Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 6 czerwca 2020, 13:48

autor: Karol Laska

Obcy wróci, Ridley Scott odpowie na pytania nurtujące fanów

Pomimo 82 lat na karku, ojciec serii Obcy, Ridley Scott, nie zamierza osiadać na laurach. Co więcej, ma jasny pomysł na dalszy kierunek marki. Najprawdopodobniej dowiemy się trochę więcej o samym Ksenomorfie.

Obcy wróci, Ridley Scott odpowie na pytania nurtujące fanów - ilustracja #1

Średnio przyjęte przez publikę dzieła jak Prometeusz (2012) oraz Obcy: Przymierze (2017) nie zatrzymują Ridleya Scotta w drodze do poszerzania uniwersum Aliena. Reżysera nie zniechęcił nawet fakt przejęcia marki przez Disneya. Ponadto istnieje już konkretny pomysł na sequel, o którym szczegółowo opowiedział sam twórca:

Nadal myślę, że istnieje sporo możliwości rozwinięcia świata Obcego, ale chyba najwyższy czas na ewolucję serii. Tworząc pierwszą część, zastanawiałem się nad powodami stworzenia takiej kreatury i nad tym, dlaczego podróżuje w jakimś kosmicznym okręcie wojennym z ładunkiem pełnym jaj. Jaka historia stoi za pojazdem oraz jajami? Pytania kto, dlaczego i w jakim celu będą moim następnym pomysłem na film.

Na projekt ten będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, gdyż Ridley Scott pracuje w tym momencie nad dramatem historycznym z gwiazdorską obsadą, pt. Last Duel. Tuz potem nowy film o Obcym wydaje się całkiem możliwy. I kto wie, czy ten mały powrót do korzeni nie wyjdzie serii na dobre.