Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS2
Okładka WipEout Fusion (PS2)

WipEout Fusion PS2

Szalone wyścigi futurystycznymi bolidami przyszłości zawitały na PlayStation 2. Wydany w 1995 roku pierwowzór był jednym z najpopularniejszych tytułów na konsoli PS One, a podobną dawkę adrenaliny oferuje także i nowa edycja gry.

Wyścigi | science fiction | multiplayer | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka WipEout Fusion (PS2)

data premiery gry w wersji PS2:

6lutego2001

6lutego2002

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wipeout Fusion to gra, w której możemy się zasiąść za sterami futurystycznych bolidów. Do wybory mamy osiem pojazdów, jednak tak naprawdę jest ich o wiele więcej, gdyż każdy bolid możemy dowolnie udoskonalać, więc możliwości jest naprawdę sporo. Początkowo nasz pojazd jest wolny i ma słabą sterowność, ale z czasem przekształca się w prawdziwą rakietę. Właśnie szybkość jest w tej grze doskonale oddana – trasę często trzeba przejechać kilka razy i zapamiętać wszystkie zakręty, na myślenie często nie ma czasu. Bolid może zbierać po drodze bron, dopalacze czy nawet otwierać skróty. Autorzy gry postarali się by trasy były maksymalnie urozmaicone, skróty pozwalają skutecznie zostawić przeciwników w tyle. Tras jest aż 21, jeżeli dodamy do tego, iż każdą można przejechać w obie strony – daje nam to oszałamiającą liczbę 42 tras! Umieszczone są w siedmiu różnych środowiskach, więc na monotonność również nie można narzekać.

Grafika wspaniale pokazuje możliwości PlayStation 2, brak zwolnień, stała szybkość animacji, wspaniale tekstury i efekty świetlne. Czwarta część serii wypada znakomicie. Warto wspomnieć o dość wysokim poziomie trudności, który jednak nie denerwuje.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 63 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 229 PLN

Wymagania wiekowe WipEout Fusion

odpowiednia dla każdego wieku

Sony pracuje nad następnym Wipeoutem?
Sony pracuje nad następnym Wipeoutem?

wiadomość25 marca 2010

Wygląda na to, że oddział firmy Sony z Liverpoolu, w którym niedawno doszło do poważnych zwolnień (WipeoutZone), pracował nad projektem z serii Wipeout, przeznaczonym na PlayStation 3. Taka informacja pojawiła się w CV jednego z byłych pracowników studia (Martina Linklatera) i na razie trudno powiedzieć, jaki był (lub wciąż jest) charakter tej produkcji.

Klon WipEouta na DS-a
Klon WipEouta na DS-a

wiadomość3 sierpnia 2007

Marka WipEout jest obecnie w rękach wewnętrznego zespołu Sony (Studio Liverpool), więc posiadacze DS-a raczej nie mają szans na sprawdzenie tych futurystycznych wyścigów w akcji. Z pomocą przychodzi francuski developer DK Games, który wkrótce dostarczy bliźniaczy program na handhelda Nintendo – Rapid Racoon.

WipeOut zostanie wydany na PS3 - produkcja oficjalnie rozpoczęta
WipeOut zostanie wydany na PS3 - produkcja oficjalnie rozpoczęta

wiadomość3 lutego 2007

WipeOut przeznaczony dla PlayStation 3 jest już w produkcji. Seria, której ostatnia odsłona wydana z myślą o konsolach stacjonarnych – WipeOut Fusion na PS2 – trafiła do sklepów sześć długich lat temu, już niedługo ponownie rozpali umysły swoich fanów.

Nowa odsłona serii Wipeout zmierza na Playstation 3?
Nowa odsłona serii Wipeout zmierza na Playstation 3?

wiadomość29 czerwca 2006

Kolejna część futurystycznych wyścigów z popularnej serii Wipeout pojawi się prawdopodobnie w wersji na konsolę Playstation 3. Bardzo możliwe, że nowej odsłony doczeka się również Playstation Portable.