Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS2XBOX
Okładka Powerdrome (PC)

Powerdrome

Powerdrome to wyjątkowo dynamiczne wyścigi futurystycznych pojazdów, za produkcję których odpowiada studio Argonaut Games. Co ciekawe, dla producenta opisywanej „ścigałki” jest to swego rodzaju debiut na rynku poważniejszych tytułów.

Wyścigi | science fiction

Okładka Powerdrome (PC)

data premiery gry:

16cze2004

XBOX

20sie2004

PS2

29lip2005

PC

Powerdrome to wyjątkowo dynamiczne wyścigi futurystycznych pojazdów, za produkcję których odpowiada studio Argonaut Games. Co ciekawe, dla producenta opisywanej „ścigałki” jest to swego rodzaju debiut na rynku poważniejszych tytułów. W przeszłości firma ta kojarzona była z produkcjami tworzonymi w głównej mierze z myślą o młodszych graczach (Bionicle: The Game, seria Croc, Harry Potter and the Sorcerer's Stone...).

Skonstruowane przez producentów gry futurystyczne pojazdy z wyglądu przypominają połączenie tradycyjnego motocykla z myśliwcem odrzutowym. Osiągane przez te wehikuły prędkości są oczywiście odpowiednio duże (nawet kilka tysięcy kilometrów na godzinę) przy czym gra nie jest aż tak dynamiczna jak chociażby konsolowy F-Zero. Główna zasługa leży w tym przypadku po stronie samych tras, które zostały skonstruowane w taki sposób, aby nie utrudniać zbytnio jazdy. Kolizje z innymi pojazdami czy też otaczającymi tor bandami nie są tak częste jak w konkurencyjnych produkcjach. Powerdrome pozbawiony jest jakichkolwiek broni, które pojawiały się w niektórych futurystycznych wyścigach. Jedynym sposobem pozbycia się danego przeciwnika jest zepchnięcie go na jedną z otaczających trasę band.

Fabuła opisywanej gry przedstawia dość oklepany schemat futurystycznego turnieju, do którego stają najlepsi zawodnicy z całej galaktyki. Jeszcze przed rozpoczęciem właściwej zabawy należy wybrać jeden z kilku dostępnych pojazdów (część wehikułów odblokowywana jest ponadto w miarę postępów w rozgrywce). Warto przy tym nadmienić, iż posiadany odrzutowiec nie może być w żaden sposób modyfikowany. Co pewien czas dobrze jest więc wymieniać aktualnie posiadany model na inny, cechujący się lepszymi parametrami (prędkość maksymalna, przyśpieszenie itp.). Oprócz rozbudowanej kariery możemy przystąpić do pojedynczego wyścigu, zapoznać się z dostępnymi trasami w trybie walki z czasem czy też stanąć do sieciowych rozgrywek. W tym ostatnim przypadku na jednej planszy może spotkać się maksymalnie ośmiu zawodników. Postępy w karierze nagradzane są nowymi pojazdami, trasami czy też innymi cennymi bonusami. Na szczególną uwagę zasługują przygotowane przez producentów trasy. Są one bardzo zróżnicowane, ścigamy się między innymi w gęstej dżungli, na terenach zurbanizowanych czy też w ogromnej fabryce. W trakcie jazdy można a nawet warto korzystać z licznych skrótów.

Powerdrome prezentuje się dość okazale. Wyścigi odbywają się w iście szaleńczym tempie, pojazdy są dobrze animowane, a otoczenie szczegółowo oddane.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 6,9 / 10 na podstawie 83 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 6,50 PLN

Gry podobne do Powerdrome

Klasyfikacja PEGI Powerdrome

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe Powerdrome

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: Network Adaptor

Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

Wykorzystuje: Xbox Live!

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: CPU 2GHz, 512MB RAM, akcelerator 3D 128MB

NARC i Powerdrome potwierdzone na PC

wiadomość9 lutego 2005

W niedawno odświeżonym planie wydawniczym firmy ZOO Digital Publishing pojawiły się pecetowe konwersje dwóch, dotychczas zapowiadanych wyłącznie na konsole, gier: NARC oraz Powerdrome. Ten pierwszy tytuł powinien trafić na półki zachodnich sklepów dokładnie pierwszego czerwca bieżącego roku, rynkowy debiut drugiego programu wyznaczono dokładnie miesiąc później, czyli 1 lipca.

PS2
XBOX
PC