Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 marca 2005, 10:14

autor: Elrond

Co z pecetową wersją Ghost Recon 2?

Pamiętacie podaną przez nas kilka dni temu informację dotyczącą planów wydawniczych koncernu Ubisoft? Uważni czytelnicy z pewnością zauważyli, iż w ostatnim kwartale tego roku szykuje się premiera trzeciej części Tom Clancy's Ghost Recon. Co jednak stało się z PeCetową, drugą odsłoną serii, planowaną pierwotnie na czerwiec tego roku? Odpowiedź na to pytanie postanowili znaleźć redaktorzy ...

Pamiętacie podaną przez nas kilka dni temu informację dotyczącą planów wydawniczych koncernu Ubisoft? Uważni czytelnicy z pewnością zauważyli, iż w ostatnim kwartale tego roku szykuje się premiera trzeciej części Tom Clancy's Ghost Recon. Co jednak stało się z PeCetową, drugą odsłoną serii, planowaną pierwotnie na czerwiec tego roku? Odpowiedź na to pytanie postanowili znaleźć redaktorzy Computer Games Magazine, biorąc w krzyżowy ogień pytań PRa Ubisoftu.

Gdy Ubisoft zapowiadał wydanie Ghost Recon 2 w kwietniu zeszłego roku, oficjalna notka prasowa jasno wskazywała datę premiery tej gry. Zarówno wersje konsolowe, jak i PeCetowa miały ukazać się w okolicach Gwiazdki 2004. Tymczasem posiadacze PS2 oraz Xboxa otrzymali już swoje kopie Ghost Recon 2 (pod koniec zeszłego roku), w drodze do sklepów jest wersja przeznaczona dla GameCube a o komputerach osobistych jakby zapomniano. Co prawda w sieciowych sklepach Ghost Recon 2 wymieniany jest w ofertach przedsprzedaży, ale daty wydania gry bardzo się różnią. Przykładowo, GameStop.com wymienia 3 maja jako premierę gry, ale już na EBGames.com i Chipbits.com widnieje data 15 czerwca. Najciekawej sytuacja przedstawia się w serwisie Amazon.com, który nie dość, że jako datę premiery Ghost Recon 2 wymienia 21 sierpnia to jeszcze informuje, iż gra ukaże się z podtytułem Stonewall.

Jak twierdzą redaktorzy Computer Games Magazine, wspomniany podtytuł, jak na ironię, doskonale obrazuje stanowisko Ubisoftu w sprawie wydania gry (Stonewall - kamienna ściana) na PC. Jak powiedział PR firmy: "Opublikowany plan wydawniczy dotyczy nowych tytułów a nie różnych wersji wydanych już gier. W chwili obecnej nieznane mi są szczegóły PeCetowej wersji Ghost Recon 2 - nadal oczekuję na potwierdzenie dostępnych w niej funkcjonalności oraz daty wydania gry."

Czyli wychodzi na to, iż niestety trzeba przygotować się na najgorsze - Ubisoft może po prostu odpuścić Ghost Recon 2 na PeCety.