Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 września 2008, 10:09

autor: Jiker

Książę Persji zaskoczy nas na początku grudnia

Wbrew lipcowym obawom o datę premiery Prince of Persia, debiut najnowszego dzieła studia UbiSoft Montreal odbędzie się jeszcze przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia, poinformował koncern UbiSoft. Zainteresowani grą posiadacze konsol Xbox 360 i PlayStation, a także właściciele pecetów zagrają w grę na początku grudnia.

Wbrew lipcowym obawom o datę premiery Prince of Persia, debiut najnowszego dzieła studia UbiSoft Montreal odbędzie się jeszcze przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia, poinformował koncern UbiSoft. Zainteresowani grą posiadacze konsol Xbox 360 i PlayStation, a także właściciele pecetów zagrają w grę na początku grudnia. W tym samym terminie otrzymamy również możliwość przetestowania Prince of Persia: The Fallen King, powstającego na Nintendo DS.

Książę Persji zaskoczy nas na początku grudnia  - ilustracja #1

Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych nabędą Prince of Persia już 2 grudnia. Tego samego dnia na rynku zadebiutuje również przenośny The Fallen King. Europa będzie musiała poczekać na najnowsze przygody Księcia Persji trzy dni dłużej. W tym samym czasie powinien się także odbyć debiut na terenie naszego kraju. Szczegóły na ten temat powinniśmy poznać już niedługo (polskim dystrybutorem dzieła jest polski oddział firmy UbiSoft).

Fabuła Prince of Persia nawiązuje do mitu jednej z najstarszych religii - monoteistycznego Zaratusztrianizmu. Ormuzd (Bóg Światła) i jego przeciwieństwo Ahriman (Bóg Ciemności) tworzą stale splecioną parę, która toczy ze sobą nieustanny bój o władzę nad światem. Ormuzd zwycięża swojego brata i zamyka go w Drzewie Życia ukrytym gdzieś na magicznej oazie. Zbiera następnie lud Ahura i rozkazuje im strzec Drzewa. Mijają dwie generacje i lud Ahura zaczyna wymierać i tracić nadzieję. Ahriman postanawia to wykorzystać, zbiega ze swego więzienia i odbudowuje skorumpowany i zepsuty świat w magicznej oazie. Książę z Persji musi pokonać Ahrimana i powstrzymać go przed zarażeniem całego świata. Rozgrywka polegać będzie na ocaleniu legendarnego Drzewa Życia, a dokładniej na stopniowym uzdrawianiu zepsutej oazy. By tego dokonać, bohater będzie zmuszony zabić bossów – strażników, którzy „zatruwają” dane obszary ziemi.

Książę Persji zaskoczy nas na początku grudnia  - ilustracja #2

Na koniec chcielibyśmy Wam przypomnieć, że Prince of Persia ukaże się także w wydaniu kolekcjonerskim. W zestawie z grą będziemy mogli znaleźć:

  • materiały "Making of...",
  • wydany w formie elektronicznej poradnik,
  • cyfrowy artbook przedstawiający w chronologicznej kolejności etapy przygotowywania oprawy graficznej, począwszy od rysunków koncepcyjnych aż do efektu końcowego,
  • pełny soundtrack z gry autorstwa Inona Zura (odpowiedzialnego między innymi za ścieżki dźwiękowe do Prince of Persia: The Two Thrones i Warhammer 40,000: Dawn of War: Dark Crusade).

Oprócz tego osoby, które zdecydują się na zakup edycji kolekcjonerskiej otrzymają w prezencie 32-stronicowy komiks autorstwa Penny Arcade. Informacja ta dotyczy jednak wyłącznie amerykańskiej wersji gry. Nie wiemy czy album zostanie dołączony także do wydania europejskiego.

Więcej informacji na temat gry znajdziecie na łamach naszej Encyklopedii. Polecamy Wam jej lekturę.