Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 września 2008, 13:30

Czy twórcy Forza Motorsport 2 robią Project Gotham Racing 5?

Temat newsa mówi wszystko – wielce prawdopodobnym jest, że serię Project Gotham Racing po Bizarre Creations przejęło studio Turn 10, a oficjalna informacja o tym ma pojawić się w najbliższym czasie.

Temat newsa mówi wszystko – wielce prawdopodobnym jest, że serię Project Gotham Racing po Bizarre Creations przejęło studio Turn 10, a oficjalna informacja o tym ma pojawić się w najbliższym czasie.

Jak zapewne pamiętacie (a jeśli nie, to zajrzyjcie tu) Activision pod koniec 2007 roku przejęło studio Bizarre Creations. Była to decyzja zaskakująca, ale szef studia – Sarah Chudley, szybko wyjaśniła powody takiego obrotu spraw. W skrócie – firma chciała skupić się na tworzeniu gier, a nie na ciągłym poszukiwaniu wydawców i stricte biznesowymi aspektami prowadzenia niezależnego studia. Od tego czasu wiadomo, że Bizarre tworzy dla Activison Blizzard zupełnie nową grę wyścigową, a marka PGR pozostaje w Microsofcie. Ważną rzeczą dla fanów „dziwnych kreacji” jest zapewne to, że Bizarre Creations pozostaje takim samym studiem, jak było i w dalszym ciągu ma pełną władzę nad grami, które robi – ActiBlizz się nie wtrąca, jest tylko wydawcą.

Czy twórcy Forza Motorsport 2 robią Project Gotham Racing 5? - ilustracja #1
Project Gotham Racing 4

 

Z kolei studio Turn 10, które stworzyło obie części Forza Motorsport (wydane, podobnie jak PGR, pod egidą Microsoftu, wyłącznie na Xboxy) podobno pracuje w pocie czoła nad trzecią częścią gry. Dziś jednak dowiadujemy się, że prawdopodobnie w czeluściach studia powstaje również piąta część Project Gotham Racing. Informacja pochodzi z pewnego źródła gdzieś wewnątrz Turn 10 i w ciągu najbliższych dwóch tygodni powinniśmy oczekiwać oficjalnego ogłoszenia od developera. Zatem czekamy – dobra seria wyścigowa w rękach twórców innej dobrej serii nie może oznaczać porażki.

Czy twórcy Forza Motorsport 2 robią Project Gotham Racing 5? - ilustracja #2
Forza Motorsport 2