Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGiOSAND
Okładka AFK Arena (iOS)

AFK Arena

Darmowa gra należąca do gatunku RPG, z mocnymi naleciałościami strategicznymi – zajmujemy się w niej głównie toczeniem taktycznych potyczek. AFK Arena jest osadzona w uniwersum fantasy inspirowanym mitologią celtycką.

RPG | fantasy | zagraj za darmo | 2D | karciane | elementy strategiczne

Okładka AFK Arena (iOS)

data premiery gry:

21cze2018

AND

7sty2019

iOS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

AFK Arena jest darmową grą RPG z elementami strategicznymi, należącą do podgatunku idle (to tzw. „samograj”). Produkcja pozwala graczom zebrać drużynę poszukiwaczy przygód, eksplorujących groźne lochy albo rzucających wyzwanie innym śmiałkom. Znajdziemy w niej też pewne rozwiązania charakterystyczne dla gier karcianych. Akcja została osadzona w dość barwnym świecie fantasy, który jest inspirowany mitologią celtycką. Za opracowanie i wydanie omawianej gry odpowiada firma Lilith Games (znana z Rise of Kingdoms: Lost Crusade, Art of Conquest: Dark Horizon czy Soul Hunters).

Fabuła

Kraina Esperia została najechana przez armię demonów. Bohaterowie z różnych zakątków świata zbierają się, by stanąć naprzeciw inwazji zła.

Mechanika

W AFK Arena zadaniem gracza jest toczenie walk z coraz groźniejszymi przeciwnikami, kontrolowanymi przez innych uczestników zabawy albo sztuczną inteligencję. Wyzwanie zaczynamy od wyboru herosów i decyzje podjęte na tym etapie mają kluczowe znaczenie. Gracz może wykorzystać szereg bonusów związanych z frakcjami i poszczególnymi bohaterami.

Lista dostępnych postaci jest ograniczona – by odblokować kolejne, musimy zdobyć ich karty. Robimy to stopniowo, przechodząc przez kolejne poziomy labiryntu. W ten sam sposób znajdujemy coraz lepsze wyposażenie. W miarę postępów w rozgrywce rozwijamy także zdolności poszczególnych bohaterów. Ponadto pomiędzy misjami odwiedzamy miasto, w którym możemy m.in. wzywać kolejne postacie i odkrywać historię świata.

Warto odnotować, że nasz wkład w rozgrywkę nie jest zbyt duży – gra posiada nawet tryb idle, co oznacza, że herosi mogą walczyć sami.

Tryby gry

W AFK Arena możemy grać samotnie albo z innymi. Poza trybem single player tytuł oferuje również moduł wieloosobowy, w ramach którego możemy albo rzucić wyzwanie innym graczom, albo z nimi współpracować.

Kwestie techniczne

AFK Arena posiada dwuwymiarową oprawę graficzną, opartą głównie o rysowane ilustracje postaci i lokacji. Produkcja korzysta z wyrazistego, komiksowego stylu artystycznego. Pełno tutaj pastelowych barw, zaś projekty bohaterów i miejsc zdają się być nieco uproszczone – mimo to mają swój charakter.

Dodatkowe informacje

Gra została wydana w modelu free-to-play z mikropłatnościami – znajdziemy w niej sklep, w którym można kupować różnego rodzaju ułatwienia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe AFK Arena

12+

AND
iOS