Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2007, 13:47

autor: Rafał "Misiek" Skierski

Klon WipEouta na DS-a

Marka WipEout jest obecnie w rękach wewnętrznego zespołu Sony (Studio Liverpool), więc posiadacze DS-a raczej nie mają szans na sprawdzenie tych futurystycznych wyścigów w akcji. Z pomocą przychodzi francuski developer DK Games, który wkrótce dostarczy bliźniaczy program na handhelda Nintendo – Rapid Racoon.

Marka WipEout jest obecnie w rękach wewnętrznego zespołu Sony (Studio Liverpool), więc posiadacze DS-a raczej nie mają szans na sprawdzenie tych futurystycznych wyścigów w akcji. Z pomocą przychodzi francuski developer DK Games, który wkrótce dostarczy bliźniaczy program na handhelda NintendoRapid Racoon.

Lexicon Entertainment (wydawca) zapowiedział tę grę na luty 2008 i opublikował pierwsze screenshoty (które możecie obejrzeć poniżej). Do wyboru dostaniemy trzy pojazdy antygrawitacyjne, a kolejne będą czekały na odblokowanie po zaliczeniu trybu mistrzostw na pierwszym miejscu.

Wyścigi odbywać się będą w trzech różnych środowiskach. Na trasach nie zabraknie „dopałek” i broni, którymi będzie można częstować przeciwników. Arsenał zapowiada się bardzo podobnie do tego, który znamy z WipEouta – potwierdzono między innymi rakiety, miny, „speed boost” (przyspieszenie prędkości) oraz bomby.

Twórcy obiecują ponadto tryb multiplayer, intuicyjny model sterowania oraz zaawansowaną SI przeciwników. Czy te zapowiedzi okażą się prawdą, przekonamy się na początku przyszłego roku.

Klon WipEouta na DS-a - ilustracja #1
Klon WipEouta na DS-a - ilustracja #2
Klon WipEouta na DS-a - ilustracja #3