Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 20 sierpnia 2004, 11:43

autor: Włodarczak "Speed" Adam

Mistrzostwa Świata dla fanów gier z serii FIFA

Na tegorocznych targach Games Convention w Lipsku (gdzie nasza redakcja również jest obecna – zapraszamy do przejrzenia pierwszego krótkiego sprawozdania z tej imprezy) konsorcja Microsoft oraz Electronic Arts ogłosiły wspólnie, że od października do grudnia tego roku trwać będzie międzynarodowy turniej FIFA Interactive World Cup. Najważniejszą wiadomością jest to, że całość opierać będzie się na konsoli „giganta z Redmont”, Microsoft Xbox.

Na tegorocznych targach Games Convention w Lipsku (gdzie nasza redakcja również jest obecna – zapraszamy do przejrzenia pierwszego krótkiego sprawozdania z tej imprezy) konsorcja Microsoft oraz Electronic Arts ogłosiły wspólnie, że od października do grudnia tego roku trwać będzie międzynarodowy turniej FIFA Interactive World Cup. Najważniejszą wiadomością jest to, że całość opierać będzie się na konsoli „giganta z Redmond”, Microsoft Xbox.

FIFA Interactive World Cup łączyć będzie serię turniejów sieciowych (zrealizowanych poprzez usługę Xbox Live!) oraz potyczki w rzeczywistości. W tym drugim przypadku organizatorzy zapowiadają wspaniałe imprezy, na których – poza wspólnym graniem, będzie można spotkać wiele światowych gwiazd piłkarskiego światka. Finał całego przedsięwzięcia będzie miał miejsce w grudniu podczas gali FIFA Player of the Year w Zurychu.

Premiera najnowszej gry studia EA Sports, FIFA Football 2005 na wszystkie czołowe platformy (Xbox, PC, PS2 oraz GameCube) zapowiedziana została właśnie na październik. Przypomnijmy jednak, że uczestnicy turnieju korzystać będą wyłącznie z wersji na konsole Xbox. Sekretarz generalny FIFA, Urs Lensi stwierdził, że turniej ten „będzie dla fanów kolejnym powodem, by kochać piłkę nożną ”. Trzeba przyznać, że jeśli organizacja nie zawiedzie, może być naprawdę ciekawie...