Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 1 lutego 2008, 14:45

autor: Marek "Vercetti" Grochowski

Microsoft zamierza wykupić Yahoo!

Jeżeli dotąd pozycja korporacji Google w segmencie internetowych wyszukiwarek i firm zajmujących się reklamowaniem stron w sieci była niezagrożona, to już niebawem ten stan rzeczy może się diametralnie zmienić. Wszystko za sprawą decyzji, jaką podjęli dziś szefowie koncernu Microsoft. Prezesi giganta z Redmond oświadczyli, że zamierzają wykupić największego konkurenta Google, portal Yahoo!, oferuj

Jeżeli dotąd pozycja korporacji Google w segmencie internetowych wyszukiwarek i firm zajmujących się reklamowaniem stron w sieci była niezagrożona, to już niebawem ten stan rzeczy może się diametralnie zmienić. Wszystko za sprawą decyzji, jaką podjęli dziś szefowie koncernu Microsoft. Prezesi giganta z Redmond oświadczyli, że zamierzają wykupić największego konkurenta Google, portal Yahoo!, oferując za niego zawrotną sumę 44,6 miliarda dolarów.

Tyle właśnie Microsoft chce zapłacić za udziały w wyżej wymienionej firmie, wyceniając każdą z jej akcji na $31. Wartość ta przewyższa o 62% kurs, jaki obowiązywał jeszcze do wczoraj w notowaniach nowojorskiej giełdy. Jeżeli zarząd Yahoo! przystanie na propozycję MS, obie firmy będą mogły nawiązać równorzędną walkę z Google. A jest o co toczyć batalię, bo sam rynek internetowych reklam wart jest obecnie 40 miliardów dolarów. Szacuje się, że w ciągu trzech lat suma ta wzrośnie dwukrotnie.