Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 listopada 2020, 08:46

autor: Adrian Werner

Genshin Impact pokonał m.in. FIFA 21 i Watch Dogs: Legion - dystrybucja cyfrowa w październiku

Dzięki raportowi SuperData wiemy, że najlepiej zarabiającą cyfrowo grą października było Genshin Impact. Poznaliśmy również wyniki sprzedaży takich tytułów jak FIFA 21, Watch Dogs: Legion, Crash Bandicoot 4 czy Star Wars: Squadrons.

WYNIKI SPRZEDAŻY CYFROWEJ W PAŹDZIERNIKU:
  • Watch Dogs: Legion – 1,9 mln egzemplarzy,
  • FIFA 21 – 1,5 mln egzemplarzy,
  • Star Wars: Squadrons – 1,1 mln egzemplarzy,
  • Crash Bandicoot 4: It's About Time – 402 tys. egzemplarzy.

Grupa analityczna SuperData opublikowała raport podsumowujący wyniki cyfrowego rynku gier za ubiegły miesiąc. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że najlepiej zarabiającą produkcją października było Genshin Impact. Projekt zadebiutował 28 września na PC, PlayStation 4 oraz urządzeniach z systemami iOS i Android. Imponujące wykonanie oraz typowo konsolowe mechanizmy rozgrywki sprawiły, że przyciągnął wiele osób, które zazwyczaj ignorują tytuły mobilne o podobnym modelu biznesowym.

Sprzedaż gry FIFA 21 w dystrybucji cyfrowej w miesiącu premiery wyniosła 1,5 mln egzemplarzy. W przypadku zeszłorocznej edycji było to 1,2 mln. Analitycy podkreślają jednak, że nie da się łatwo porównać wyników obu produkcji. FIFA 20 ukazała się bowiem 27 września 2019 roku, więc na wypracowanie swojej sprzedaży miała tylko kilka dni, podczas gry tegoroczna odsłona na osiągnięcie swoich 1,5 mln egzemplarzy miała trzy tygodnie października.

Doskonale poradziło sobie Watch Dogs: Legion. Gra zadebiutowała 29 października i w ciągu pierwszych trzech dni znalazła 1,9 mln nabywców w dystrybucji cyfrowej. To rekord w przypadku tej marki. Watch Dogs 2 potrzebowało dwóch tygodni na osiągnięcie sprzedaży na poziomie 431 tys. egzemplarzy. Co ciekawe, analitycy uważają, że jednym z powodów sukcesu najnowszej odsłony cyklu były promocje pozwalające zdobyć drugą część za darmo, co zaznajomiło z serią wielu nowych odbiorców.

Crash Bandicoot 4: It's About Time przez cztery tygodnie października znalazło 402 tys. nabywców w dystrybucji cyfrowej. To gorszy wynik niż Crash Bandicoot N. Sane Trilogy (520 tys. egzemplarzy w jeden dzień) oraz Crash Team Racing Nitro-Fueled (552 tys. egzemplarzy w dziesięc dni), ale przychody były wyższe, gdyż najnowsza część cyklu zadebiutowała w cenie 59,99 dolarów, podczas gdy wspomniane remaki można było w dniu premiery kupić za 39,99 dolarów.

Udany debiut zaliczyło Star Wars: Squadrons. W miesiącu premiery sprzedano 1,1 mln egzemplarzy cyfrowych tej produkcji. To wynik lepszy niż w przypadku Star Wars: Battlefront II (1 mln egz.), ale gorszy niż ten osiągnięty przez Star Wars Jedi: Fallen Order (2,9 mln).

Warto dodać, że po raz pierwszy SuperData opublikowało dane o wynikach usług abonamentowych zapewniających dostęp do bibliotek gier. Łączne przychody z subskrypcji Xbox Game Pass, EA Play oraz PlayStation Now miały być o 142% większe niż w październiku 2019 roku. Za większość z tego wzrostu odpowiadała oferta Microsoftu.

W sumie przychody dystrybucji cyfrowej w październiku 2020 roku wyniosły 10,6 mld dolarów, czyli o 14% więcej niż w analogicznym miesiącu 2019 r. Rynek mobilny zanotował wzrost o 15%, pecetowy o 10%, a konsolowy o 18%.

  1. SuperData – strona oficjalna
  2. Genshin Impact to znak, że nowa generacja może należeć do Chin
  3. Genshin Impact - poradnik do gry

Najlepiej zarabiające gry cyfrowe w październiku 2020 r.

Gry pecetowe

#

Gra:

1.

League of Legends

2.

Crossfire

3.

Fantasy Westward Journey Online II

4.

Dungeon Fighter Online

5.

World of Warcraft

6.

Call of Duty: Modern Warfare

7.

Roblox

8.

Crusader Kings III

9.

Fortnite

10.

Valorant

Gry konsolowe

#

Gra:

1.

NBA 2K21

2.

FIFA 21

3.

Watch Dogs: Legion

4.

Call of Duty: Modern Warfare

5.

Tony Hawk's Pro Skater 1+2

6.

Marvel's Avengers

7.

Fortnite

8.

Madden NFL 21

9.

Genshin Impact

10.

Grand Theft Auto V

Gry mobilne

#

Gra:

1.

Pokemon GO

2.

Genshin Impact

3.

Garena Free Fire

4.

Roblox

5.

Peacekeeper Elite (specjalna chińska wersja PUBG Mobile, znana również jako Game for Peace)

6.

AFK Arena

7.

Candy Crush Saga

8.

Coin Master

9.

Gardenscapes

10.

Honour of Kings/Arena of Valor