Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release "CDP.pl Press Release" 15 lutego 2008, 15:20

Nagroda Warsaw Business Journal dla CD Projekt RED

Tygodnik Warsaw Business Journal przyznał CD Projekt RED prestiżową nagrodę w kategorii Sukces Międzynarodowy Roku 2007 (International Success Story 2007) w uznaniu za wprowadzenie Polski na arenę miedzynarodowego przemysłu gier. Powodem przyznania nagrody jest oczywiście sukces gry komputerowej "Wiedźmin". Nagroda "International Success Story 2007" jest jedną z czterech prestiżowych nagród przyzn

(Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji GRY-OnLine.)

Tygodnik Warsaw Business Journal przyznał CD Projekt RED prestiżową nagrodę w kategorii Sukces Międzynarodowy Roku 2007 (International Success Story 2007) w uznaniu za wprowadzenie Polski na arenę miedzynarodowego przemysłu gier. Powodem przyznania nagrody jest oczywiście sukces gry komputerowej "Wiedźmin". Nagroda "International Success Story 2007" jest jedną z czterech prestiżowych nagród przyznanych w tym roku przez redakcję WBJ. Nagrody WBJ są przyznawane wyjątkowym polskim firmom, wyróżniającym się swoim działaniem niezależnie od branży z której pochodzą. Tym cenniejsze jest więc wyróżnienie firmy z branży gier komputerowych.. Nagrodę w imieniu spółki odebrał prezes zarządu CD Projekt, Michał Kiciński.

"Jesteśmy zaszczyceni tą nagrodą i czujemy sie wyjątkowo wyróżnieni" - powiedział Michał Kiciński - "Nagroda jest dla nas tym ważniejsza, że pochodzi spoza branży gier komputerowych. Oznacza to, że nasz sukces jest na tyle duży, że jest dostrzegalny również poza branżą gier komputerowych. Jest to też wyznacznik sukcesu jaki odniosła gra Wiedźmin w Polsce i na arenie międzynarodowej, sprzedając się w ilości ponad sześciuset tysięcy egzemplarzy w przeciągu zaledwie trzech miesięcy od premiery. Ta nagroda utwierdza nas w poczuciu, że idziemy w dobrym kierunku. Co więcej Wiedźmin to dopiero nasz debiut i wierzymy, że możemy osiągnąć jeszcze więcej, że dopiero zaczynamy rozwijać skrzydła."

Warsaw Business Journal jest wydawanym w języku angielskim tygodnikiem obejmującym swoją tematyką kwestie biznesowe, polityczne oraz ekonomiczne w Polsce. Warsaw Business Journal został założony w roku 1994 i od tego czasu stanowi podstawowe źródło informacji dla obcokrajowców zainteresowanych specyfiką polskiego rynku i biznesu.

"Wiedźmin" jest komputerową grą RPG oparta na prozie Andrzeja Sapkowskiego autorstwa rodzimego studia CD Projekt RED i osiągającą znakomite wyniki sprzedaży w kraju i zagranicą. Gracz wciela się w profesjonalnego zabójcę potworów Geralta, wciągniętego mimo woli w polityczne intrygi. Grę cechuje intrygująca fabuła przeznaczona głównie dla dorosłych graczy, a także klimat książek Andrzeja Sapkowskiego przeniesiony na ekrany komputerów.