Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2014, 11:53

autor: Artur "Orbech" Raciborski

E3 2014 - harmonogram konferencji

Już dzisiaj rozpoczynają się targi Electronic Entertainment Expo, czyli najważniejsza impreza poświęcona elektronicznej rozrywce na świecie. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was rozpiskę tegorocznych konferencji. Śledźcie nas uważnie, ponieważ na łamach gry-online.pl pojawią się obszerne relacje z każdej z nich.

To już 19. edycja targów E3. - E3 2014 - harmonogram konferencji - wiadomość - 2014-06-09
To już 19. edycja targów E3.

Targi Electronic Entertainment Expo 2014 rozpoczynają się już dziś i z tej okazji przygotowaliśmy dla was rozpiskę konferencji, które odbędą się w ramach całej imprezy mającej miejsce w Los Angeles. Jak co roku, zobaczymy konferencje firm Microsoft, Electronic Arts, Ubisoft, Sony i Nintendo. Tegoroczne targi to już 19. edycja tejże imprezy, ale również pierwsza, która odbywa się po premierze konsol nowej generacji, czyli Xboksa One, PlayStation 4 oraz Wii U. Wszyscy liczymy więc, że czeka nas ostra walka o podbicie serc graczy i z tej okazji nie zabraknie wysypu zapowiedzi nowych produkcji. Poza tym zapraszamy do zapoznania się z rankingiem najważniejszych gier, które zostaną pokazane podczas tego kilkudniowego święta graczy, a także z rozkładem transmisji E3 2014 w serwisie Twitch.tv.

Nie zapomnijcie również, by uważnie śledzić tvgry.pl przez najbliższych kilka dni. Spodziewajcie się wielu materiałów, ponieważ redakcja serwisu przygotuje dla was obszerną relację z całego wydarzenia.

Microsoft: 9 czerwca, godzina 18:30

Imprezę rozpocznie konferencja giganta z Redmond, którą poprowadzi Phil Spencer, nowy prezes firmy. Zgodnie z obietnicami amerykański moloch ma nie powtarzać zeszłorocznych błędów i skupić się na tym, co w branży najważniejsze, czyli na grach wideo. Przede wszystkim, Microsoft pokazać ma tytuły na Xboksa One. Halo 5: Guardians, Sunset Overdrive, Fable: Legends, Killer Instinct Season 2, Forza Horizon 2 oraz Quantum Break będą grać pierwsze skrzypce podczas konferencji. Istnieją również plotki, że na tegorocznych targach ujawniona zostanie nowa odsłona cyklu Gears of War.

Electronic Arts: 9 czerwca, godzina 21:00

Jeżeli chodzi o Electroników, to mają oni w swojej ofercie mnóstwo gier i z ich strony na pewno możemy oczekiwać wiele. Firma z pewnością pokaże nową odsłonę swojej flagowej serii, czyli Battlefield: Hardline. Fani RPG-ów także mają na co czekać, bo poza Dragon Age: Inkwizycja, EA może wreszcie ujawnić coś z kolejnej części kosmicznej serii Mass Effect. Jeżeli chodzi o gry sportowe, to na targach nie zabraknie takich tytułów, jak: FIFA 15, Madden NFL 15, EA Sports UFC. Miejmy nadzieję, że dostaniemy dużo szczegółów o nowym Mirror’s Edge, a także że EA pokaże w akcji Star Wars: Battlefront. Nowe The Sims 4 też powinno dostać swoją chwilę chwały.

Warto wspomnieć o transmisji konferencji EA w Twitch.tv, która będzie tłumaczona na żywo na język polski.

Ubisoft: 10 czerwca, godzina 00:00

Firma Ubisoft podczas tegorocznych targów pokaże m.in. Assassin’s Creed: Unity, Assassin’s Creed: Comet, Far Cry 4, The Crew, Tom Clancy’s The Division oraz Valiant Hearts: The Great War. Bardzo możliwe, że francuski koncern szykuje oficjalną zapowiedź nowej części serii Prince of Persia, Rayman, a także zupełnie nowej, tajemniczej produkcji kryjącej się pod nazwą Hero.

Sony: 10 czerwca, godzina 3:00

Japoński koncern skupi się oczywiście na PlayStation 4. Podczas konferencji na pewno nie zabraknie studia Naughty Dog z rozszerzoną wersją The Last of Us oraz Uncharted na PS4. The Order: 1886 oraz DriveClub także powinny zjawić się na show. Bardzo prawdopodobne, że na konferencji usłyszymy więcej o Deep Down i zobaczymy nagranie z rozgrywki z enigmatycznej produkcji Project Beast. Czekamy również na więcej niespodzianek i nowe zapowiedzi. Kto wie czy Sony nie zaskoczy wszystkich i nie pokaże gry The Last Guardian? A może nowy God of War?

Japońska firma może ogłosić coś nowego na konsolkę PlayStation Vita, ponieważ ta jest w ciągłym kryzysie i nie pomaga jej brak zapowiedzi nowych premier. Swoje pięć minut może również dostać Project Morpheus, czyli okulary rozszerzonej rzeczywistości przeznaczone dla konsoli PlayStation 4.

Nintendo: 10 czerwca, godzina 18:00

W tym roku firma Nintendo nie przygotowała tradycyjnej dla E3 konferencji i całość odbędzie się całkowicie online. Nie oznacza to jednak, że japońska korporacja nie zamierza walczyć o klientów. Według zapowiedzi i plotek zobaczymy m.in. nowe Super Smash Bros. na 3DS-a i Wii U, Bayonetta 2, Hyrule Warriors. Na konferencji nie zabraknie kilku słów o Pokemon Alpha Sapphire oraz Omega Ruby.

Według plotek na Wii U zmierzają nowe gry z serii Zelda, Mario i Metroid, a więc wygląda na to, że Nintendo może mieć kilka asów w swoim rękawie podczas tegorocznej imprezy. Miejmy nadzieję, że Japończycy zaatakują z grubej rury i wrócą na właściwy tor.