa (od XVI do XVII wieku) i do tego rozbudowana strategia - gra Port Royale, autorstwa zespołu Ascaron Software, nie posiada chyba żadnych przeciwwskazań, żeby nie podobać się graczom. Ów tytuł dopiero niedawno zadebiutował na rynku, a tymczasem pojawiły się już pierwsze pogłoski o przygotowywaniu pełnoprawnego sequela...

Haegemonia: The Solon Heritage w produkcji
Haegemonia: The Solon Heritage w produkcji

Łosiu, 24 lipca 2003, 08:32

Dla wszystkich graczy, którym przypadła do gustu gwiezdna strategia zespołu Digital Reality o tytule Hegemonia: Legions of Iron (pol. Hegemonia: Żelazne Legiony) mamy dobrą wiadomość. Mianowicie w produkcji znajduje się pierwszy oficjalny dodatek do rzeczonej produkcji zatytułowany Haegemonia: The Solon Heritage.

Microsoft Linux

Łosiu, 24 lipca 2003, 07:53

Niedawno system operacyjny Linux został wymieniony na konferencji Microsoftu jako jedno z pięciu największych zagrożeń dla przyszłości firmy. Pomimo ogromnych starań tejże firmy, ów system staje się coraz popularniejszy, głównie w zastosowaniach profesjonalnych, a ostatnio coraz częściej sięgają po niego użytkownicy domowi. Zgodnie z zasadą „...jeżeli nie możesz go pokonać, to się z nim sprzymierz...”, gigant z Redmond postanowił zająć się rynkiem systemów operacyjnych Linux i z czasem całkowicie go opanować. Oficjalny serwis Mslinux został niedawno uaktualniony o interesującą wiadomość, tj. „MS Linux: Shipping in November 2003”.