Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lipca 2008, 12:32

autor: Michał "aRusher" Urbanek

E3 2008: Mirror's Edge da się przejść bez jednego wystrzału

Główna bohaterka nadchodzącej gry Mirror's Edge ma posiadać tak niezwykłe umiejętności, że możliwe będzie ukończenie jej przygód bez używania jakiegokolwiek z dostępnych rodzajów broni palnej.

E3 tak naprawdę tempa nabierze dopiero dzisiaj, ale również wczorajsze pokazy ujawniły nowe fakty, filmy i grafiki. Przykładowo fachowcy z EA DICE pokazali świeży trailer ze znakomicie zapowiadającej się pozycji pt. Mirror’s Edge i zdradzili kilka ciekawostek na jej temat.

E3 2008: Mirror's Edge da się przejść bez jednego wystrzału - ilustracja #1

Prezentacja ME była bardzo podobna do tej z Game Developers Conference – z tą różnicą, że pokazywano wersję gry na PlayStation 3, a nie na Xboxa 360. Dodatkowo zaprezentowano działanie tzw. systemu czasu reakcji, wykorzystanego do wykonania niezwykle długiego skoku. Wyjaśniono także, że ta swoista wersja efektu bullet time może zostać użyta do robienia akrobacji podczas walki.

Dzięki niezwykłym umiejętnościom bohaterki imieniem Faith można „przejść całą grę bez wystrzelenia jednego naboju” . Twórcy zaznaczyli ten fakt bardzo wyraźnie, zdradzając jednocześnie, że będzie to jedno z wielu punktowanych osiągnięć do zdobycia w Mirror’s Edge. Więcej o grze w naszej Encyklopedii.