Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 kwietnia 2008, 11:19

autor: Jiker

Jeden z założycieli Electronic Arts rezygnuje z pracy na rzecz rynku elektronicznej rozrywki

Świat elektronicznej rozrywki postanowiła opuścić właśnie jedna z postaci odpowiedzialnych w największym stopniu za jego aktualny kształt. Jest nią William „Bing” Gordon – jeden z założycieli koncernu Electronic Arts, w którym spędził ponad 25 lat (firma powstała w 1982 roku).

Świat elektronicznej rozrywki postanowiła opuścić właśnie jedna z postaci odpowiedzialnych w największym stopniu za jego aktualny kształt. Jest nią William „Bing” Gordon – jeden z założycieli koncernu Electronic Arts, w którym spędził ponad 25 lat (firma powstała w 1982 roku) pracując jako chief creative officer.

Gordon zajmie się teraz współpracą z funduszem kapitałowym Kleiner Perkins Caulfield & Byers, który, co ciekawe, w 1982 roku zainwestował w stawiającą pierwsze kroki firmę EA (chłopcy zatem doskonale się znali). W nowym miejscu pracy stawi się na początku czerwca. Do jego zadań należeć będzie m.in. przygotowywanie ekspertyz z dziedziny technologii i produktów konsumenckich. Gordon tłumaczy swoją decyzję chęcią zmiany środowiska pracy oraz faktem, że nie jest już młodzieniaszkiem, którego pociągają kwestie związane choćby z kolejnymi generacjami konsol.