Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 czerwca 2008, 16:20

autor: Marek "Vercetti" Grochowski

EA zapowiada The Sims 2: Osiedlowe życie oraz Apartment Pets

Zgodnie z przewidywaniami po kilku miesiącach przerwy koncern Electronic Arts zapowiedział kolejny dodatek do jednej z najlepiej sprzedających się gier ostatnich lat. Jeszcze w te wakacje The Sims 2 wzbogaci się o ósme rozszerzenie, pecetowe Apartment Life. Swoją wariację na temat symulatora ludzkiego życia otrzymają także posiadacze konsol Nintendo Dual Screen – do nich powędruje gra zatytułowana

Zgodnie z przewidywaniami po kilku miesiącach przerwy koncern Electronic Arts zapowiedział kolejny dodatek do jednej z najlepiej sprzedających się gier ostatnich lat. Jeszcze w te wakacje The Sims 2 wzbogaci się o ósme rozszerzenie, pecetowe Apartment Life. Swoją wariację na temat symulatora ludzkiego życia otrzymają także posiadacze konsol Nintendo Dual Screen – do nich powędruje gra zatytułowana The Sims 2: Apartment Pets.

Pierwsza z zapowiedzianych dzisiaj pozycji w Polsce będzie nosić nazwę Osiedlowe życie i pozwoli Simom na wprowadzenie się do luksusowego apartamentu albo przytulnego mieszkania w bloku, gdzie czekają już na nich mniej lub bardziej sympatyczni sąsiedzi. Prowadzeni przez gracza bohaterowie skosztują życia w niewielkiej społeczności, zadbają o rozwój własnej kariery, poszukają nowych przyjaciół oraz partnerów i wreszcie zajmą się troską o swój wizerunek i wskaźnik dobrej reputacji, przydatny w osiąganiu wyznaczonych sobie celów. Od czasu do czasu wyskoczą natomiast do pobliskiego klubu, klimatycznej kawiarni albo parku, gdzie przyjrzą się popisom breakdancerów, a w ostateczności odwiedzą osiedlowe boisko, które przyciąga do siebie rozrywkami dla najmłodszych.

EA zapowiada The Sims 2: Osiedlowe życie oraz Apartment Pets - ilustracja #1
EA zapowiada The Sims 2: Osiedlowe życie oraz Apartment Pets - ilustracja #2
EA zapowiada The Sims 2: Osiedlowe życie oraz Apartment Pets - ilustracja #3

Druga z propozycji EA, The Sims 2 Apartment Pets to gratka dla wielbicieli domowej fauny. Produkcja dedykowana właścicielom handhelda Nintendo umożliwi nabywcom opiekowanie się wirtualnymi zwierzakami. W menażerii nie zabraknie psa, kota, chomika, królika czy papugi i innych egzotycznych stworzeń. Jeżeli gracz będzie właściwie się nimi zajmował, przerabiając własne mieszkanie na zwierzęce spa, nic nie stanie na przeszkodzie, aby wskutek takiej aktywności wzbogacił swoje konto o pokaźne sumy simoleonów. Pieniądze przydadzą się do kupowania nowych akcesoriów, strojów i mebli dla domowych pupili, a gdy wszystkie te opcje zostaną już wykorzystane, w odwodzie pozostanie jeszcze zestaw sympatycznych mini-gierek, umożliwiających odblokowanie dodatkowych, unikalnych przedmiotów.

EA zapowiada The Sims 2: Osiedlowe życie oraz Apartment Pets - ilustracja #4
EA zapowiada The Sims 2: Osiedlowe życie oraz Apartment Pets - ilustracja #5

The Sims 2: Osiedlowe życie trafi do sklepów 26 sierpnia 2008. Data rynkowego debiutu Apartment Pets nie została jeszcze ujawniona.