filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 listopada 2020, 09:52

autor: Adrian Werner

Serial The Last of Us skierowany do produkcji przez HBO

Mamy dobre wieści dla fanów marki The Last of Us. Stacja HBO zdecydowała się zamówić pierwszy sezon telewizyjnej adaptacji cyklu.

Stacja HBO zamówiła pierwszy sezon The Last of Us, czyli serialu stanowiącego adaptację przebojowego cyklu gier studia Naughty Dog. O produkcji wiadomo już od marca tego roku, ale do tej pory trwały jedynie przymiarki do tego projektu i mógł on zostać w każdej chwili porzucony. Teraz prace będą mogły ruszyć pełną parą.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że HBO od razu zamówiło cały sezon, zamiast próbować wpierw wyprodukować odcinek pilotażowy. Stacja robi tak w przypadku projektów, co do których jest pewna sukcesu. Przykładem tego była historia prequeli Gry o tron. Serial Bloodmoon został porzucony po słabym odbiorze pilota, podczas gdy House of Dragon od razu skierowano do realizacji pierwszej serii.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, rolę producentów serialowego The Last of Us pełnić będą znany z Czarnobyla Craig Mazin oraz Neil Druckman, czyli ojciec gier, na których bazuje telewizyjna adaptacja. Ten duet ma odpowiadać również za scenariusze pierwszego sezonu.

W pracach wezmą także udział Carolyn Strauss (producentka mająca na koncie m.in. Czarnobyl oraz Grę o tron). Evan Wells ze studia Naughty Dog oraz Asad Qizilbash i Carter Swan z grupy PlayStation Productions.

Pierwszy odcinek wyreżyseruje Johan Renck, który pełnił tę samą rolę przy wszystkich epizodach serialu Czarnobyl. The Last of Us emitowane będzie na kanale HBO i dostępne w streamingu w serwisie HBO Max. Na razie nie podano planowanej daty premiery.

Francesca Orsi, czyli wiceprezes HBO, wiąże z serialowym The Last of Us duże nadzieje. Nazywa Craiga Mazina i Neil Druckmana wizjonerami i zapewnia, że telewizyjna adaptacja spełni oczekiwania fanów marki, jak i podbije serca osób, które nie są zaznajomione z konsolowymi odsłonami serii.

  1. The Last of Us: Part II – oficjalna strona internetowa
  2. Recenzja The Last of Us 2 – gry, która podpali świat
  3. The Last of Us 2 - poradnik do gry
  4. Oficjalna strona internetowa HBO Polska

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej