Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 listopada 2020, 11:25

autor: Karol Laska

Władca Pierścieni w AC Valhalla - ciekawy easter egg dla fanów Tolkiena

Z każdym dniem gracze odkrywają coraz więcej easter eggów związanych z gra Assassin’s Creed: Valhalla. Tym razem zauważono, że Ubisoft nawiązuje, i to dość bezpośrednio, do Władcy Pierścieni.

W SKRÓCIE:
  • kolejny z wartych opisania easter eggów w Assassin’s Creed: Valhalla ma związek z Władcą Pierścieni;
  • mowa o pewnej lokacji przypominającej Hobbiton, którą znajdziemy w angielskim Gloucester;
  • bardziej spostrzegawczy i dociekli gracze znajdą również specjalny list oraz pierścień.

Kto nie lubi easter eggów? Te potrafią mocno uprzyjemnić rozgrywkę, odwołując się do najrozmaitszych reprezentantów popkultury. Jedną z gier, która dość mocno pozwala sobie na ukrywanie poszczególnych smaczków, jest Assassin’s Creed: Valhalla – aż grzechem byłoby stworzenie ogromnego otwartego świata bez napełnienia go dodatkową, niespodziewaną treścią. Ostatnio pisaliśmy o misji nawiązującej do Death Stranding Hideo Kojimy, dziś przeniesiemy się na płaszczyznę literacko-filmową, wspominając być może najwybitniejszą serię fantasy w ogóle. Ubisoft nie wahał się bowiem odnieść do kultowego Władcy Pierścieni, a co za tym idzie – prozy Tolkiena.

Na brytyjskiej stronie portalu Eurogamer dziennikarka Emma Kent podzieliła się paroma informacjami w sprawie charakterystycznego easter egga, który odkryjemy, jeśli udamy się do zachodniego Gloucester. Tam też znajdziemy specyficzną wioskę pełną domków pokrytych mchem – zamieszkaną zresztą przez pogan. W swojej uroczej strukturze od razu przywodzi ona na myśl Hobbiton, czyli region z mitologii Śródziemia, który charakteryzuje się głównie tym, że żyją w nim… hobbici. Przyjrzyjcie się temu miejscu przez chwilę sami.

Władca Pierścieni w AC Valhalla - ciekawy easter egg dla fanów Tolkiena - ilustracja #1
Może nie są to hobbici, ale chatki już coś nam przypominają. Źródło: Eurogamer

I choć ono samo nie jest ostatecznym dowodem na to, że deweloperzy rzeczywiście chcieli nawiązać do Władcy Pierścieni, to już trudno zaprzeczyć tej charakterystycznej korelacji, gdy odkryjemy dwa przedmioty ukryte we wspomnianej lokacji (przepraszamy za ten nieprzewidziany rym). Mowa, uwaga, uwaga, o pierścieniu oraz liście, którego treść podsuwa pewne tropy:

Jeden z malutkich tutejszych mieszkańców zapytał mnie, czy nie mógłbym uczynić drzwi nieco mniejszymi, aby trzymać z dala od domu krnąbrnych gości. Po tym nonsensie z druidem ostatniej jesieni zaczynam rozumieć, o co mu chodziło.

„Mniejsze drzwi”, „druid”, „krnąbrni goście” – czyżbyśmy czytali list autorstwa Bilbo Bagginsa, w którym wspomniany zostaje Gandalf? To już pozostawiamy Waszej interpretacji, choć wszystkie znaki na niebie i ziemi zdają się wskazywać na to, że Ubisoft rzeczywiście puścił oczko do fanów Tolkiena. Poniżej zobaczycie jeszcze dowody rzeczowe w postaci zrzutów ekranu.

Władca Pierścieni w AC Valhalla - ciekawy easter egg dla fanów Tolkiena - ilustracja #2
Skromny zestaw easter eggów. Źródło: Eurogamer
Władca Pierścieni w AC Valhalla - ciekawy easter egg dla fanów Tolkiena - ilustracja #3
A oto treść listu. Źródło: Eurogamer
Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Assassin's Creed: Valhalla

Assassin's Creed: Valhalla