Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 6 czerwca 2020, 14:27

autor: Bartosz "Frozen" Krawcewicz

Reżyser Czarnobyla na pokładzie serialu The Last of Us

Johan Renck, reżyser serialu Czarnobyl, dołączył do ekipy pracującej nad ekranizacją The Last of Us. Jest to kolejny, po Craigu Mazinie, twórca obsypanej nagrodami serii od HBO, który związał się z adaptacją kultowej gry studia Naughty Dog.

Reżyser Czarnobyla na pokładzie serialu The Last of Us - ilustracja #1
Serial The Last of Us to owoc współpracy firm HBO, Sony Pictures Television i PlayStation Productions.

Johan Renck, reżyser obsypanego nagrodami miniserialu Czarnobyl, w wywiadzie udzielonym serwisowi DiscussingFilm ujawnił, że jest producentem wykonawczym ekranizacji The Last of Us i wyreżyseruje co najmniej jeden odcinek serii (pilotażowy). Oznacza to, że w ekipie pracującej nad adaptacją kultowej gry studia Naughty Dog znajdują się już dwaj twórcy Czarnobyla (drugim jest scenarzysta dzieła Craig Mazin).

Pochodzący ze Szwecji Johan Renck, poza pięcioma odcinkami dramatu opowiadającego o katastrofie w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej, pracował również przy takich serialach jak The Walking Dead, Breaking Bad, Wikingowie oraz Bloodline. Wyreżyserował również kilka teledysków, m.in. dla Davida Bowiego, Madonny, Kylie Minogue, Beyoncé czy Lany Del Rey.

Produkcja serialu The Last of Us, według wieści z marca, miała ruszyć niedługo po ukończeniu The Last of Us: Part II. W prace nad ekranizacją, poza twórcami Czarnobyla, zaangażowani są: Neil Druckmann (scenarzysta i dyrektor kreatywny ze studia Naughty Dog), Gustavo Santaolalla (odpowiedzialny za ścieżkę dźwiękową), a także Carolyn Strauss i Evan Wells (producenci).

Przypominamy, że The Last of Us: Part II ukaże się 19 czerwca 2020 roku na PlayStation 4. Gra zostanie wydana w pełnej polskiej wersji językowej.