Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2008, 12:00

autor: vampire

Konsolowa wersja Stargate Worlds niewykluczona

Podczas ostatnich targów Games Convention ludziom z serwisu VideoGamer udało się zamienić kilka słów z Danem Elggrenem, szefem studia Cheyenne Mountain Entertainment. Oczywiście głównym tematem rozmowy był nadchodzący MMORPG, nad którym ekipa obecnie pracuje - Stargate Worlds. Jak się okazuje, w przyszłości twórcy chcieliby przygotować także konsolową wersję tego tytułu.

Podczas ostatnich targów Games Convention ludziom z serwisu VideoGamer udało się zamienić kilka słów z Danem Elggrenem, szefem studia Cheyenne Mountain Entertainment. Oczywiście głównym tematem rozmowy był nadchodzący MMORPG, nad którym ekipa obecnie pracuje - Stargate Worlds. Jak się okazuje, w przyszłości twórcy chcieliby przygotować także konsolową wersję tego tytułu, co zresztą, biorąc pod uwagę fakt, iż powstaje on na silniku Unreal Engine 3, nie powinno sprawić zbyt wielu kłopotów. Dan zaznaczył jednak, że ewentualne pojawienie się gry na innych platformach uzależnione jest od sukcesu, jaki osiągnie pecetowa wersja. Jeśli natomiast chodzi o opracowanie samego portu, martwi go jedna sprawa - dostosowanie systemu sterowania do padów.

W wywiadzie możemy przeczytać, że niedługo przed premierą Stargate Worlds, czyli na początku 2009 roku, powinny odbyć się otwarte beta-testy tej produkcji. Elggren uważa je za istotny element promocji swego dzieła - jeżeli graczy zachwyci to czego tam doświadczą, to zapewne później wybiorą się do sklepów po pełną wersję gry. W tym momencie możemy jeszcze przypomnieć, że w przeciągu najbliższych tygodni ruszą zamknięte beta-testy, które zresztą spotkały się ze sporym zainteresowaniem fanów Stargate'a .

Konsolowa wersja Stargate Worlds niewykluczona - ilustracja #1

Premiera Stargate Worlds wyznaczona została na pierwszy kwartał przyszłego roku, niewykluczone jednak, że przyjdzie nam na nią poczekać nieco dłużej, gdyż jak powiedział Elggren, jego firma musi zadbać o jak najlepszy start programu. Wyjaśnił, że ekipa Cheyenne Mountain Entertainment nie ma na koncie kilku innych tytułów, które pracowałyby na jej sukces, dlatego nie może pozwolić sobie na porażkę tego projektu. Byłaby ona najprawdopodobniej różnoznaczna z zakończeniem działalności studia. Dan stwierdził, że w porównaniu do Tabuli Rasy NCSoftu, która również była świetnie zapowiadającym się MMO, a obecnie walczy o utrzymanie na rynku, Stargate Worlds ma większe szanse na powodzenie - chociażby dlatego, że za tytułem stoi licząca się marka. W przyszłości twórcy planują wydanie gry także na terenie Azji, o ile zachodnia edycja przyniesie zyski.