Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lutego 2004, 10:40

Crytek prawdopodobnie odpowie na zarzuty o nielegalnym wykorzystywaniu oprogramowania/Far Cry tylko na płytach DVD

Wszystko wskazuje na to, że niedawna interwencja policji w siedzibie firmy Crytek (patrz news z 5 lutego), będzie miała jednak swoje następstwa prawne. Mimo, że nie skonfiskowano wówczas żadnego sprzętu, ani nie zatrzymano pracowników, niemiecki serwis GamesMarkt utrzymuje, iż organizacja Buissness Software Alliance, zajmująca się tropieniem piractwa komputerowego, chce wytoczyć firmie proces z powództwa cywilnego.

Wszystko wskazuje na to, że niedawna interwencja policji w siedzibie firmy Crytek (patrz news z 5 lutego), będzie miała jednak swoje następstwa prawne. Mimo, że nie skonfiskowano wówczas żadnego sprzętu, ani nie zatrzymano pracowników, niemiecki serwis GamesMarkt utrzymuje, iż organizacja Buissness Software Alliance, zajmująca się tropieniem piractwa komputerowego, chce wytoczyć firmie proces z powództwa cywilnego, pod zarzutem nie opłacenia licencji na wykorzystanie oprogramowania. Jak na razie, firma nie ustosunkowała się do tych rewelacji, trudno więc jednoznacznie twierdzić, czy ferowany przez BSA wyrok, ma swoje rzeczywiste uzasadnienie.

Tymczasem UbiSoft, wydawca produkowanej przez Crytek gry Far Cry ogłosił, iż europejska edycja programu będzie dostępna tylko i wyłącznie na płytach DVD. Ta mocno kontrowersyjna decyzja, będzie miała z pewnością swoje odbicie w sprzedaży, a zwłaszcza w naszym kraju, gdzie nie wszystkich stać na zakup odpowiedniego odtwarzacza.

Linki do stron powiązanych z tematem: