Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 stycznia 2008, 12:59

autor: Metatron

L.A. Noire również na X360?

Wygląda na to, że nowe dzieło ekipy Team Bondi, interesująco zapowiadająca się gra L.A. Noire, ukaże się nie tylko na PS3, jak to było wcześniej zapowiadane, ale również na X360.

Wygląda na to, że nowe dzieło ekipy Team Bondi, interesująco zapowiadająca się gra L.A. Noire, ukaże się nie tylko na PS3, jak to było wcześniej zapowiadane, ale również na X360.

Co prawda oficjalnego oświadczenia w tej sprawie jeszcze się nie doczekaliśmy, ale pewna oferta pracy zamieszczona przez wspomnianego dewelopera na łamach serwisu Gamasutra świadczy o tym, że gra przygotowywana jest w wersji na obie platformy sprzętowe.

Biorąc pod uwagę fakt, że aktualnie firma pracuje tylko nad jednym projektem (o czym poinformowano w ogłoszeniu), a poszukiwana osoba ma pracować nad tworzeniem materiałów zarówno na konsolę Sony, jak i Microsoftu, śmiało można uznać, że wydanie gry na X360 wydaje się bardzo prawdopodobne.

Przypominamy, że L.A. Noire to gra utrzymana w konwencji czarnego kryminału. Jej akcja będzie osadzona w Los Angeles w roku 1947. Twórcy zapewniają, że realia tamtych czasów zostaną oddane z wielką starannością i dbałością o szczegóły. Do współpracy przy produkcji zaproszono nawet projektanta ubrań, by mieć pewność, że spotkane w grze postaci będą odziani dokładnie tak, jak ówcześni ludzie.

O samej grze nie wiadomo zbyt wiele. Zdradzono jedynie, że zadaniem graczy będzie rozwiązanie zagadki szeregu tajemniczych morderstw. Pojawią się również zadania poboczne bazujące na prawdziwych wydarzeniach przedstawionego w grze okresu.

Na dalsze szczegóły pozostaje nam poczekać, aż Rockstar Games, wydawca gry, zdecyduje się podać więcej informacji na temat produkcji. Tymczasem zainteresowanych odsyłamy na jej oficjalną stronę, na której można zapoznać się z trailerem.