Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2009, 18:45

Electronic Arts potwierdza: Mirror's Edge 2 powstaje

Tytuł tej wiadomości z pewnością nie stanowi niespodzianki dla czujnych graczy. Fakt, że Mirror's Edge miało być trylogią, znany był nam jeszcze przed premierą pierwszej odsłony przygód zwinnej Faith. Dzisiaj mamy potwierdzenie od przedstawiciela EA – Mirror's Edge 2 powstaje.

Tytuł tej wiadomości z pewnością nie stanowi niespodzianki dla czujnych graczy. Fakt, że Mirror's Edge miało być trylogią, znany był nam jeszcze przed premierą pierwszej odsłony przygód zwinnej Faith. Dzisiaj mamy potwierdzenie od przedstawiciela EAMirror's Edge 2 powstaje.

„Mirror's Edge było ryzykownym posunięciem. Śmiałym, innowacyjnym i inspirującym. Grze było daleko do perfekcji. Chcielibyśmy, by sprzedała się w większej ilości kopii, mimo tego, że ogólnie rzecz biorąc sprzedała się lepiej , niż ludzie myślą,” powiedział podczas zakończonych targów Patrick Soderlund, jeden z wice-szefów Electronic Arts. „Na pewno zobaczycie kolejne Mirror's Edge. To tylko kwestia czasu. Nad grą już pracuje niewielki zespół i jesteśmy bardzo tym podekscytowani.” Bardzo to miła wiadomość – gigant nie zamierza porzucać nowych marek tylko dlatego, że nie osiągnęły one finansowego poziomu uznanych serii.

Co do zawartości sequela i ewentualnej daty premiery – nie wiadomo praktycznie niczego. Szef EA Games, Frank Gibeau, miał to do powiedzenia o pierwszym ME: „To było świeże podejście, które całkiem nieźle poradziło sobie w Europie, ale nie tak dobrze w USA. Myślę, że gra ucierpiała nieco z powodu braku multiplayera oraz z ogólnej krótkości rozgrywki.” Nie sposób się z nim nie zgodzić. Miejmy nadzieję, że studio deweloperze wzięli sobie do serca wszystkie sugestie (te dotyczące nie najlepszej fabuły również) i zaoferują nam naprawdę dobrą grę.

Electronic Arts potwierdza: Mirror's Edge 2 powstaje - ilustracja #1
Faith bez wątpienia jest hardkorem.