Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lipca 2008, 09:39

autor: Dorota Drużko

E3 2008: Sequel Wii Sports zapowiedziany

Jak ostatnio pisaliśmy, koncern Nintendo zaprezentował podczas tegorocznych targów E3 nowe urządzenie - Wii Motion Plus, czyniące Wii Remote’a bardziej precyzyjnym kontrolerem. Wczoraj natomiast firma przedstawiła pierwszą grę, w której wykorzystamy jego możliwości. Będzie to kontynuacja Wii Sports - produkcji stanowiącej pakiet kilku sportówek, która doczekała się sporej rzeszy fanów.

Jak ostatnio pisaliśmy, koncern Nintendo zaprezentował podczas tegorocznych targów E3 nowe urządzenie - Wii Motion Plus, czyniące Wii Remote’a bardziej precyzyjnym kontrolerem. Wczoraj natomiast firma przedstawiła pierwszą grę o nazwie Wii Sports Resort, w której wykorzystamy jego możliwości. Będzie to kontynuacja Wii Sports - produkcji stanowiącej pakiet kilku sportówek. W czasie konferencji firma pokazała trzy różne mini-gry poświęcone plażowej aktywności fizycznej, mające pojawić się w omawianym sequelu.

E3 2008: Sequel Wii Sports zapowiedziany - ilustracja #1

Jedna z nich polegać ma na rzucaniu dyskiem frisbee naszemu psiakowi, tak aby ten nie miał problemów z jego złapaniem. W kolejnej będziemy mogli pokierować skuterem wodnym. Tutaj z kolei oprócz Wii Remote’a wykorzystamy także Nunchuka, który posłuży do zmiany biegów. Ostatnim i najciekawiej zapowiadającym się elementem gry były walki na plastikowe miecze, przypominające swoim wyglądem oręż rycerzy Jedi. Niestety na Wii Sports Resort przyjdzie nam jeszcze długo poczekać, gdyż światowa premiera przewidywana jest dopiero na wiosnę przyszłego roku.

E3 2008: Sequel Wii Sports zapowiedziany - ilustracja #2
E3 2008: Sequel Wii Sports zapowiedziany - ilustracja #3