Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 listopada 2020, 08:10

autor: Adrian Werner

Deadpool 3 znalazł scenarzystki i zachowa kategorię R

Studio Marvel zdecydowało, kto napisze scenariusz filmu Deadpool 3. Ponadto według doniesień produkcja ma mieć kategorię wiekową R, tak jak poprzednie dwie części.

W SKRÓCIE.:
  • siostry Molyneux napiszą scenariusz filmu Deadpool 3,
  • film ma mieć kategorię wiekową R,
  • w roli głównej powróci Ryan Reynolds.

Wreszcie coś się ruszyło w kwestii filmu Deadpool 3. Jak dowiedział się serwis Deadline, do napisania scenariusza zatrudniono Wendy Molyneux oraz Lizzie Molyneux-Loeglin, mające na koncie m.in. komediową serię animowaną Bob’s Burgers. W głównej roli powróci znany z poprzednich dwóch części Ryan Reynolds.

Aktor miał spędzić ostatni miesiąc na spotkaniach z potencjalnymi scenarzystami. Ostatecznie uznał, że najlepiej nadawać się będą siostry Moleyneux, a z jego oceną zgodziło się Marvel Studios. Projekt jest na tak wczesnym etapie, że jeszcze wiele czasu minie nim zobaczymy go w kinach, ale ważne jest to, że pierwsze kroki na drodze do realizacji Deadpoola 3 zostały wykonane.

Przyszłość serii była niepewna, gdyż dwie poprzednie części opracowała wytwórnia 21st Century Fox. Została ona przejęta przez firmę Disney i tym samym prawa do ekranizacji większości marek Marvela znowu znalazły się pod jednym dachem. Nowy właściciel nie ma planów kontynuowania kinowego cyklu X-Men w jego dotychczasowej formie, ale filmy z Deadpoolem są bardzo luźno związane z resztą kanonu, a do tego cieszą się wielką popularnością, więc fani spodziewali się, że powstanie trzeciej części cyklu jest tylko kwestią czasu i te przypuszczenia okazały się trafne.

Co ciekawe, według Deadline, Deadpool 3 zachowa kategorię wiekową R. Miały ją dwie wcześniejsze odsłony, ale produkcje wyłącznie dla dorosłych nie są czymś, co kojarzone jest z wytwórnią Disney. Pojawiły się więc spekulacje, że trzecia cześć serii może zostać „ugrzeczniona”. Doniesienia, że tak się jednak nie stanie, powinny ucieszyć fanów.

Nie wiadomo za to, czy na stołek reżysera powróci znany z drugiej części David Leitch, gdyż będzie on zajęty innymi projektami aż do końca przyszłego roku. Wytwórnia na razie nie jest gotowa z niego zrezygnować, gdyż nie zdecydowano, kiedy ruszy produkcja Deadpoola 3. Leitch miał jednak nie brać udziału w procesie wyboru sióstr Molyneux jako scenarzystek, co według Deadline oznacza, że najpewniej film będzie musiał znaleźć innego reżysera.

  1. Marvel Studios – strona oficjalna