Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS2
Okładka WipEout Fusion (PS2)
OkładkaWipEout Fusion (PS2)

WipEout Fusion PS2

Szalone wyścigi futurystycznymi bolidami przyszłości zawitały na PlayStation 2. Wydany w 1995 roku pierwowzór był jednym z najpopularniejszych tytułów na konsoli PS One, a podobną dawkę adrenaliny oferuje także i nowa edycja gry.

Wyścigi | science fiction | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

WipEout Fusion Premiera PS2

6lutego2001

pudełko PL

6lutego2002

Wipeout Fusion to gra, w której możemy się zasiąść za sterami futurystycznych bolidów. Do wybory mamy osiem pojazdów, jednak tak naprawdę jest ich o wiele więcej, gdyż każdy bolid możemy dowolnie udoskonalać, więc możliwości jest naprawdę sporo. Początkowo nasz pojazd jest wolny i ma słabą sterowność, ale z czasem przekształca się w prawdziwą rakietę. Właśnie szybkość jest w tej grze doskonale oddana – trasę często trzeba przejechać kilka razy i zapamiętać wszystkie zakręty, na myślenie często nie ma czasu. Bolid może zbierać po drodze bron, dopalacze czy nawet otwierać skróty. Autorzy gry postarali się by trasy były maksymalnie urozmaicone, skróty pozwalają skutecznie zostawić przeciwników w tyle. Tras jest aż 21, jeżeli dodamy do tego, iż każdą można przejechać w obie strony – daje nam to oszałamiającą liczbę 42 tras! Umieszczone są w siedmiu różnych środowiskach, więc na monotonność również nie można narzekać.

Grafika wspaniale pokazuje możliwości PlayStation 2, brak zwolnień, stała szybkość animacji, wspaniale tekstury i efekty świetlne. Czwarta część serii wypada znakomicie. Warto wspomnieć o dość wysokim poziomie trudności, który jednak nie denerwuje.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 65 głosów czytelników.

WipEout Fusion cena w dniu premiery: 229 PLN

Wymagania wiekowe WipEout Fusion: Odpowiednia dla każdego wieku.